CHOMUTOV – ZŘEJMĚ SLUŠNEJ ODDÍL…

Nehráli jsme špatně, to vůbec ne, ale prostě to nestačilo. Uznal to i trenér domácích Milan Karšňák: „Tentokrát jsme si vyhrát nezasloužili, protože soupeř byl lepší. Gratuluji k výhře a děkuji oběma táborům fanoušků za skvělou atmosféru“. Ano, utkání mělo dobrou úroveň a zhruba stovce příznivců obou táborů se líbilo. Ocenil to i trenér hostů Martin Bocian: „Myslím že to byl dobrý zápas, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Měli jsme víc štěstí, dali jsme více gólů. Děkujeme i divákům, zápas měl dobrou atmosféru“.
Aktivní začátek domácích zúročil v polovině páté minuty „Karlos“ Horký. V polovině třetiny ale vyrovnal chomutovský Pastor, o němž v zápase ještě mělo být slyšet. První třetina se dohrávala rychle, s řadou takticky zdařilých prvků, avšak bez dalších branek.
Chybou při střídání jsme v šesté minutě druhé části dali soupeři přesilovku, kterou nepohrdl – stejně jako o tři minuty později přečíslením po „fatálu“ před naší brankou. Draví Krušnohorci to pak ale přehnali s tvrdostí a o dvougólový náskok přišli – dvě přesilovky shodně za bránění ve hře využili Marek Vágner a Tomáš Pokorný. Na konci třetiny zahrál vysokou holí Halberštát. Tomáš Novák sice nájezd Pastora zmařil, ale v následné přesilovce už gólu zabránit nemohl.
V úvodu třetího dějství oba týmy ubránily přesilovku. V polovině třetiny Milan Karšňák stáhl sestavu na dvě lajny a začala ofenzíva domácích. Jenže při ní zůstala pootevřená ta pověstná „zadní vrátka“ – a vnikl do nich Pastor a došel si pro hattrick. Při závěrečné domácí power-play přidal i třetí asistenci a se šesti body se stal nejlepším hráčem utkání. Za domácí to byl Tomáš Pokorný.
sestava:
v brance Tomáš Novák, tentokrát bez náhradníka
Sluka, Halberštát – Križko, T. Pokorný, J. Pokorný
Kubert, Svoboda – Merhout, Horký, Petrmichl
Kovářík, Hušák – Votava, Vágner, Dvořák
T.B.C. Králův Dvůr – FbC 98 Chomutov 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
branky (asistence) Králův Dvůr: 04:37 Karel Horký (Roman Merhout), 33:10 Marek Vágner (Marek Sluka), 36:44 Tomáš Pokorný (Marek Sluka)
střely na branku: 34:29 (12:8,11:9,11:12)
vyloučení: 3:3; využití: 2:2