Králův Dvůr

CHOMUTOVSKOU POZICI LÍDRA JSME NEZPOCHYBNILI

Utkání prvních dvou celků západní divize Národní ligy poutalo zájem nejen příznivců obou celků. Divácký rekord soutěže sice nepadl, přesto chomutovská hala přivítala 315 fanoušků; mnohé jistě přilákal i přímý přenos na webu TVCOM.CZ. Je ovšem otázkou, zda zápas splnil jejich očekávání. Králodvorský T.B.C. totiž byl Krušnohorcům především ve druhé třetině pouhým sparingpartnerem. Ti tak potvrdili roli lídra.
V první třetině tomu ještě mnoho nenasvědčovalo. Herní obraz i počet střel byly vyrovnané. Jednu z nich v deváté minutě Novák smolně neudržel mezi nohama a pustil domácí do vedení. Větším varováním ale měl být druhý gól, vytěžený z důsledného tlaku před brankou T.B.C. Nebyl. I když Duchek v osmé minutě druhé části snížil, obrat se nekonal. Po faulu králodvorského Šebora dal při nařízeném nájezdu jeho exekutor Novotný Novákovi najevo, že ve stoje se nechytá optimálně a střelou z dálky proměnil. Po čtvrtém gólu v polovině zápasu už kouč Karšňák vybral oddechový čas. Přišlo snížení z hole Dvořáka (na konci vyhlášeného nejlepším hráčem hostí), ale i další dvě trefy Chomutova.
Do třetí třetiny nastoupil do klece T.B.C. Sunkovský a zažil skutečnou přestřelku. Po snížení Duchka jsme dvakrát inkasovali, pak Križko a Merhout dotáhli na rozdíl tří branek, který vydržel i poté, co oba týmy přidaly ještě po jednom gólu. Tím posledním Duchek završil hattrick. Z něj máme radost, stejně jako z vyhrané poslední třetiny. V ní jsme soupeře, jemuž docházely síly, přestříleli. Přes obdržené góly se solidně prezentoval Sunkovský. Když si pohlídá „šibenice“, bude to ještě lepší. No a z perspektivy play-off je dobré, že se podařilo najít recept na prolomení důsledného pressingu Chomutova. Prozrazovat jej z taktických důvodů nebudeme.
Končíme tedy pozitivně, ale celkově je tento zápas spíše varováním.
FbC 98 Chomutov – T.B.C. Králův Dvůr 9:6 (2:0, 4:2, 3:4)
branky (asistence) T.B.C.: 27:14 Petr Duchek (Martin Halberštát), 34:38 Pavel Dvořák (Jan Petrmichl), 43:17 Petr Duchek (Radek Križko), 51:12 Roman Merhout (Pavel Dvořák), 52:30 Radek Križko (Marek Sluka), 54:04 Petr Duchek (Patrik Kovářík)
střely: 48:42 (12:12, 20:9, 16:21)
vyloučení: 1:0
využití: 0:0
TOP 5 hráčů v bodování zápasu:
1. Petr Duchek (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (3 + 0)
2. Tomáš Novotný (FbC 98 Chomutov) 3 (3 + 0)
3. Pavel Dvořák (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (1 + 1)
4. Radek Križko (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (1 + 1)
5. Tomáš Fiala (FbC 98 Chomutov) 2 (0 + 2)

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…