Z Čakovic přivezli starší žáci jednu výhru

Sobotní turnaj starších žáků se ne zcela vydařil. Ze tří zápasů vytěžili naši hráči jedno vítězství a ani s předvedenou hrou nebyl trenér Jaroslav Pokorný spokojený.

Prvním soupeřem nám byl Floorball Club Falcon. Prohra 1:5

Z naší strany velice nepovedené utkání, ve kterém snad nebylo nic pozitivního. Soupeř nám dělal velké problémy s vysokým napadáním a osobní obranou, získával tím spousty balónků v našem obraném pásmu. Bohužel v tomto zápase nefungovalo vůbec nic a po zásluze jsme prohráli vysoko 1:5. Navíc bylo vidět, že kluci jsou ještě asi v posteli, protože pohyb po hřišti byl téměř nulový. Po prvním zápase jsem byl na kluky hodně naštvaný, protože takovým způsobem se nemůže pomýšlet na lepší výsledek.

Druhý zápas nás nečekalo nic jednoduchého, účastník z první koše, a to Black Angeles A YONEX, výhra 3:4.

Druhý zápas už byl přeci jenom o něco lepší. Stále se nám, ale nedařila kombinace a přechod do útoku, jak bychom si představovali.
První poločas vyšel lépe soupeři, který byl rychlejší a přesnější v zakončení. Když už to bylo 3:1 pro Angels, tak jsem si říkal, že to bude složité otočit s naší ne moc dobrou hrou. Ale druhý poločas se nám přeci jenom začalo dařit a více se držet na balónku. V této fázi jsme hráli asi nejlepší pasáž na turnaji. Myslím, že jsme Black Angeles v druhém poločase zaskočili. Gól na 3:2 nám hodně pomohl a nastartoval k obratu. Je fajn, že i v neúplné sestavě se nám povedlo urvat výhru 4:3 nad tak kvalitním týmem. Sice to je vydřená výhra, ale i ta se počítá.

Třetí zápas o 3. místo na turnaji nás čekala Florbal Jesenice, prohra 3:4

Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém byla šťastnější Jesenice. Bohužel kromě druhého poločasu s Black Angeles, kde naše hra stála aspoň za něco, tak na tu už jsme nedokázali navázat. Byla to zase v našem podání parodie na florbal. Strašně moc odevzdaných balónku, prohraných soubojů, málo střelby a přihrávky, které byly velmi nepřesné. Další problém byla naše mizerná rozehrávka, která nám nefungovala po celý turnaj. Jesenice nám dala tři góly, jak přes kopírák. Křižná přihrávka na pravou stranu, kde hráč v plné rychlosti zatáhl balónek před naši branku a opět křižně nahrával svému spoluhráči do prázdné branky. Místo toho abychom si zpětnou přihrávku pohlídali, tak jsme běželi téměř až do našeho gólmana a hráč tak neměl problém vystřelit do odkryté prázdné klece.

Tento turnaj bylo jedno velké trápení a naše hra postrádala téměř všechny prvky. Do příštího turnaje musíme zapracovat na dynamice, agresivitě a také rozehrávce pod tlakem.

Autor: Jaroslav Pokorný