Céčko získalo šest bodů a v tabulce je již na druhém místě!

V sobotu čekala na náš mužský C-tým další dvě utkání v berounském Edenu. Největší problém byl před turnajem se skutečností, že žádný mužský brankář nemohl, ať už vinou zranění nebo pracovního vytížení do zápasů zasáhnout. A tak si do brány vlezl hráč A-týmu Tomáš Vlček, jenž se tak letos stal v mužské kategorii druhým členem T.B.C., který si vyzkoušel jak post hráče, tak pozici brankáře.

V prvním zápase nás čekalo regionální derby s berounskými Gladiátory. Nutno podotknout, že zápas měl obdobný náboj jako v minulé sezóně derby s FBC Lokomotiva Zdice. Do zápasu jsme vstoupili na výbornou. Jako první se prosadil přesnou střelou po přihrávce od juniora Roberta Křikavy Martin Kameš. Hned další střídání opět úřadovala tato dvojce, kdy po střele Kameše se k dorážce jako první dostal právě Křikava. Dvacet vteřin na to přišla odpověď soupeře v podobě míčku v naší brance. V jedenácté minutě se pak střelou z výběhu prosadil Jirásek, ale do konce první třetiny přišlo ještě nařízené trestné střílení soupeře a do druhého dějství se šlo za stavu 3:2, kdy zvyšoval odchovanec T.B.C. Rajtr. Ve druhé třetině se začaly projevovat emoce, kdy byli po vzájemné potyčce vyloučeni Jan Podhorník 2+10 a hráč soupeře Martin Olšiak 5+ČK1. Pár vteřin na to přišlo další vyloučení soupeře na 2 minuty za hrubost. Ve druhé části dostal soupeř ještě další dva menší tresty, bohužel pro nás jsme ze 4 přesilovek využili pouze jednu, kdy po přesné přihrávce od Ladislava Grigy vsítil gól Lukáš Provázek. Soupeř ale dokázal ještě 8 vteřin před koncem druhé části snížit na 4:3. To bylo ale ze strany Gladiátorů vše. Ve třetí třetině se trefil po přihrávce od Lukáše Jiráska Martin Kameš, který si v závěru utkání došel pro hattrick, když proměnil blafákem trestné střílení.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – GLADIATOR TEAM BEROUN 6:3
Branky T.B.C.:
03:06 Martin Kameš (Robert Křikava), 05:33 Robert Křikava (Martin Kameš), 10:23 Lukáš Jirásek (Jan Podhorník), 17:30 Lukáš Provázek (Ladislav Griga), 27:59 Martin Kameš (Lukáš Jirásek), 30:10 Martin Kameš – trestné střílení

Druhý zápas byl pro nás o něco těžší. První nás stál hodně sil a tak se zápas nesl v duchu „každý chvilku tahá pilku“. Už ve třetí minutě jsme inkasovali na 1:0, ale do zápasu nás vrátila branka Petra Kubuše, který po nahrávce od navrátilce Tomáše Justa přesně střílel v náběhu od mantinelu, nicméně do konce první třetiny jsme opět inkasovali a tak byl po první třetině výsledek 2:1. Ve druhé časti zápasu nás ovšem vrátila do hry dělovka Ladislava Grigy, bohužel to byla jediná branka z našich holí v této třetině  a do závěrečného dějství se šlo za stavu 2:2. V poslední třetině jsme opět inkasovali na 3:2, dotahovací gól umístil dorážkou, po střele Martina Kameše, do horního rohu Lukáš Jirásek. Minutu a půl na to jsme ale opět inkasovali na 4:3 z hole Jakuba Zumana, který se trefil v zápase již podruhé. Do konce zbývalo necelých 5 minut a začalo nám téct do bot. Šneci, jak už z jejich povahy vyplývá, moc neběhali, my jsme toho ale nedokázali využít. Po čtvrtém gólu Šneků se ale staly dva rozhodující momenty zápasu – nejdříve, při našem timeoutu, zasáhl  trenér Norbert Hirschbrich a přeskládáním do té doby neměnné sestavy vytvořil speciální údernou 5ku. Ta ale musela nejdřív čelit nebezpečnému útoku soupeře, který málem skončil gólem nebýt… Nebýt druhého rozhodujícího okamžiku zápasu – útočník Šneků, který dostal krásnou přihrávku na velké brankoviště, už v podstatě slavil gól do prázdné brány, když se z ničeho nic objevila v trajektorii letu děravé věci Vlčákova podrážka a zastavila ho na brankové čáře ve výšce cca půl metru nad palubovkou. Šneci jen nevěřícně kroutili tykadly a naše úderná lajna úřadovala. Nejdříve se prosadil přízemní střelou Jan Podhorník, kterému přihrával Tomáš Knejp a necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou vstřelil branku střelou z poza těla, po půl metrové nahrávce od Lukáše Provázka, a upravil tak skóre na konečných 4:5, Lukáš Jirásek. Soupeř se ještě snažil „hrou v šešti“ změnit skoré, ale to už si muži C pohlídali a došli si tak poprvé v této sezóně pro 6 bodů.

Šneci z Pěšin – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 4:5
03:39 Petr Kubuš (Tomáš Just), 21:21 Ladislav Griga (Martin Kameš), 30:18 Lukáš Jirásek (Martin Kameš), 31:49 Jan Podhorník (Tomáš Knejp), 34:08 Lukáš Jirásek (Lukáš Provázek)

Komentář vedoucího mužů C Lukáše Jiráska: „Před turnajem jsme se museli vypořádat se širokou marodkou, chyběli nám hned tři kmenoví hráči (tímto přejeme Nedbičovi , Vyštovi a Kájovi brzké uzdravení). Dále jsme museli vyřešit absenci gólmanů a tak šel do brány Tomáš Vlček, který normálně hraje v poli za mužské Áčko. Tomáš je ale zdatný univerzál, o čemž nás a především soupeře dnes přesvědčil svými zákroky. Hodně nás v obou zápasech podržel. V prvním zápase jsme si dali za úkol udržet emoce na uzdě a to se nám povedlo, bohužel musíme začít proměňovat přesilovky. Ve druhém zápase už byla znát fyzická únava, ale zafungoval týmový duch a obrovský morál týmu, kdy jsme zápas nezabalili a došli si pro vítězství. Určitě se mi dnes líbila spolupráce Péti Kubuše a Ládi Grigy. Jsem rád, že se k nám i opět připojil Tomáš Just a doufám, že s námi bude pokračovat dále. A také bych rád poděkoval Norbertu Hirschbrichovi, který stál u našeho kormidla a dokázal nás korigovat, do budoucna si myslím, že bude jako trenér pro klub velkým přínosem.
6 bodů mě určitě těší, momentálně nám patří druhá příčka v tabulce a po šesti zápasech máme 13 bodů (to se Céčku povedlo naposled před sedmi lety). Důležité je ale neusnout na vavřínech a makat dál, přijdou těžší soupeři a musíme na ně být připraveni. Souběžně s tím jsem ale na všechny kluky hrdý, jak dokážou pracovat a hrát srdcem. Na závěr bych rád poděkoval všem fanouškům a divákům, kteří nás dnes přišli podpořit.“

Autoři: Lukáš Jirásek a Petr Kasal