POHÁR ČFBU: ZBYTEČNÁ SOBOTNÍ PROHRA A KONEC!

Po čtyřleté odmlce jsme se opět představili v poháru ČFbU, který byl přípravou před novou sezónou. Po celkem lehkém prvním kole, kdy jsme bez problémů postoupili do druhého kola, jsme o víkendu sehráli 2.kolo. Zde je hodnocení našeho vysoupení z mého pohledu. Nejdříve 2. kolo:

První zápas proti Orce nám ukázal, že pokud se soustředíme na co máme a hrajeme zodpovědně dozadu umíme hrát s každým a to velice důstojnou partii, škoda opět posledních deseti minut, kdy jsme přestali hrát a soustředit se. Vstup do druhého zápasu proti Olympu nemá cenu komentovat a každý si to musí sám srovnat…nesoutředěnost, podcenění a uspokojení z prvního zápasu… Na druhou stranu bylo dobře, že i za nepříznivého stavu byla pořád touha a lavička žila zápas otočit. Bohužel prohra 6:7 nás stála postup a soupeři nezbývá než popřát k postupu. Dnes bylo znát, že v prvním zápase bylo ještě o co hrát, druhý zápas již ne a tak výsledky: výhra nad Litomyšlí 11:5 a prohra 2:6 s Leohradem tomu odpovídaly. Podrobný přehled průběhu utkání bude zítra.

Hodnocení našeho vysoupení v poháru:

Plusy: Jednoznačně přesilovky 10 z 12 využitých! Kvalitní hra třicet minut proti Orce. Týmový duch na lavičce. Bojovnost i za nepříznivého stavu. Kvalitní příprava před sezónou.

Minusy: Nedodržování pokynů a soustředěnosti po celý zápas. Podcenění a vstupy do zápasů.

Díky všem hráčům, kteří nastoupili v poháru, jak prvním dvěma lajnám, tak i ostatním, kteří toho moc nenahráli, ale žili společně jako jeden tým.

(MK)

Komentáře zápasů:

Orka – T.B.C. Králův Dvůr     5:5 (0:0,2:3,3:2)

První utkání se dalo brát jako test pro ligu. Loni jsme oba zápasy s Orkou prohráli. Letošní první měření sil začalo opatrně a první třetinu se oba celky spíše oťukávali. Po bezbrankovém prvním dějství otevřeli skóre hráči Králováku. Po přihrávce Tomáše Pokorného zpoza branky se trefil Michálek. Soupeř však za pět minut srovnal krok. Zpět do vedení poslal T.B.C. Merhout z volného úderu a náskok zvýšil Tomáš Pokorný. Bohužel ještě do konce třetiny snížil svojí první trefou zápase Haris. Poslední část otevřely dva přesilovkové góly Králova Dvora. Tomáš Pokorný nejdříve připravil palebnou pozici Merhoutovi a posléze svému bratrovi Jaroslavovi. Toto tří brankové vedení však dokázali hráči T.B.C. za posledních sedum minut zápasu promrhat, když vyrovnávací branku srazil do vlastní sítě Bachan, a tak se oba týmy nakonec rozešli smírně.

branky a asistence : 18. Michálek (Pokorný T.), 26. a 32. Merhout (Bachan, Pokorný T.), 27. Pokorný T. (Matyáš) a 38. Pokorný J. (Pokorný T.)

vyloučení : 36. Pokorný T. 2min (nesportovní chování)

T.B.C. Králův Dvůr – FBK Olymp Praha     6:7 (2:5,3:0,1:2)

Druhý soupeř měl být papírově nejslabší, ale nakonec se předvedl v úplně jiném světle. Hráči Králova Dvora vstoupili do utkání na tři formace a velice dobře, když hned v první minutě otevřel brankový účet Bareš po nahrávce Malého po rozehrání volného úderu. Pak ale následoval naprostý výpadek a za 6 minut se pražští hráči prosadili hned 5krát. Po následném time-outu a stažení hry na dvě formace se hra a vytváření šancí překlopilo na hole T.B.C. a Bachan do konce třetiny ještě snížil. Druhé dějství patřilo pouze domácím, opět se prosadil Bachan, jeden gól přidal Konečný a v poslední vteřině Tomáš Pokorný střelou zpoza branky. Bohužel vstup do třetí třetiny opět vyšel Olympu a z nerozhodného stavu rázem vedli opět o dvě branky. Za T.B.C. snížil už je Holý a jelikož závěrečný tlak přišel v niveč, naopak Novák v brance Kralováku musel ještě vychytat trestné střílení, odešel tým Králova Dvora porvé poražen ze zápasů letošního poháru.

branky a asistence : 1. Bareš (Malý), 13. a 18. Bachan (2x Merhout), 26. Konečný (Pokorný T.), 30. Pokorný T. a 42. Holý

vyloučení : 2. Holý 2min (opakované přestupky), 28. Pokorný J. 2min (opakované přestupky) a 45. Voborský  2min (sekání)

FBC Peaksport Litomyšl – T.B.C. Králův Dvůr     5:11 (1:5,1:1,3:5)

Zápas proti Litomyšli připomínal spíše zápasy prvního kola poháru a hráči T.B.C. si s chutí zastříleli a notnou řadu šancí navíc i spálili. Bohužel i v obrané hře nechali opět několik okének, tentokrát však již za rozhodnutého stavu. Za zmínku stojí rozhodně 5 zásahů Bachana a velice pohledné kombinace zpoza brankového prostoru, které přinesly několik úspěchů. V neposlední řadě i přesilovka získává na údernosti.

branky a asistence : 4. a 29. Pokorný T. (Matyáš, Michálek), 6., 33., 34., 35. a 45. Bachan (2x Merhout, Šnaidauf, Holý), 8. Holý (Merhout), 9. a 13. Pokorný J. (2x Pokorný T.) a 34. Matyáš (Pokorný T.)

vyloučení : 3. Merhout 2min (nadzvedávání hole) a 37. Matyáš 2min (sekání)

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Letohrad     2:6 (1:3,0:1,1:2)

V posledním utkání už se hrálo jen o umístění na nepostupových příčkách, což bylo na utkání i znát. Králův Dvůr opět nastoupil na kompletní tři formace. Tým Letohradu vstoupil do utkání aktivněji a po první přesilovkové trefě přidali do půlky první části ještě další dva zásahy. Až za tohoto stavu se v přesilovce prosadil Bachan. Na 1:4 však zvýšil hráč Letohradu sporně z trestného střílení. Snížení přinesla další přesilovka a opět se prosadil Bachan. Následný mohutný tlak T.B.C. však nebyl přetaven v branku ba naopak, hráči Letohradu využili dvě brejkové situace a ustanovili konečné skóre na 2:6.

branky a asistence : 12. a 33. Bachan (2x Pokorný T.)

vyloučení : 4. Michálek 2min (hra rukou) a 23. Pokorný T. 2min (nesportovní chování).