POHÁR OPOUŠTÍME SE VZTYČENOU HLAVOU

Ve čtvrtek 16. října byl v Králově Dvoře k vidění pohledný florbal. Vidělo jej 130 diváků. Domácí T.B.C. přivítal v rámci Poháru České pojišťovny čerstvě extraligový tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Papírový favorit se ujal vedení v polovině první třetiny (Svoboda), druhou trefu přidal ve 14. minutě Dolejš. Už po 18 vteřinách však korigoval Kubert. Následný tlak domácích zúročil vyrovnáním Križko. No a dvě vteřiny před sirénou zařídil vedení T.B.C. Kovářík.
V šesté minutě druhého dějství přidal čtvrtý gól Križko a připravil vinohradského gólmana Buchtu o práci. Nahradil jej Chamrád. Hosté pak zařadili vyšší rychlostní stupeň a do konce třetiny se jim podařilo vyrovnat.
Tři trefy v rozmezí pěti minut třetí části přiměly domácího kouče k čerpání oddechového času. Pomohlo to. Góly T. Pokorného a Vágnera upravily skóre na nejtěsnější rozdíl. V závěrečném tlaku T.B.C., umocněném power-play, se bohužel vyrovnat nepodařilo, naopak rozhodl smolný vlastní gól.
Královák byl extraligistům důstojným soupeřem a přes prohru si notně pozvedl sebevědomí.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:8 (3:2,1:2, 2:4)
branky (asistence) Králova Dvora: 13:54 Michal Kubert (Roman Merhout), 18:21 Radek Križko (Marek Sluka), 19:58 Patrik Kovářík (Jakub Votava), 25:23 Radek Križko (Tomáš Pokorný), 48:01 Tomáš Pokorný (Marek Vágner), 48:58 Marek Vágner (Radek Križko)
střely na branku: 26:26 (7:6, 4:7, 15:13)
vyloučení: 1:1