Králův Dvůr

Áčko doma porazilo Štíry jen jednou, a sezóna tak pro něj končí.

V sobotu 10.3. bylo na programu další utkání čtvrtfinálové série mezi domácím T.B.C. Králův Dvůr a hosty z Českých Budějovic. Štíři vyhráli první dvě utkání o týden dříve a od postupu je dělilo jedno vítězství. V sobotu za úžasné podpory domácích fanoušků naši hráči odvrátili první match-ball, ten druhý, v neděli, už ale odvrátit nedokázali. Sezóna tedy pro elitní složku T.B.C. skončila, České Budějovice postoupili do semifinále.

Třetí vzájemné utkání této čtvrtfinálové série přineslo zvýšenou aktivitu hráčů ve žlutomodrých dresech. Na brankáře Macka Králův Dvůr vyslal hned patnáct střel během první dvacetiminutovky. Z toho se ujaly dvě, a to dokonce v rozmezí třinácti sekund. Postupně se trefili Kodl a Dvořák. Druhá část branku nepřinesla, její největší událostí bylo vyloučení Dvořáka na pět minut. T.B.C. ale dlouhé oslabení ubránilo. Jen ve třetí periodě byli střelecky aktivnější hosté. Problémem pro ně ale bylo překonání brankáře Jana Barny, jenž předvedl v tomto utkání skvělý výkon. I když nakonec přeci jen inkasoval po střele Havelky, tak mu to vadit vůbec nemuselo. Jeho spoluhráči totiž přidali další tři góly a ukořistili tak první bod v této sérii.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Štíři Č. Budějovice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a asistence: 18:33 Matěj Kodl (Tomáš Fait), 18:46 Pavel Dvořák (Petr Duchek), 44:40 Tomáš Fait, 54:09 Petr Duchek (Pavel Dvořák), 58:31 Petr Duchek (Martin Chaloupka) – 52:04 Ondřej Havelka (Jan Procházka)

Sestava T.B.C.: Barna (Křemen) – Kovářík, Uhřík, Vlček, Syrovátko, Chaloupka, Král, Svoboda, Herejt, Štěpnička, Horký, Škoula, Dvořák, Duchek, Kodl, Votava, Fait, Nový, Olšiak

Nedělní utkání bylo výrazně odlišné od toho sobotního. T.B.C. otevřelo skóre utkání již po jednačtyřiceti vteřinách a to sice zásluhou netradičního střelce Martina Chaloupky. Štíry to ale hned na začátku do kolen nesrazilo. Již za šedesát pět sekund kontroval Froněk. Jihočeši byli na hřišti aktivnější a vypracovávali si více šancí než domácí. Jejich snaha přinesla kýžené ovoce a to hned dvakrát. Za Barnova záda dopravil balónek jak Procházka, tak hrající trenér Českých Budějovic, Lukáš Malý. V sedmnácté minutě ještě dokázal domácí dostat do kontaktu výborně hrající Tomáš Fait, avšak do konce třetiny opět navýšil vedení Štírů Radek Hanák.

Druhá hrací část přinesla podobný obrázek hry jako ta první. Hosté byli aktivnější a díky tomu také produktivnější. Barna lovil v této části míček ze sítě třikrát. Na druhé straně se prosadil minutu před koncem periody pouze Petr Duchek.

Třetí třetina přinesla nápor Králova Dvora. V šestačtyřicáté minutě vstřelil gól Petr Duchek a ve čtyřiapadesáté se poprvé za mužské áčko prosadil junior a odchovanec T.B.C. Matěj Herejt. Nutno dodat, že Herejtova přesná bomba z poloviny hřiště byla krásným florbalovým momentem. Králův Dvůr pokračoval v náporu, avšak Macek v jihočeské bráně předváděl výborné zákroky a držel svůj tým. Nepomohla ani hra v šesti proti pěti, a tak Štíři postoupili do dalších bojů play-off, pro T.B.C. sezóna skončila.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Štíři Č. Budějovice 5:7 (2:4, 1:3, 2:0)

Branky a asistence: 00:41 Martin Chaloupka (Petr Duchek), 16:32 Tomáš Fait (Karel Horký), 39:00 Petr Duchek (Jáchym Syrovátko), 45:11 Petr Duchek, 53:06 Matěj Herejt (Petr Duchek) – 01:46 Lukáš Froněk (Václav Staněk), 08:43 Jan Procházka (Václav Hejplík), 10:15 Lukáš Malý, 18:03 Radek Hanák (Lukáš Malý), 24:19 Jan Procházka, 31:55 David Štěpka (Lukáš Malý), 37:18 Lukáš Malý (Jan Procházka)

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…