Céčko slaví postup, titul mu ale unikl

Před posledním turnajem mužského C-týmu byla matematika jasná, pokud by naši hráči vyhráli obě utkání, tak by slavili první místo v tabulce, a to bez ohledu na ostatní výsledky. Bohužel již v prvním zápasu s Rakovníkem naši hráči remizovali, a tak jim výhra v druhém utkání sice přinesla postup, ale bez mistrovského titulu.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – TJ Lokomotiva Rakovník B 1:1

Muži C začali poslední turnaj proti papírově slabšímu soupeři z Rakovníka. Zatímco T.B.C. C před zápasem patřilo druhé místo v tabulce, Rakovník opanoval poslední příčku. Nezaujatý fanoušek by mohl čekat jednoznačný výsledek zápasu, realita byla ale zcela odlišná. Rakovník se zabetonoval na svojí půlce a dopředu hrozil pouze brejky, které ale likvidovala brankářská opora T.B.C. junior Tomáš Kubata. První třetina nepřinesla nic zajímavého, jen zbytečné vyloučení na straně T.B.C. dvě vteřiny před koncem první dvanáctiminutovky za hru vysokou holí. V půlce zápasu padla první branka, bohužel pro T.B.C. to byla branka Rakovníku. O minutu déle mělo T.B.C. výhodu přesilové hry, ale využít ji nedokázalo. Ve třicáté minutě se podařilo přece jen vyrovnat, kdy po přihrávce od Tomáše Vlčka vstřelil branku Ladislav Griga. Další gól se již přidat nepodařilo, naopak T.B.C. muselo v závěru opět čelit oslabení, jelikož přišel další dvouminutový trest za zbytečnou hru na zemi.

Branky: 30:21 Ladislav Griga (Tomáš Vlček)

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – J.B.M. 11:2

První zápas vnesl do družstva lehce sklíčenou náladu, přesto postup ještě nebyl ztracen, jelikož pořád bylo ve hře druhé místo. Do zápasu vstoupilo lépe T.B.C., ale od začátku bylo jasné, že J.B.M. přijeli už “jen dohrát” sezónu a tak pro T.B.C. začaly gólové hody. Účet T.B.C. otevřel v šesté minutě Karel Němec, který se trefil po přihrávce od Patrika Vavrušky. O tři minuty déle se prosadil individuální akcí Lukáš Provázek a tak se do druhé třetiny šlo za stavu 2:0. Ve druhé hrací části se nejdříve prosadil po individuální akci Tomáš Knejp, o pár minut déle se po přihrávce od Lukáše Jiráska zapsal mezi střelce Patrik Vavruška. Poté si první branku zápasu připsal Petr Kubuš, kterému nahrával Provázek a hned vzápětí skóroval sám Provázek, kterému nahrával Tomáš Vlček. Ve druhé třetině se jednou prosadili i pražští J.B.M. a tak se do závěrečného dějství šlo za stavu 7:1. Poslední třetina připomínala divoký západ a branky střídaly tresty. Nejdříve si splnil gólovou normu Jirásek, o minutu déle šlo T.B.C. do přesilové hry, kterou využil po dvaceti vteřinách Kubuš, kterému nahrával Vlček. Poté přišlo vyloučení Jiráska, ale i v oslabení opět zaúřadovalo duo Kubuš – Vlček, kdy se opět trefil Kubuš kterému asistoval Vlček. Dokonce došlo i na pětiminutové vyloučení na straně J.B.M., kdy se ale paradoxně podařilo nejdříve trefit branku právě týmu J.B.M. Pak přišlo další vyloučení J.B.M. a v přesilovce 5 na 3 se opět ozvalo duo Kubuš – Vlček. Vteřinu před koncem se stihnul trefit Kubuš ještě jednou a uzavřel tak tím zápas konečným skóre 11:2.

Branky: 05:16 Karel Němec (Patrik Vavruška), 08:10 Lukáš Provázek, 15:37 Tomáš Knejp, 18:25 Patrik Vavruška (Lukáš Jirásek), 23:10 Petr Kubuš (Lukáš Provázek), 23:29 Lukáš Provázek (Tomáš Vlček), 24:19 Lukáš Jirásek, 25:20 Petr Kubuš (Tomáš Vlček), 28:51 Petr Kubuš (Tomáš Vlček), 34:01 Petr Kubuš (Tomáš Vlček), 35:59 Petr Kubuš