B TÝM: VESNIČKO MÁ FLORBALOVÁ

V sobotu 18.10. vyrazilo „Béčko“ k zápasům do filmově proslulé „Vesničky mé střediskové“, do Neveklova. Byla to cesta daleká, ale jak zápasy ukázaly, velice úspěšná. Týmu, hrajícímu skoro na kompletní tři formace, chyběl pouze šestý bek, se postavili soupeři z Příbrami a Merkuru Praha.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Žraloci Příbram 4:3 (0:2,2:0,2:1)

Zápas proti tradičnímu soupeři, jehož začátek vyšel jednoznačně Příbrami. Její hráči už nastoupili ke druhému utkání tento den a byli mnohem rozehranější a lépe kontrolovali balónek. To vše umocnilo vyloučení Vlčka za hru rukou, které příbramští využili, když se individuální akcí středem bránicí formace v oslabení prosadil Landauer. I po zbytek prvního dějství byla Příbram jednoznačně nebezpečnější, i když hra se pomalu začala vyrovnávat. Přesto Žraloci ještě dokázali navýšit své vedení přesnou trefou Koska.

Do druhé třetiny vstoupilo T.B.C. ale mnohem koncentrovaně a k obratu zavelel už po dvou minutách Michálek, ke kterému se odrazil balónek na středu hřiště na hranici velkého brankoviště. Jeho následná nepříliš prudká střela pak zapadla k levé tyči brankáře, který měl zakrytý výhled. Výkon Králova Dvora se rapidně zlepšil a Žraloci začali být poněkud bezzubý a jejich brankář Tvrdík, hostující v Příbrami z Tatranu Střešovice, poněkud nervózní až podrážděný, což vyústilo v jeho vyloučení za bránění ve hře, které za něj šel odsedět spoluhráč. Přesilová hra T.B.C. však přinesla jen další vyloučení a to vzájemné za hrubost. Ani hra 4 na 3 moc šancí pro Královák nepřinesla. „Do kabin“ se však šlo za vyrovnaného stavu. Darebný totiž našel za brankou Ondru Svobodu a ten nachytal Tvrdíka výběhem okolo tyčky.

Jak skončilo první střídání třetí formace T.B.C. v třetině číslo dvě, tak skončilo stejně gólově i její první střídání v poslední části a byl to gól z řady nádherných. Přihrávku po mantinelu na obránce prodloužil Sládeček na svého parťáka na beku Malého a ten ze středu hřiště milimetrovou střelou vymetl pravou šibenici branky Příbrami. Pak se ale Žraloci probrali a začali zase kousat. Zvýšení aktivity jim přineslo vyrovnání z hole Hudíka. Poslední pětiminutovka pak byla doslova infarktová. Po velmi sporné ztrátě balónku při útoku T.B.C. se do brejku dostal jeden z útočníků Příbrami, kterému Patrik Svoboda nasadil doslova ukázkovou sekeru, po které muselo zákonitě přijít trestné střílení. Po ošetření gólmana T.B.C. Lukáše Macha, na kterého spadl právě faulovaný hráč, se k exekuci trestného střílení rozjel Hudík, ale toho zradila technika a míček z jeho hole sjel do rohu hřiště. Oslabení hráči T.B.C. tentokrát zvládli, ale jen několik vteřin po něm sekl Darebný jednoho z protihráčů a Králův Dvůr šel znova do čtyř. Oslabení však čtveřice v čele s Vágnerem zvládla na výbornou, ba co víc, právě Vágner unikl středem hřiště a před brankářem byl faulován a následovat muselo i trestné střílení pro T.B.C.. Na jeho exekuci si věřil Šnaidauf a po právu, svým typickým způsoben nedal brankáři šanci (poznámka autora: jaký způsob to je, zde samozřejmě neprozradíme). Zbytek utkání již T.B.C. ubránilo a připsalo si první výhru v letošní sezony v pohledné a opět férově vedeném utkání, které neunesl jen brankář Příbrami, který si po zápase nešel podat ruku.

Branky a asistence T.B.C.: 18. Michálek, 27. Svoboda O. (Darebný), 31. Malý (Sládeček) a 44. Šnaidauf z trestného střílení

Vyloučení: 4-2 7. Vlček 2min (hra rukou), 24. Vágner 2min (hrubost), 41. Svoboda P. 2min (sekání) a 43. Darebný 2min (sekání)

Přesilovky: 1-3, využití: 0-1

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Merkur Praha 5:1 (2:0,2:1.1:0)

Merkur sice ve svém prvním utkání porazil rezervu Tatranu, přesto s pouze devíti hráči do pole měl být jednoznačně snadnějším protivníkem. T.B.C. si však první třetinu udělali tak těžkou jak jen to šlo. Již ve třetí minutě se nechal vyloučit Kulhavý a to byl teprve začátek. Po přestálém oslabení se 5 na 5 hrálo jen minutu a na trestnou putoval Ondra Svoboda. V oslabení T.B.C. špatně střídalo a Svobodu doplnil za „katrem“ Darebný. Další pasáž hry v plném počtu tentokrát netrvala ani minutu, když Stýblo sestřelil protihráče a Královák se musel opět bránit. S oslabení však hráči T.B.C., i za přispění skvělého Macha v brance, odmaturovalo na výbornou a po návratu do plného počtu se konečně i gólově prosadilo, konkrétně z hole Ondry Svobody. Pak přišla i první a zároveň i poslední přesilová hra Králova Dvora. T.B.C. Královu Dvoru to v tomto zápase navíc v nestandardním počtu hráčů dařilo. Půl minuty před koncem třetiny našel křížnou nahrávkou Patrik Svoboda Michálka na rohu velkého brankoviště, tomu střela spíše sjela a mezi nohama obránce a pod brankářem zapadla do brány. T.B.C. tak vytěžilo z minima maximum a po nepovedené třetině vedlo 2:0.

Od druhé části už Králův Dvůr utkání dominoval. Soupeři značně docházely síly a bez míčku takřka neběhal. Přesto to trvalo více jak půlku třetiny něž hráči T.B.C. pojistili své vedení. Ale byla to pojistka opět parádní, Vágner obral rozehrávající beky o míček, počkal si na pohyb brankáře a svou střelu přišpendlil do víka branky Merkuru. Pak přišla chvilka pro juniora Štěpničku, člena kádru „áčka“ našel křížnou přihrávkou další „áčkař“ Patrik Svoboda a Štěpnička se prosadil střelou od levého mantinelu. Bohužel chyba v pokrytí protiútoku Merkuru připravila na konci prostřední části jinak skvěle chytajícího Macha o čisté konto.

Poslední třetina už se dohrávala snad jen z povinnosti. T.B.C. drželo balónek, ale do koncovky se moc netlačilo a jeho hráči hráli, jak se říká „až do kuchyně“. Hráči Merkuru už rezignovali úplně a vypadali naprosto odevzdaně a neodpustili si pár poznámek na stranu hráčů Králova Dvora, ať neblázní a hrají si v klidu na své polovině. Po zranění Kulhavého se přesunul Malý z obrany do útoku a Králův Dvůr dohrával na tři útoky a dvě obrany. Jedinou přesnou trefu si připsal opět Štěpnička a uzavřel tím účet zápasu na 5:1 pro Králův Dvůr.

Branky a asistence T.B.C.: 13. Svoboda O. (Darebný), 15. Michálek (Svoboda P.). 23. Vágner a 25. a 42. Štěpnička (Svoboda P. a Vlček)

Vyloučení: 4-1 3. Kulhavý 2min (bránění ve hře), 6. Svoboda O. 2min (sekání), 8. Darebný 2min (špatné střídání) a 11. Stýblo 2min (hrubost)

Přesilovky: 1-4, využití: 1-0

Sestava: Mach – Svoboda P., Malý, Šnaidauf, Vlček, Sládeček – Svoboda O., Darebný, Stýblo, Lamprecht, Krob, Štěpnička, Vágner, Michálek, Kulhavý

B-tým si připsal 6 důležitých bodů do tabulky. Po prvních dvou turnajích je ještě brzo na hodnocení, ale vypadá to, že cíl záchrany v nejvyšší regionální lize by neměl být nereálný. Různorodý celek „béčka“ tvořený nově příchozími hráči, posilami z „áčka“, juniory a několika „starými béčkaři“ se zajímavě doplňuje a sedm bodů ze čtyř zápasů je dobrým vkladem pro zbytek sezóny. Zatím na výbornou funguje defenzíva v čele s Machem v brance. Naopak je třeba zapracovat na proměňování brankových příležitostí a na disciplíně. Osm vyloučených na tomto turnaji je z mého pohledu opravdu zbytečně moc.