Králův Dvůr

CZECH OPEN 2012 POHLEDEM KAPITÁNA TOMÁŠE POKORNÉHO!

Letošní turnaj hodnotí kapitán T.B.C. Tomáš Pokorný:


Jak jsi spokojen s přípravou a přístupem hráčů z pozice kapitána?


Z mého pohledu byla příprava na velmi dobré úrovni i když mi tam chyběly některé ty sprintíky co jsme absolvovali v loňské přípravě, ale to si každý mohl jít oběhat individuálně, takže převládá spokojenost. Do přípravy šlo hodně nových hráčů a jejich přístup mě mile překvapil, jelikož všichni dřeli nadoraz a chtěli si vybojovat svoje místo v áčku v nadcházející sezóně!!


Můžeš jako kapitán týmu krátce zhodnotit jednotlivé zápasy na letošním Czech openu?


S turnajem převládá spokojenost, i když jsme nedošli dále než mezi posledních 64 týmů, ale zase jsme vyzkoušeli pár nových kluků a ty si musí zvyknout na odlišný styl než hráli doposud ve svých klubech. První zápas se švýcarským týmem byl jasnou záležitostí a soupeř se zmohl za celý zápas snad na 1 pořádnou střelu. druhý jsme odehráli proti Tágu Mágu a ani tento soupeř nás nepřehrál, ale doplatili jsme na zbytečné 2 chyby v obraně a neproměněné šance a tak jsme smolně prohráli 2:1. 3 zápas proti Lotyšům byl po celý zápas také naší jasnou záležitostí a Lotyši krom prvních 7 vteřin kdy jsme po jedné hrubce inkasovali, si nic nedokázali vytvořit a tak na nás zbylo 2. místo ve skupině a tudíž utkání s naším ligovým rivalem Orkou!! Orka nás ničím nepřekvapila hrála svojí důraznou hru, ale pod tlak nás za celý zápas nedostala, jenže i když jsme měli více ze hry, né a né se prosadit!! Gól jsme vstřelili v polovině 2. části, jenže soupeř stačil využít jednoho nedůrazu před bránou a tak vyrovnat na 1:1 a tudíž poslat zápas do nájezdů, kde své kvality předvedli oba golmani a my smolně vypadli!! CO jsme odehráli na kompletní 3 lajny a tak se každá lajna mohla ukázat co umí a pořádně osahat zápasové tempo.


Co nové posily, jak se předvedli?


David Červinka v bráně zastoupil parádně Tomáše Nováka a dokázal, že trenér to nebude mít s výběrem jedničky v sezóně vůbec lehké koho nominovat, Karel Horký předvedl to co od něj v T.B.C. očekáváme, důraz a parádní střela, Michal Kubert je technický hráč a rád se mazlí s míčkem což je někdy na škodu, protože střelu a přehled má parádní. Marek Vágner si zatím zvyká, ale i on dokázal, že bude v sezóně příslibem pro svůj přehled ve hře!! Jakub Lukavský zahrál výborně proti Orce a přesně takové důrazné hráče do obrany potřebujeme!!


Na Czech openu se trefil i loňský junior Tomáš Just, jak to jako pokladník ohodnotíš?


Tomáš odehrál celé CO v lajně s mladíky a jelikož se nejedná o ligový zápas a vstřelenou branku už zaznamenal za muže v 7 lize loni, tak se žádného příspěvku do kasičky zatím bát nemusí!!

Jak vidíš šance TBC o dalším víkendu na turnaji v Berlíně, s čím tam jedeš ty?


Pokud pojedeme v kompletní sestavě tak si myslím že minimálně čtvrtfinále v Berlíně uhrajeme!! Já tam jedu jako na každý turnaj pro výhru, nic jiného mě nezajímá!!

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…