Cenné body z Kadaně

Králodvorští přijeli k prvnímu „road game“ v dobré pohodě a chtěli bodovat. Útočník Michal Nový potvrzuje: „už při rozcvičení bylo vidět, že dnes to půjde“.

Sám asistoval Konečnému u prvního gólu koncem osmé minuty, Zvýšení se Lucern dočkal tři vteřiny před sirénou, když vyloučení domácího Pardubského potrestal Sluka. Hned po přestávce zvýšil na rozdíl tří branek Olšiak. Pak ale domácí zaveleli k protiofenzivě. Opět Nový: „polevili jsme, ztratili koncentraci a neproměňovali šance. A dostali jsme dost smolné góly…“ Pravda je, že ve druhé části kadaňští Kati střelecky dominovali. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetím dějství se tedy začínalo znovu a byla to hra nervů. Ty měli borci T.B.C silnější. Z přesilovky vytěžili opět vedení z hole Váni a v polovině páté minuty ještě zvýšil Vlček. Králodvorské akcie držel vysoko i gólman Zítka. Domácí už jenom snížili při vyloučení Olšiaka. Oslavy tohoto gólu byly podle rozhodčích za hranou fair play, a tak vykázali domácího trenéra na tribunu a přidali dvě minuty pro domácího Pokorného. Kati tak nakonec popravili sami sebe. T.B.C. přivezl z Kadaně plný počet cenných bodů.

FBC DDM Kati Kadaň – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)
branky (asistence) T.B.C.: 07:51 David Konečný (Michal Nový), 19:57 Marek Sluka, 20:50 Jan Olšiak (Tomáš Fait), 47:06 Tomáš Váňa (Jan Petrmichl), 54:32 Tomáš Vlček (Marek Sluka)
střely na branku: 37:36 (7:10, 19:7, 11:19)
vyloučení: 4:2