C-tým zaváhal, ale stále má šanci na vítězství v lize

C-tým v této sezóně bojuje nejen o postup do vyšší soutěže, ale i o celkové prvenství v soutěži. Zde je shrnutí posledních dvou turnajů.

V sobotu 2.3. odehrálo mužské Céčko 8. kolo své soutěže ve sportovní hale na Stochově. V improvizované sestavě se ale nedařilo tak, jak by bylo potřeba.

FBC Ressler boys – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 7:5

V prvním vzájemném zápase vyhrálo T.B.C. nad Resslery 2:1, očekával se tedy tuhý boj. Ani ne půl minuty stačilo na první branku, kterou vstřelil junior Roman Major, o asistenci se pak postaral Patrik Vavruška. Byla to ale na dlouhou dobu pro T.B.C. jediná světlá chvilka. Soupeř se nezalekl a postupně se mu až do půlky druhé třetiny podařilo vstřelit šest branek a tak v polovině zápasu bylo na světelné tabuli skóre 6:1. T.B.C. potřebovalo kontaktní branku, bod od kterého by se dalo odpíchnout. Stíhací jízdu odstartoval ve 21. minutě svou brankou Karel Němec, kterému nahrával Jaroslav Nedbal. Půl minuty na to přidal další branku Václav Motyka, kterému asistoval Jan Podhorník a do třetího dějství se tedy šlo za příznivějšího stavu 6:3. Na začátku třetího dějství přišlo vyloučení na straně T.B.C., i tak ale tlak nepolevoval a v oslabení vstřelil další branku T.B.C. Lukáš Jirásek, kterému nahrával Němec. Na druhé straně se podařilo opět odskočit na rozdíl tří branek, toto manko dokázal ještě snížit svou brankou Petr Kasal, kterému nahrával Petr Kubuš. Bohužel to ale byla poslední branka zápasu a i přes závěrečný nápor se už hráčům T.B.C. nepodařilo utkání obrátit.

Branky: 00:23 Roman Major (Patrik Vavruška), 20:43 Karel Němec (Jaroslav Nedbal), 21:14 Václav Motyka (Jan Podhorník), 26:12 Lukáš Jirásek (Karel Němec), 31:30 Petr Kasal (Petr Kubuš)

TJ Lokomotiva Rakovník B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 4:9

V druhém zápase čekal T.B.C. soupeř z opačného konce tabulky a královodvorští byli v roli papírového favorita. Výkon tomu ale nenasvědčoval. Vedení se hned v první minutě ujal Rakovník a teprve až ve třetí se podařilo odpovědět, když se po nahrávce od Lukáše Jiráska trefil Karel Němec. O tři minuty déle poslal T.B.C. do vedení svojí trefou Roman Major, kterému nahrával Jaroslav Nedbal. Rakovník ovšem zanedlouho nato dokázal vyrovnat na 2:2. Vyrovnaný stav vydržel ale ovšem pouze necelou půl minutu, kdy se trefil podruhé Němec, opět po přihrávce od Jiráska. Do konce první třetiny se dokázal ještě trefit podruhé i Roman Major, kterému asistoval Patrik Vavruška. A byl to právě Vavruška, kdo brankově načal druhou třetinu, když se trefil po přihrávce od Jiráska. Rakovník dokázal vstřelit branku, ale hned po 8 vteřinách T.B.C. opět odskočilo, tentokrát po brance Jiráska, kterému nahrával Němec. Ve třetí třetině přidal další branku T.B.C. Petr Kubuš, kterému přihrával Ladislav Griga, Rakovník dokázal ještě jednou udeřit a překonat tomáše Kubatu v brance, na druhé straně se ale prosadil Jan Podhorník po přihrávce od Petra Kubuše. V samotném závěru utkání bylo nařízené trestné střílení ve prospěch T.B.C., kterého se ujal Roman Major a dokončil tak svůj hattrick.

Branky: 02:14 Karel Němec (Lukáš Jirásek), 06:06 Roman Major (Jaroslav Nedbal), 08:53 Karel Němec ( Lukáš Jirásek), 11:46 Roman Major (Patrik Vavruška), 20:32 Patrik Vavruška (Lukáš Jirásek), 22:10 Lukáš Jirásek (Karel Němec), 27:17 Petr Kubuš (Ladislav Griga), 34:05 Jan Podhorník (Petr Kubuš), 35:55 Roman Major