Králův Dvůr

Béčko doma stoprocentní. Junioři vyhráli. Starším žákům turnaj nevyšel.

Poslední únorový víkend přinesl hned několik zajímavých utkání s účastí T.B.C. Kromě posledního kola základní části Národní ligy se do bojů dostalo také mužské Béčko, junioři a starší žáci.

Muži B

B-tým měl na plánu dva zápasy v domácí hale a přišlo se na ně podívat i velké množství diváků. Jedním z hlavních důvodů byl po dvou kolech návrat bratří Pokorných do sestavy. Zápas s Chodovem nezačal ideálně a hned ve druhé minutě šel soupeř do vedení. Do konce první části se ale domácím povedlo srovnat stav utkání zásluhou Kudely. Ve druhé třetině Kudela znovu skóroval a další zásah přidal Martin Kameš. Chodov ještě kontroval gólem, ale to byl poslední balónek, jenž se dostal za Hirshbrichova záda. Poté T.B.C. sázelo jeden gól za druhým, hattrick zkompletoval Kudela a po něm také Tomáš Pokorný.

První zápas v této sezóně s Falconem dopadl pro naši mužskou zálohu špatně, když soupeř zvítězil vysokým rozdílem 12:4. Toto náš tým už nechtěl zopakovat a již v páté minutě Béčko vedlo 2:0. Soupeř, ale po špatné rozehrávce Králova Dvora kontroval a stav utkání byl jen o jednu branku. Ve druhé třetině se ovšem dokázal prosadit nejprve Jaroslav Pokorný a poté Martin Kameš. Falcon ale zbraně rozhodně nesložil a již od osmé minuty poslední periody zkoušel risk v šesti bez brankáře. V této situaci jeden z hráčů T.B.C. zamířil na odkrytou klec a brankář soupeře vběhl do brány, aniž by počkal až ho přijde někdo ze hřiště vystřídat. Tato situace zůstala u sudích bez povšimnutí, což se nelíbilo některým hráčům ve žlutomodrém, a tak se rozdělovali tresty za nesportovní chování. T.B.C. šlo do tří a Falconi opět využili možnosti hrát bez gólmana. Po minutě a půl tuto ojedinělou přesilovku šesti proti třem dokázali využít a už to bylo jen dva góly. Zbytek zápasu už si ale Králův Dvůr pohlídal, a tak získal celkem šest bodů do tabulky nejvyšší regionální ligy.

T.B.C. – FAT PIPE FLORBAL CHODOV B 9:2 (1:1, 3:1, 5:0)

Branky T.B.C.: 06:03 Jan Kudela (Nathan Kračunov), 17:51 Jan Kudela (Martin Kameš), 20:43 Martin Kameš (Nathan Kračunov), 29:08 Tomáš Vlček (Patrik Svoboda), 31:01 Tomáš Pokorný (Patrik Svoboda), 37:41 Jan Kudela (Jiří Kulhavý), 37:49 Tomáš Pokorný, 40:50 Patrik Svoboda (Jaroslav Pokorný), 41:06 Tomáš Pokorný (Tomáš Vlček)

Floorball Club FALCON – T.B.C. 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky T.B.C.: 04:30 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný), 04:58 Nathan Kračunov (Jan Kudela), 27:32 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 29:47 Martin Kameš (Jaroslav Pokorný)

Komentář vedoucího Dominika Kameše: „První zápas proti Chodovu jsme se mohli „strachovat“ o výsledek přibližně do poloviny utkání, kdy si Chodov připravil několik šancí, a to především brejkového charakteru. Poté už soupeř přestal stíhat. My jsme hráli více na balónku a trpělivě přidávali branky do sítě soupeře. S Falcony to byla trochu jiná bitva. První zápas se nám s tímto soupeřem nepovedl, a tak jsme nic nepodcenili. Za skvělého povzbuzování našich fanoušků jsme soupeře přetlačili, a i přes několik vyloučení v závěrečné třetině jsme získali parádních šest bodů. Ještě jednou moc díky všem, kteří nás přišli podpořit do haly.“

Junioři

Na juniory čekaly dva celky, které byly v tabulce těsna nad našimi hochy. První výhru v sezóně přineslo hned to první utkání, když se povedlo přetlačit zálohu Bohemians. I druhý zápas byl velice dobře rozehraný, ale kolaps v závěrečné části zápasu stál T.B.C. bodový zisk.

FbŠ Bohemians B – T.B.C. 4:5 (0:0, 2:1, 2:4)

Branky T.B.C.: 28:07 Roman Major, 38:12 Tomáš Balej (Adam Lešuk), 39:10 Pavel Paulát (Matěj Herejt), 41:13 Roman Major (Pavel Paulát), 44:30 Matěj Herejt

T.B.C. – DDM Horní Počernice ORKA 5:6 (3:1, 2:2, 0:3)

Branky T.B.C.: 08:15 Adam Lešuk (Pavel Paulát), 08:54 Vít Filko (vlastní branka), 13:30 Adam Lešuk, 16:13 Filip Kračmer (Adam Lešuk), 21:13 Roman Major (Pavel Paulát)

Komentář trenéra Dušana Tóta: „Turnaj byl pro celek juniorů docela vyvedený, jedna výhra a jedna skoro výhra. Druhý zápas po vedení 5:2 byl skvěle rozehraný, ale v závěru zápasu nezbyla síla ubránit nájezdy soupeře. Co se týká herního projevu, hra už byla o něčem jiném. Zápas plný bojovnosti, kombinací a chuti hrát. Škoda, že tam jsou zbytečné chyby na rozehrávce, kde nahráváme nesmyslně naslepo. Mrzí mě, že se nedokážeme sejít na tři pětky jako jiné týmy a ustát utkání i po fyzické stránce. Další turnaj hrajeme doma 10.3. a máme hratelné soupeře, kde můžeme urvat další body. Doufám, že se sejdeme na ty tři pětky a uspějeme s plným počtem bodů.“

Starší žáci

Starším žákům se na turnaji v Čelákovicích úplně nezadařilo a svěřenci bratrů Pokorných prohráli všechna svá utkání.

T.B.C. – TJ Sokol Dobříš 2:7
DDM Horní Počernice ORKA – T.B.C. 4:2
T.B.C. – SK Dvojka Praha 2:5

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Po celý turnaj jsme byli zamrzlí, nechtělo se nám běhat, propadání do obranné fáze, špatné bránění standardek, komunikace na hřišti téměř nulová, většina prohraných soubojů u mantinelů, několikrát špatné střídání, když byl soupeř na balónku, nespočet zbytečných ztrát už na vlastní polovině hřiště, chyběla nám častější střelba, bojovnost, odhodlání a zápal porvat se o balónek, koukání na hráče s balónkem co s ním udělá, hra bez pohybu a nabízení se, hodně málo zablokovaných střel soupeře, dnes to byla jedna velká bída a nic nám nešlo. Bohužel dnešní turnaj byl odehraný z naší strany dost mizerně a zaslouženě jsme všechny zápasy prohráli. Do příštího turnaje se opět musíme vrátit k naší hře, kterou praktikujeme od začátku sezóny. Doufám, že tenhle turnaj byl jen výjimkou a už se nebude opakovat. Musím říci, že já i Tom jsme byli hodně naštvaní po turnaji, jak ho kluci odehráli.
Samozřejmě, že Tobiáš Uhřík nám hodně chyběl a zápasy by možná vypadali jinak, ale to je všechno velké ale. Teď rychle hodit tento turnaj za hlavu a připravit se na další. V něm musíme ukázat naši sílu a chuť ho vyhrát.“

Autor: Dominik Kameš

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…