LUCERN Králův Dvůr

Céčko doma uhájilo první místo v tabulce

V neděli odehráli muži C další kolo své soutěže, tentokrát v domácím prostředí. Po posledním nepovedeném turnaji bez bodu byl cíl jasný: vyhrát oba zápasy a udržet čelo tabulky.

Foto: Jana Östereicherová (GLADIATOR TEAM BEROUN)

J.B.M. Praha – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 2:8

V prvním utkání muži C narazili na tým z opačného pólu tabulky. O tom svědčí i fakt, že hned v první minutě hry se podařilo Tomáši Vlčkovi, po přihrávce od kapitána Petra Kasala, překonat gólmana a poslat T.B.C. do vedení. Náskok o minutu a půl déle navýšil po přihrávce od Petra Kubuše nováček Václav Motyka, pro kterého to byl první ligový zásah v kariéře. Tato dvojice pak dokázala do konce první třetiny ještě jednou zaúřadovat a byl to opět Kubuš, který přihrával na Motyku, jenž se nemýlil. Na straně J.B.M. se podařilo skórovat pouze jednou z trestného střílení. Ve druhé třetině rovněž úřadovala hlavně první útočná trojice Motyka – Vlček – Kubuš. Nejdříve se trefil Vlček, kterému nahrával Kubuš, pak dovršil svůj hattrick Motyka, kterému nahrával Vlček a poté se trefil i Kubuš, kterému rovněž nahrával Vlček. Do toho se stihnul trefit po individuální akci Tomáš Balej a tak se do závěrečné třetiny šlo za stavu 1:7. Ve třetí třetině se toho moc nedělo, o čemž hovoří i fakt, že T.B.C. dokázalo využít pouze jednu ze tří přesilovek, když se po přihrávce od Lukáše Jiráska trefil Pavel Paulát. J.B.M. pak v samém závěru už pouze upravili skóre na 2:8.

Branky T.B.C.: 00:59 Tomáš Vlček (Petr Kasal), 02:32 Václav Motyka (Petr Kubuš), 11:30 Václav Motyka (Petr Kubuš), 12:36 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 17:17 Václav Motyka (Tomáš Vlček), 17:42 Tomáš Balej 17:54 Petr Kubuš (Tomáš Vlček), 35:01 Pavel Paulát (Lukáš Jirásek)

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – FBC JELENI UNHOŠŤ 9:6

Druhé utkání, druhý soupeř. Druhý byl doslova a tak se čekal tuhý boj o čelo tabulky. V prvním vzájemném zápase byl výsledek těsný 5:4 pro T.B.C.. Brankový účet tentokrát otevřel Karel Němec, kterému nahrával Paulát. O necelou minutu déle přidal další zásah Vlček, kterému nahrával Kubuš. Do sítě T.B.C. se Jeleni trefili jednou a tak se do druhého dějství šlo za stavu 2:1. Ve druhé třetině se T.B.C. dokázalo dostat během minuty do tříbrankového vedení, nejprve se trefil Paulát, kterému nahrával Němec, poté se prosadil Vlček, kterému opět nahrával Kubuš a právě Vlček o chvilku později dovršil svůj hattrick, na který mu přihrával Ladislav Griga. Jeleni dokázali opět vstřelit jednu branku, ale v samotném závěru druhé třetiny se ještě v přesilovce dokázal trefit po krásné kombinaci celé druhé formace Jirásek, kterému nabil Balej a tak se do závěrečné části šlo za stavu 6:2. Ve třetí třetině se opět trefil po přihrávce od Davida Sochora Jirásek. Jelenům se podařilo trefit potřetí v tomto utkání, ale na to dokázal odpovědět Balej, kterému nahrával Jirásek. O minutu později navýšil vedení Kubuš, kterému nahrával kdo jiný než Vlček. Za stavu 9:3 by se zdálo, že je rozhodnuto, ovšem Jeleni si vzali timeout a začali T.B.C. napadat, což domácím dělalo problémy. A tak se Jelenům během tří minut podařilo vstřelit tři branky. Naštěstí pro T.B.C. už na víc Jeleni čas neměli a tak zůstal plný počet bodů v domácí hale Králova Dvora.

Branky T.B.C.: 03:08 Karel Němec (Pavel Paulát), 03:50 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 17:08 Pavel Paulát (Karel Němec), 17:27 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 18:18 Tomáš Vlček (Ladislav Griga), 23:57 Lukáš Jirásek (Tomáš Balej), 25:59 Lukáš Jirásek (David Sochor), 28:50 Tomáš Balej (Lukáš Jirásek), 29:58 Petr Kubuš (Tomáš Vlček)

Foto: Jana Östereicherová (GLADIATOR TEAM BEROUN)

Komentář vedoucího družstva Lukáše Jiráska:

“Po minulém turnaji, kdy jsme dvakrát prohráli jsme chtěli dnes dvakrát vyhrát, zvlášť když na domácí půdě, před našimi fanoušky. Klukům jsem kladl na srdce pouze jedinou věc: bojovat, jezdit po pr…. a nechat na hřišti všechno. Co vidím jako pozitiva v dnešním turnaji je spolupráce prvního útoku (Vlček 5+3, Kubuš 2+5, Motyka 3+0 – pozn. red) a obzvláště mě pak potešila premiérová branka a premiérový hattrick Vaška Motyky. Ten kluk dře a teď to začíná nést své ovoce, hlavně ale neusnout na vavřínech. Taky jsem rád, že jsme urvali šest bodů a držíme čelo tabulky, nicméně ta tabulka je pořád dost vyrovnaná a pořád nic neni jistý, čeká nás pořád ještě 6 zápasů, ve kterých musíme vyhrát a ve kterých se musíme vyvarovat chyb z dneška: neproměňujeme přesilovky, když se dostaneme pod tlak a soupeř nás začne napadat, dělá nám to problém v rozehrávce, o čemž svědčí i závěr zápasu s Jelenama, kdy jsme zbytečně zmatkovali a Domínovi v bráně to úplně neulehčovali. Tak jako tak ale sezóna pořád není u konce a musíme bojovat dál! Na závěr bych rád poděkoval všem, co nám pomohli s pořádáním, jmenovitě pak Adamu Lešukovi, Michalu Maškovi, Robertu Křikavovi, Patriku Trejbalovi, Romanovi Majorovi a Tomášovi Kubatovi. Zároveň bych chtěl poděkovat i fanouškům, kteří nás dnes přišli podpořit.“

Sestava: Jan Křemen (první zápas), Dominik Kameš (druhý zápas) – Petr Kasal, Ladislav Griga, David Sochor, Tomáš Balej – Václav Motyka, Tomáš Vlček, Petr Kubuš, Karel Němec, Pavel Paulát, Lukáš Jirásek – Stanislav Neubauer

Autor: Petr Kasal a Lukáš Jirásek

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT