LUCERN Králův Dvůr

BRÁNA PRVNÍ LIGY ZUSTALA ZAVŘENÁ

T.B.C. Králův Dvůr – Spartak Pelhřimov 4:6 (1:1, 3:3, 0:2)

branky (asistence)T.B.C.: 05:05 Petr Duchek (Radek Križko), 26:00 Radek Križko (Marek Sluka), 27:25 Radek Križko (Michal Kubert), 30:00 Marek Sluka (Petr Duchek)

V přestávce barážového utkání byli při slavnostním ceremoniálu oceněni junioři, kteří ve své kategorii postoupili do druhé nejvyšší soutěže.

V samotném zápase hostům selhával „faktor Kos“. Obvyklý režisér hry a distributor efektivních přihrávek se tentokrát soustředil na potyčky s protihráči a diskuse s rozhodčími.

Nebyl z hostů jediný, komu tekly nervy. Ve druhé třetině byl vyloučen Charouzek za kopnutí do Duchka na 5 minut a do konce utkání. To bylo za nepříznivého stavu 1:2; domácí si tentokrát na dlouhé početní výhodě zgustli a třemi trefami otočili skóre.

Spartak korigoval na nejtěsnější rozdíl při vyloučení Kračunova, když přesilovku využil v její poslední vteřině. Gól to byl dvojnásob smolný, protože zastavil tok času v době, kdy hříšník už směřoval z trestné židle na hrací plochu a nestihl zastavit. Dostal za to trest 5 minut a do konce utkání. Hosté z dlouhé přesilovky vytěžili i díky domácímu gólmanovi Novákovi jen jediný gól a do šaten se šlo znovu za nerozhodného stavu.

Jenže ve třetím dějství Žlutomodrým bohužel opět zvlhl střelný prach. Neprosadili se ani v přesilovkách po faulech na Kuberta a Sluku, ani v závěrečné hře bez brankaře.

Zkušený barážový tým Pelhřimova tedy i letos utekl hrobníkovi ze sestupové lopaty a uhájil prvoligovou příslušnost. Naopak Králodvorští, kteří už několik let buší na bránu 1. ligy, si ještě musí počkat. Někteří hráči u toho už nebudou. Odchod do florbalového důchodu ohlásil matador Križko, který opanoval statistiky produktivity, a generační výměna možná bude širší. Mohou se tak naplnit slova jednoho z oceněných juniorů Denyse Polyanského, který prorokuje: „ten postup asi čeká až na nás“.

07.11.2018

Mladší žáci padli až ve finále

Mladších žáků se na sobotním turnaji ujal jako hlavní trenér Dušan Tót. Mladým hráčům T.B.C. se od prvního utkání dařilo,…