Ženy navázaly na pohár a suverénně vykročily do nové sezóny

Po pozitivním a velmi nadějném představení ve skupině Poháru České pojišťovny začala domácím turnajem v sobotu 17. 9. ženám i dlouhodobá soutěž. Na úvod sezóny se proti Královu Dvoru postavily Příbram a nováček Florbalová akademie Mladá Boleslav C. Domácí pořádání si podmanila Veronika Raková, která se podílela na osmi z devíti branek T.B.C.

Klíčový pro zisk šesti bodů se ukázal odvážný krok trenérského týmu na začátku druhé třetiny prvního duelu proti Příbrami. Po dvou nevýrazných periodách se realizačním tým rozhodl sáhnout do sestavy a přesunul Prokopovou do první lajny k Rakové. „Chtěli jsme zvýšit důraz do brány a zlepšit rozehrávku zapojením Řimnáčové, která do té doby seděla,“ odůvodnil rozhodnutí trenér Michálek. Tento riskantní tah se ukázal jako vynikající a duo Veronik se podílelo největší měrou na dvou vítězstvích.

Proti Příbrami střelecky excelovala pouze Raková. Předsezónní posila z Elite nejprve skórovala na konci druhé třetiny při vlastním oslabení. Spojení s Prokopovou následně přineslo další její dvě branky. Střelecké představení završila necelých pět minut před koncem, kdy dorazila střelu Cábové.

Proti Mladé Boleslavi ženy navázaly na zápas proti Příbrami. Raková se po čtyřech gólech z prvního zápasu přesunula do role nahrávačky a dvěma asistencemi se podílela na brankách Prokopové. Dvaadvacetiletá hrdinka prvního hracího dne poté následně přidala ještě další dva zásahy a celkově si připsala osm kanadských bodů s bilancí 6+2. Mezi střelce se stihla zapsat také Smetanová, s jejíž střelou si nedokázala poradit brankářka Boleslavi. Ta pouze vyrazila míček nad sebe, nakonec však přeci jen zapadl za její záda.

Barchánková při premiéře neinkasovala

Jedinou kaňkou na celém zápase bylo vyloučení, o které se opět postarala kapitánka Malcová. Tentokrát pykala za sekání. Pozitivní bylo naopak nasazení náhradní gólmanky Barchánkové. Postaršená dorostenka si tak odbyla premiéru v dospělé kategorii. Proti Příbrami zaujala prostor mezi třemi tyčemi pouze na pět minut, s Boleslaví už ale odchytala celou třetinu.

Stoprocentní vstup do sezóny zaznamenaly krom Králova Dvora pouze další tři celky. Ženám patří po prvním hracím dnu čtvrté místo. Hráčky ve žlutomodrých dresech se ale mohou pyšnit nejlepší obranou v lize. Jeden gól inkasovala kromě nich pouze rezerva Herbadentu.

FBC Žraloci Příbram – T.B.C. Králův Dvůr 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 24., 29., 30. a 32. Raková. Vyloučení: 23. Malcová 2 min. nedovolené vrážení

T.B.C. Králův Dvůr – Florbalová akademie Mladá Boleslav-C-KPY 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 1. a 16. Prokopová, 20. a 33. Raková, 27. Smetanová. Vyloučení: 20. Malcová 2 min. sekání.

Sestava: Albertová, Barchánková – Počtová, Smetanová, Kubištová, Řimnáčová – Malcová (C), Růžičková, Štětková, Cábová, Raková, Prokopová, Mařánková, Veselá.

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále