BRÁNA PRVNÍ LIGY ZUSTALA ZAVŘENÁ

T.B.C. Králův Dvůr – Spartak Pelhřimov 4:6 (1:1, 3:3, 0:2)

branky (asistence)T.B.C.: 05:05 Petr Duchek (Radek Križko), 26:00 Radek Križko (Marek Sluka), 27:25 Radek Križko (Michal Kubert), 30:00 Marek Sluka (Petr Duchek)

V přestávce barážového utkání byli při slavnostním ceremoniálu oceněni junioři, kteří ve své kategorii postoupili do druhé nejvyšší soutěže.

V samotném zápase hostům selhával „faktor Kos“. Obvyklý režisér hry a distributor efektivních přihrávek se tentokrát soustředil na potyčky s protihráči a diskuse s rozhodčími.

Nebyl z hostů jediný, komu tekly nervy. Ve druhé třetině byl vyloučen Charouzek za kopnutí do Duchka na 5 minut a do konce utkání. To bylo za nepříznivého stavu 1:2; domácí si tentokrát na dlouhé početní výhodě zgustli a třemi trefami otočili skóre.

Spartak korigoval na nejtěsnější rozdíl při vyloučení Kračunova, když přesilovku využil v její poslední vteřině. Gól to byl dvojnásob smolný, protože zastavil tok času v době, kdy hříšník už směřoval z trestné židle na hrací plochu a nestihl zastavit. Dostal za to trest 5 minut a do konce utkání. Hosté z dlouhé přesilovky vytěžili i díky domácímu gólmanovi Novákovi jen jediný gól a do šaten se šlo znovu za nerozhodného stavu.

Jenže ve třetím dějství Žlutomodrým bohužel opět zvlhl střelný prach. Neprosadili se ani v přesilovkách po faulech na Kuberta a Sluku, ani v závěrečné hře bez brankaře.

Zkušený barážový tým Pelhřimova tedy i letos utekl hrobníkovi ze sestupové lopaty a uhájil prvoligovou příslušnost. Naopak Králodvorští, kteří už několik let buší na bránu 1. ligy, si ještě musí počkat. Někteří hráči u toho už nebudou. Odchod do florbalového důchodu ohlásil matador Križko, který opanoval statistiky produktivity, a generační výměna možná bude širší. Mohou se tak naplnit slova jednoho z oceněných juniorů Denyse Polyanského, který prorokuje: „ten postup asi čeká až na nás“.