Céčko ze dvou vyrovnaných duelů odešlo se třemi body

Mužský C-tým měl odehrát další dva duely své soutěže v Kunraticích. První zápas proti Ressler Boys měl být tím obtížnějším, ale naši borci si se svým soupeřem poradili. Naopak proti pražským Vosám nevyšel T.B.C. úvod zápasu a ztrátu už naši hráči nedokázali dotáhnout.

Archivní foto od Diany Kacafírkové

V prvním zápase čekalo mužské Céčko utkání s lídrem tabulky FBC Ressler Boys. Do zápasu naši kluci ale nevstoupili zrovna šťastně. Hned v čase 0:06 přišlo první vyloučení, kdy po nepřehledné situaci (ze střídačky nebylo moc vidět) a možná tak trochu sporném rozhodnutí sudího, byl vyloučen junior Roman Major, pro kterého to byl premiérový start v mužské kategorii. Ressleři na nic dlouho nečekali a přesilovku hned po deseti vteřinách využili. To byl naštěstí první a poslední zásah do naší svatyně. O šest minut déle přišlo další naše vyloučení, tentokráte to byl obránce Dominik Vyštejn, který si šel odpočinout na dvě minuty za bránění ve hře. Paradoxně se T.B.C. oslabení vyplatilo, protože po půl minutě hry ve čtyřech poslal Petr Kubuš přihrávku na volného Ladislava Grigu, který nekompromisně vystřelil a trefil se přesně „pod víko“. Do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhém dějství se T.B.C. dočkalo také přesilové hry, bohužel jí ale nedokázalo využít. Nicméně dvacet vteřin před dvacátou minutou zápasu našel Karel Němec za brankou nehlídaného Lukáše Jiráska, který se výběhem zpoza branky nemýlil a poslal T.B.C. do vedení. Třetí dějství už žádnou další branku nepřineslo, nicméně boj to byl urputný. O to více, když minutu před koncem přišlo zbytečné vyloučení Ladislava Grigy za hru na zemi. Soupeř neváhal odvolat brankáře a poslední minuty tedy T.B.C. bránilo převahu 6 na 4. Nakonec se ale těsný náskok podařilo udržet a Céčko tak ubojovalo další 3 body do tabulky.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – FBC Ressler Boys 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky T.B.C.: 06:49 Ladislav Griga (Petr Kubuš), 19:39 Lukáš Jirásek (Karel Němec)
vyloučení: 3:2, využití: 0:1

V druhém zápase naše kluky čekala rezerva pražských Vos. Komplikace přišla už před zápasem, kdy jsme postrádali brankáře, jelikož Jan Křemen, který odchytal první zápas, musel kvůli pracovním povinnostem odjet. Nicméně, kde se vzal, tu se vzal, objevil se v hale hráč mužského B týmu, Jan Brak, který se nabídl, že zápas odchytá. Bohužel si ale první zápas vybral svou daň v podobě únavy a tak T.B.C. po první třetině prohrávalo 3:0. Ve druhé se toho moc nezměnilo, za zmínku snad stojí jen neproměněná přesilovka T.B.C. Před třetí třetinou se naši kluci snažili ještě namotivovat a vyhecovat k výkonu, a to přineslo své ovoce, i když na výhru to nestačilo. Nejdříve se s míčkem proběhl po obvodu ¾ hřiště Lukáš Jirásek, který poslal míček na zadní tyč. Soupeř odpověděl také brankou a opět odskočil na rozdíl tří branek. Na to ale zareagoval o 40 vteřin déle Tomáš Knejp, který si po přihrávce od Lukáše Jiráska vyběhl na střed a propálil gólmana k tyči. Bohužel, náš zápal přišel do zápasu až ve třetí třetině, a i přes náš tlak, kdy jsme soupeře přehrávali, si soupeř už své vedení do konce utkání pohlídal.

FBK Vosy Praha DDM P2 B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky T.B.C.:25:51 Lukáš Jirásek (bez asistence), 30:41 Tomáš Knejp (Lukáš Jirásek)
vyloučení: 1:1, využití: 0:0

Komentář vedoucího Lukáše Jiráska: „Dneska jsme uhráli tři body. Mohlo to být víc, ale jak řekl bývalý trenér fotbalové Sparty: „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali“. Určitě jsem rád, jak fungoval celý tým v prvním zápase, kolektivní výkon, bojovnost, kombinace, vytváření šancí. Nakonec jsme si jako tým vybojovali 3 body a za to sem strašně rád. Ve druhém zápase jsme zaspali, to se bohužel stává a do příště si na to musíme dávat pozor. Jsem rád, že nám dneska jel zachytat alespoň na jeden zápas „Křéma“ (Jan Křemen – pozn. red.), stejně tak jsem rád, že nás přišel podpořit Honza Brak, i když původně přišel jen jako fanoušek (smích). Jsem taky rád, že si premiéru za muže odbyl „Mejdžr“ (Roman Major – pozn. red.), škoda že mu to tam nepadlo, ale odehrál dobře a taky si první start za T.B.C. připsal nováček Venca Motyka, který má před sebou ještě dlouhou cestu, ale základy má a já v jeho zlepšení věřím na 100%. Chtěl bych ještě jednou všem hráčům poděkovat za zápasy a týmový výkon, jsme zhruba v půlce sezóny, patří nám třetí příčka, na čelo ztrácíme bod, nemáme si na co stěžovat. Musíme makat dál a věřím, že je tu šance na titul. Pokud budeme pokračovat v týmovém výkonu jako v dnešním prvním zápase, budeme se podporovat a nebudeme se za nepříznivého stavu je… … pardon, handrkovat, tak na to máme. V tomhle našemu týmu věřím.“

Sestava: Křemen (první), Brak (druhý) – Kasal, Griga, Vyštejn, Neubaer – Major, Knejp (druhý), Kubuš, Němec, Nedbal, Jirásek – Just, Motyka

Autor: Lukáš Jirásek