Céčko doma uhájilo první místo v tabulce

V neděli odehráli muži C další kolo své soutěže, tentokrát v domácím prostředí. Po posledním nepovedeném turnaji bez bodu byl cíl jasný: vyhrát oba zápasy a udržet čelo tabulky.

J.B.M. Praha – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 2:8

V prvním utkání muži C narazili na tým z opačného pólu tabulky. O tom svědčí i fakt, že hned v první minutě hry se podařilo Tomáši Vlčkovi, po přihrávce od kapitána Petra Kasala, překonat gólmana a poslat T.B.C. do vedení. Náskok o minutu a půl déle navýšil po přihrávce od Petra Kubuše nováček Václav Motyka, pro kterého to byl první ligový zásah v kariéře. Tato dvojice pak dokázala do konce první třetiny ještě jednou zaúřadovat a byl to opět Kubuš, který přihrával na Motyku, jenž se nemýlil. Na straně J.B.M. se podařilo skórovat pouze jednou z trestného střílení. Ve druhé třetině rovněž úřadovala hlavně první útočná trojice Motyka – Vlček – Kubuš. Nejdříve se trefil Vlček, kterému nahrával Kubuš, pak dovršil svůj hattrick Motyka, kterému nahrával Vlček a poté se trefil i Kubuš, kterému rovněž nahrával Vlček. Do toho se stihnul trefit po individuální akci Tomáš Balej a tak se do závěrečné třetiny šlo za stavu 1:7. Ve třetí třetině se toho moc nedělo, o čemž hovoří i fakt, že T.B.C. dokázalo využít pouze jednu ze tří přesilovek, když se po přihrávce od Lukáše Jiráska trefil Pavel Paulát. J.B.M. pak v samém závěru už pouze upravili skóre na 2:8.

Branky T.B.C.: 00:59 Tomáš Vlček (Petr Kasal), 02:32 Václav Motyka (Petr Kubuš), 11:30 Václav Motyka (Petr Kubuš), 12:36 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 17:17 Václav Motyka (Tomáš Vlček), 17:42 Tomáš Balej 17:54 Petr Kubuš (Tomáš Vlček), 35:01 Pavel Paulát (Lukáš Jirásek)

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – FBC JELENI UNHOŠŤ 9:6

Druhé utkání, druhý soupeř. Druhý byl doslova a tak se čekal tuhý boj o čelo tabulky. V prvním vzájemném zápase byl výsledek těsný 5:4 pro T.B.C.. Brankový účet tentokrát otevřel Karel Němec, kterému nahrával Paulát. O necelou minutu déle přidal další zásah Vlček, kterému nahrával Kubuš. Do sítě T.B.C. se Jeleni trefili jednou a tak se do druhého dějství šlo za stavu 2:1. Ve druhé třetině se T.B.C. dokázalo dostat během minuty do tříbrankového vedení, nejprve se trefil Paulát, kterému nahrával Němec, poté se prosadil Vlček, kterému opět nahrával Kubuš a právě Vlček o chvilku později dovršil svůj hattrick, na který mu přihrával Ladislav Griga. Jeleni dokázali opět vstřelit jednu branku, ale v samotném závěru druhé třetiny se ještě v přesilovce dokázal trefit po krásné kombinaci celé druhé formace Jirásek, kterému nabil Balej a tak se do závěrečné části šlo za stavu 6:2. Ve třetí třetině se opět trefil po přihrávce od Davida Sochora Jirásek. Jelenům se podařilo trefit potřetí v tomto utkání, ale na to dokázal odpovědět Balej, kterému nahrával Jirásek. O minutu později navýšil vedení Kubuš, kterému nahrával kdo jiný než Vlček. Za stavu 9:3 by se zdálo, že je rozhodnuto, ovšem Jeleni si vzali timeout a začali T.B.C. napadat, což domácím dělalo problémy. A tak se Jelenům během tří minut podařilo vstřelit tři branky. Naštěstí pro T.B.C. už na víc Jeleni čas neměli a tak zůstal plný počet bodů v domácí hale Králova Dvora.

Branky T.B.C.: 03:08 Karel Němec (Pavel Paulát), 03:50 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 17:08 Pavel Paulát (Karel Němec), 17:27 Tomáš Vlček (Petr Kubuš), 18:18 Tomáš Vlček (Ladislav Griga), 23:57 Lukáš Jirásek (Tomáš Balej), 25:59 Lukáš Jirásek (David Sochor), 28:50 Tomáš Balej (Lukáš Jirásek), 29:58 Petr Kubuš (Tomáš Vlček)