C-tým dostal v sobotu od soupeřů velké varování

Muži C se v sobotu vypravili do Hořovic k dalšímu kolu soutěže mužů. Místo navázání na minulé kolo, kdy „Céčko“ dvakrát vyhrálo, přišla ale tvrdá facka.

Zápas začal pro T.B.C. celkem slibně, když už v čase 0:22 skóroval po přihrávce od Patrika Vavrušky Martin Kameš. Na to bohužel T.B.C. ale nedokázalo navázat dalšími brankami, naopak Šneci dokázali vyrovnat a záhy se dostat do vedení. Byl to ale znovu Kameš, kdo po přihrávce tentokrát od Petra Kubuše dokázal skóre do konce první třetiny vyrovnat na 2:2. V druhé třetině se za T.B.C. prosadil střelou z výběhu junior Tomáš Balej, kterému přihrával Karel Němec. To bylo ale z holí T.B.C. ve druhé třetině vše, naopak Šnekům se podařilo vstřelit 4 branky a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 3:6. Céčko to vzdát ale nechtělo a tak začala stíhací jízda. Nejdřív přihrával Balej Vavruškovi, který snížil na rozdíl dvou branek. O chvilku později Jiráskovo dlouhé nahození na bránu tečoval Němec a vedení Šneků bylo už jen jednobrankové. Nicméně se Šnekům opět podařilo skórovat a odskočit, na to ale dokázal ještě odpovědět Vavruška, kterému nahrával Kameš.
V závěru to T.B.C. zkoušelo v šesti, posledních 10 vteřin dokonce v šesti proti čtyrem, jelikož na straně Šneků bylo vyloučení, nicméně i přes závěrečný tlak si už Šneci vítězství pohlídali.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – Šneci z Pěšin 6:7 (2:2, 1:4, 3:1)
Branky T.B.C.: 00:22 Kameš (Vavruška), 07:02 Kameš (Kubuš), 14:39 Balej (Němec), 27:14 Vavruška (Balej), 30:58 Němec (Jirásek), 31:36 Vavruška (Kameš)
vyloučení: 0:1, využití: 0:0

Druhý zápas, regionální derby. Ve druhé minutě poslal do vedení T.B.C. přesnou střelou Petr Kubuš, kterému nahrával Martin Kameš, který o dvacet vteřin déle proměnil trestné střílení a T.B.C. vedlo o dvě branky. O pár minut později se k volnému míčku dostal Lukáš Jirásek a poslal T.B.C. do už tříbrankového vedení, které asi ukolébalo borce ve žlutomodrých dresech. Zdaleka ale nebylo dohráno, o čemž svědčí i fakt, že Gladiátoři dokázali dát v šesti minutách druhé části šest branek a otočit tak zápas na svou stranu. Snížit tříbrankový náskok se podařilo Patriku Vavruškovi, který po přihrávce od Kameše vstřelil branku v přesilovce. Gladiátoři pak o dvacet vteřin déle opět vedli o tři branky. Do konce druhé třetiny se prosadil už jen Jirásek, který napodruhé dokázal překonat gólmana a korigovat tak stav na 7:5. Ve třetí třetině se T.B.C. dokázalo dotáhnout na rozdíl jediné branky, kdy po přihrávce od Jiráska pálil přesně junior Robert Křikava. Berounští, za které řádil zejména Bořek Sláma, však dokázali opět odskočit na rozdíl dvou branek. Poslední světlou nadějí bylo, když v přesilové hře skóroval po přihrávce od Ladislava Grigy opět Jirásek a dovršil tak tím svůj hattrick. Bohužel ani to ale nestačilo a Gladiátoři do konce zápasu přidali ještě dvě branky na konečných 10:7.

GLADIATOR TEAM BEROUN – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 10:7 (0:3, 7:2, 3:2)
Branky T.B.C.: 01:31 Kubuš (Kameš), 01:53 Kameš, 04:49 Jirásek, 22:24 Vavruška (Kameš), 23:20 Jirásek, 29:49 Křikava (Jirásek), 33:15 Jirásek (Griga)
vyloučení: 4:1, využití: 0:1

Sestava: Hirschbrich – Kasal, Griga, Balej, Křikava – Vavruška, Kameš M., Kubuš, Němec, Jirásek, Motyka

Komentář vedoucího mužů C Lukáše Jiráska: „Na tohle se moc říct nedá… za mě osobně v tom vidím podcenění soupeře, chyběla pokora, bojovnost… byli jsme tzv. na hrušce, mysleli si asi, že to půjde samo, nevím… Každopádně dnešek ukázal, že to, že jsme na prvním místě v tabulce z nás ještě mistry nedělá a že soupeř si z nás na zadek nesedne… je to facka, ale muselo to přijít, musíme si uvědomit, že není konec sezóny a že makat na 100% se musí vždycky… Pro nás až možná nezasloužené štěstí, že se příliš nedařilo ani ostatním týmům z čela tabulky a tak jsme udrželi hubené vedení, kdy jsme na první příčce, momentálně o bod…. Nevím, mrzí mě to i kvůli těm pár fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, mimo jiné i hráči z A-týmu… Musíme si to teď každý přebrat sám a dát se do kupy, není čas házet flintu do žita, musíme to skousnout, zatnout zuby a dřít a dřít a dřít!! Další turnaj hrajeme doma a chceme domácímu publiku ukázat, že umíme vyhrávat. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat Norbymu (Norbert Hirschbrich – pozn. Red.), který nás dneska ohromně podržel, protože i když to výsledkově vypadá hrozně, tak bez něj by to bylo daleko horší.“

Autor: Petr Kasal a Lukáš Jirásek