JUNIOŘI: PREMIÉRA ZA TŘI BODY!

V sobotu 14.9. se do haly ve Zruči nad Sázavou vydal tým juniorů T.B.C. Králův Dvůr. Los jim za první soupeře přisoudil rezervní tým Black Angels a Vosy Praha.

T.B.C. Králův Dvůr – Black Angels B     4:5 (1:1,1:1,2:3)

Vstup do utkání se lépe vydařil hráčům Králova Dvora, když chybu v rozehrávce Black Angels za jejich brankou potrestal již ve druhé minutě Krob.  Jinak se hra v první třetině odbývala přesně tak, jak se dalo očekávat od vstupu do sezóny, řada nepřesností a vysoké nasazení z obou stran. Největším nebezpečím pro Pohla v brance T.B.C. byl velice šikovný dorostenec „Blacků“ Jan Kopecký, který ještě do přestávky stačil připravit vyrovnání na 1:1.

Hned po přestávce právě tento hráč i skóre otočil, po špatně odbráněném  volném úderu z poloviny hřiště.  O vyrovnání ze strany „Králováku“ se postaral Blahník, kterému od čepele uskočil míček při zpracování křížné nahrávky na pravou stranu velkého brankoviště a po odrazu o vzdálenější tyč skončil k překvapení všech za zády brankáře. Na konci prostředního dějství nevyužil Králův Dvůr přesilovou hru, ale k úspěchu několikrát chybělo opravdu jen málo.

Úspěšné oslabení však nakonec pomohlo spíš hráčům Black Angels, kteří chvíli po návratu vyloučeného hráče opět strhli vedení na svou stranu a o pár minut později přidali i gól uklidňující a opět v obou trefách měl prsty Kopecký. Ještě v téže minutě snížil Klika po kombinaci s Blahníkem.  V další pasáži hry si T.B.C. vypracovalo spoustu šancí, ale vyrovnávací trefu si připsal až Štěpnička při další dobře sehrané přesilovkou kombinaci. Poslední slovo však patřilo Black Angels a to dvě minuty před koncem, i tomuto gólu předcházela chyba v rozehrávce Králova Dvora. Devět vteřin před koncem ještě chytil Pohl Kopeckému trestné střílení a zamezil mu tak dosažení hattricku, ale i tak si tento hráč připsal v zápase 2+3 a byl hlavním strůjcem výhry Black Angels v poměru 5:4.

Branky a asistence: 2. Krob, 17. Blahník, 29. Klika (Blahník) a 33. Štěpnička (Dubský)

Vyloučení: 36. Vlček 2min (blokování hole)

FBK Realstick Vosy Praha – T.B.C. Králův Dvůr     4:8   (0:2,2:0,2:6)

V druhém zápase se juniorům Králova Dvora postavil tým Vos, který na zápasy dorazil jen v pěti hráčích do pole a i přesto v prvním zápase porazili Kolín a to hlavně díky svým vynikajícím fyzickým parametrům. Proti T.B.C. však Vosy prohrávaly již po minutě a půl, po té co Krob proměnil trestné střílení. V osmé minutě zvýšil na 2:0 Neubauer povedenou střelou z postu obránce.

Po přestávce ale otěže hry převzala pětice hráčů z Prahy a T.B.C. kupilo jednu chybu v rozehrávce za druhou.  Po devíti vteřinách druhé části bylo gólem z přesilové hry sníženo a ještě v téže minutě si poradil Hirschbrich v brance Králováku s trestným střílením po hře Neubauera v malém brankovišti. Vyrovnání ale i přesto přišlo. Hráči Králova Dvora ve druhé třetině úplně vypadli z tempa hry, kterou předváděli v úvodu utkaní a mohli být rádi, že se do třetí třetiny šlo za nerozhodného stavu.

Stažení sestavy, uklidnění hry a úbytek sil Vos měly za následek, že poslední dějství bylo naprosto v režii T.B.C. a všechna nebezpečí před jejich brankou s jistotou vyřešil brankář. Do vedení poslal Králův Dvůr Krob, kterému začali vycházet křížné kombinace se Štěpničkou. Uklidňující gól přidal Klika dorážkou Vlčkovi bekhendové střely z půlky hřiště. Pak se prosadil Dubský střelou ze středu hřiště, kterou mu připravil s chutí hrající Kulhavý.  Další gól opět připravil Štěpnička pro Kroba a v poslední minutě se prosadil Štěpnička i gólově. Brankostroj uzavřel v přesilovce Blahník zapomenutý za obranou Vos. Díky zlepšenému výkonu v poslední třetině si odvezl Králův Dvůr alespoň tři body do tabulky.

Branky a asistence:  2. z trestného střílení, 26. a 31. Krob (Štěpnička 2), 8. Neubauer (Krob), 27. Klika (Vlček), 31. Dubský (Kulhavý), 36. Štěpnička (Lamprecht) a  36. Blahník (Dubský)

Vyloučení:  12. Provázek 2min (sekání), 13. Neubauer 2min (hra v malém brankovišti)

Sestava: Pohl, Hirschbrich – Vlček, Provázek, Neubauer, Vyštejn – Lamprecht, Krob, Štepnička, Dubský, Blahník, Klika, Hipča, Kulhavý, Hrubeš