B-tým porazil Kladno, s Texasem to těsně nevyšlo

V sobotu čekal další zápasy i náš B-tým. Mužské záloze se letos zatím daří a v tabulce patřilo Královu Dvoru třetí místo v tabulce. I bez bratří Pokorných chtělo Béčko přidat další body.

První utkání proti Kladnu začalo velice jednoznačně z pohledu T.B.C. Už po třiačtyřiceti sekundách hry prostřelil gólmana soupeře Michal Kubert. Již po deseti vteřinách ho napodobil navrátilec na florbalové palubovky Dominik Kebrle, když ze vzduchu napálil míček do brány. Do konce první periody přidal ještě svou druhou branku v utkání Michal Kubert, a to svou pověstnou střelou tahem. Kladenští ale utkání nezabalili a ve druhé třetiny vystrčili drápy. Po minutě a půl druhé patnáctiminutovky prostřelil Křemena Jan Kučera. Králův Dvůr ale dokázal brzy odpovědět. Po pasu Jana Podhorníka se prosadil Jakub Votava. Ještě jednou na rozdíl dvou branek snížil kladenský Jaroš, a ještě se dalo očekávat drama. Hráči Lucernu už ale ve třetí třetině pochybnosti o zisku tří bodů ze zápasu nepřipustili. Po gólech Kudely s Votavou přišli dvě oslabení T.B.C., a v obou dokázali naši hráči skórovat. Nejprve si na brankovišti poradil s brankářem soupeře Patrik Svoboda a v druhém oslabení se znovu prosadil Jan Kudela. Střelec poslední branky ovšem utkání nedohrál. Přibližně minutu před koncem utkání se střetl s brankářem Kladna a skončil na zemi (střet na fotografii). Do druhého utkání už nezasáhl.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – IBK Kuřata Kladno 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)
branky T.B.C.:  1. Michal Kubert, 1. Dominik Kebrle, 11. Michal Kubert, 19. Jakub Votava, 33. Jan Kudela, 39. Jakub Votava, 40. Patrik Svoboda, 44. Jan Kudela
vyloučení: 2:0 využití: 0:0

Ve druhém zápasu dne na nás čekal Texas, který v minulé sezóně hrál o soutěž výše. Béčko do zápasu nevstoupilo vůbec dobře. Na první branku Spurného ještě dokázal reagovat svou gólovou střelou obránce Kubert, avšak do konce první třetiny dokázal skórovat Texas ještě dvakrát. Soupeře bylo zkrátka plné hřiště a skóre po první patnáctiminutovce mohlo být daleko horší. Ve druhé části se ale T.B.C. začalo osmělovat a po gólech Kebrleho s nejproduktivnějším hráčem dne Michalem Kubertem bylo vyrovnáno. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel, když se po třiceti sedmi vteřinách hry od Kubertova gólu dokázal prosadit Petr Novickij. Na začátku závěrečného dějství duelu Texas znovu odskočil do dvoubrankového vedení. I z toho se ale Králův Dvůr dokázal vrátit zpět. Po dvou gólech Votavy a jednom Kuberta se T.B.C. dostalo poprvé v utkání do vedení – 6:5. Bohužel po sporném vyloučení Vlčka tři minuty před koncem zápasu využil přesilovou hru Jiří Petr a znovu do vedení poslal Texas střelou k tyči Tomáš Spurný, jenž tak napodobil Kuberta. Oba hráči totiž v zápase dokázali skórovat hned třikrát. Béčko to zkusilo ještě v šesti bez brankáře a gólu docílilo. A to v posledních dvaceti vteřinách, kdy se míček odrazil k Vlčkovi a ten dokázal míček odrazit do odkryté brány. Mělo být srovnáno, avšak branka nebyla uznána. K překvapení pravděpodobně celé haly sudí rozpažil a branku neuznal. Texas tedy vyhrál 7:6 a získal tři body do tabulky, T.B.C. si z tohoto duelu body neodneslo.

FBC Texas Longhorns – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 7:6 (3:1, 1:2, 3:3)
branky T.B.C.: 2. Michal Kubert, 23. Dominik Kebrle, 29. Michal Kubert, 37. Jakub Votava, 37. Michal Kubert, 40. Jakub Votava
vyloučení: 0:2 využití: 1:0