Králův Dvůr

Béčko si týmovým výkonem došlo pro šest bodů

Minulou sobotu odehrál mužský B-tým další dvě utkání nejvyšší regionální ligy, ve které chtěl uhájit svou dosavadní třetí pozici v tabulce. Nejprve si po vyrovnané bitvě naši hráči poradili se zálohou Kobylis, poté T.B.C. deklasovalo Kubánský Klan.

V sestavě Kobylis nechybělo hned několik hráčů, kteří letos už nastoupili i proti našemu A-týmu v Národní lize. Začátek zápas vyšel žlutomodrému celku náramně. Již v sedmé minutě vedl Lucern 2:0 po dvou hodně podobných akcích. Michal Kubert nahodil vysoký balón až do brankoviště Pražanů, kde ho uklidil mezi tři tyče Tomáš Pokorný. Ještě před první sirénou ovšem dokázal korigovat skóre Havlíček, jenž přesně trefil křížnou přihrávku Trousila. Ve druhé periodě začala přetahovaná o skóre. Na 2:2 srovnal již po necelých dvou minutách hry David Mühlbach. Jenže už za šestnáct sekund zkompletoval hattrick Tomáš Pokorný. Byl to ale znovu Mühlbach, který dokázal za pražské mužstvo skórovat, a o pár minut později poslal Kobylisy poprvé v zápase do vedení Tichý. V závěrečné minuté druhé části ovšem přesnou střelou nad nohu brankáře Kramla znovu srovnal stav zápasu Jakub Votava. Na začátku třetího dějství se stal druhým hráčem se třemi vstřelenými góly v zápase David Mühlbach a Králův Dvůr musel znovu dotahovat. Svým čtvrtým gólem v utkání ale dal Tomáš Pokorný našemu týmu naději na bodový zisk. Tu T.B.C. využilo. Dvě a čtvrt minuty před koncem zápasu vystřelil tři body pro Lucern Michal Kubert.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Florbal TJ Kobylisy B 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
branky T.B.C.:  5. Tomáš Pokorný (Michal Kubert), 7. Tomáš Pokorný (Michal Kubert), 17. Tomáš Pokorný (Jakub Uhřík), 30. Jakub Votava (Dominik Kameš), 40. Tomáš Pokorný (Michal Kubert), 43. Michal Kubert (Jakub Uhřík)
vyloučení: 1:1 využití: 0:0

Ve druhém zápas nás čekal čtvrtý celek tabulky, a to Kubánský Klan. Již po třiceti čtyřech vteřinách hry vsítil po nahrávce Kuberta první gól Martin Kameš. Oba hráči si své role vyměnili v jedenácté minutě, když T.B.C. hrálo přesilovou hru, kterou naši hráči nevyužili, ale než se stihl vyloučený Dotlačil zapojit do hry, tak už brankář Kubánské Klanu měl za svými zády míček po všemi obávané „Kubertovce“. Půl minuty před koncem periody navíc přidal třetí přesný zásah Jan Kudela a stav 3:0 vypadal po první patnácti minutovce velice optimisticky. Kubánci ale utkání nezabalili, ba naopak stále útočili a snažili se korigovat výsledek, to se jim ale nepodařilo, a tak jedinou branku druhé třetiny zaznamenal velice produktivní Michal Kubert. Závěrečná perioda znamenala už jen další přísun gólů do brány Kubánského Klanu nejprve přesně mířil Vlček, následně přidal další dvě trefy Martin Kameš, jenž tak zaznamenal hattrick a poslední tečkou za zápasem byla gólová akce, kdy Kubert našel Jaroslava Pokorného, který se při zakončení nemýlil.

IBK Kubánský Klan – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 0:8 (0:3, 0:1, 0:4)
branky T.B.C.: 1. Martin Kameš (Michal Kubert), 11. Michal Kubert (Martin Kameš), 15. Jan Kudela, 26. Michal Kubert (Jakub Uhřík), 33. Tomáš Vlček (Jakub Votava), 36. Martin Kameš (Tomáš Pokorný), 40. Martin Kameš (Jakub Uhřík), 45. Jaroslav Pokorný (Michal Kubert)

Béčko tak poprvé v sezóně přivezlo plný počet bodů a udrželo si tak třetí pozici v tabulce. Týmový výkon a dobrá nálada prostě slavili úspěch.

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…