Králův Dvůr

Další ročník soustředění na Smržovce je za námi – 1. turnus

Soustředění 2019 bylo specifické už jenom z toho, že v prvním turnusu jsme měli děti z přípravky, elévů a mladších žáků. Většina kluků byla na takovéto akci vůbec poprvé, ale za sebe musím říct, jak to skvěle zvládli.

Ráno 13.7. v 9:30 hodin jsme vyrazili z Králova Dvora na soustředění do Jizerských hor, konkrétně na Smržovku. Cesta byla o 45 minut delší kvůli koloně hned na začátku cesty, ale v autobuse byla vidět velmi dobrá nálada, a ještě mnoho energie. Po téměř tříhodinové cestě jsme dorazili na místo, děti z okna busu viděli, jak asi bude soustředění náročné, všude kolem nás jen kopce. Po příjezdu nás čekalo rychlé ubytování a také první oběd(špagety). V 15:30 hodin nás čekal první halový trénink, na kterém jsme si otestovali všechny děti, jak jsou na tom po fyzické stránce a následně rozdělili do dvou skupin. Trénink byl seznamovací a nepříliš náročný, aby se děti po náročné cestě nevydali ze všech sil hned první den. První den se téměř blížil ke konci. V 18:30 nás čekala večeře a poté do večerky 21:30 volný program, při kterém si děti mohli zahrát pin pong, stolní fotbálek, šipky, karty nebo se jít vykoupat do bazénu.

Neděle už byla plná běhání, posilování a sprintů. Budíček byl v 7:00 hod. a v 7:20 už byl ranní výběh. Dále nás čekali dva halové tréninky, jeden dopoledne a druhý odpoledne, a to vždy po hodině a půl. Dopolední trénink byl mnohem náročnější, ve kterém jsme šlechtili sprinty, starty na balonky a polohové starty z různých pozic. Odpolední trénink už nebyl tak intenzivní a byl zaměřen na souboj o balonek, kombinaci a hru.

Pondělí bylo bez ranního výběhu. Dopolední trénink v hale byl opět velice fyzicky náročný, sprinty, posilování, cvičení v plné rychlosti s balonkem. Odpolední trénink nás čekal v lese, kde jsme se zaměřili na výbušnost, překážky, rychlý start do krátkého kopce a také na zpevnění kotníků v terénu.

V úterý byl volnější den, a tak jsme děti vzali na celodenní výlet, aby se také podívali po okolí. Naše cíle byly rozhledny Nisanka, Bramberk a Finkův kámen. Výhledy do vzdálených koutů byly naprosto kouzelné. Děti mohly spatřit Ještěd, Sněžku ale také mnoho dalších kopců a měst.

Z úterý na středu jsme dětem udělali nemilé překvapení, a to v podobě noční bojovky. Dobrá zpráva, všichni zvládli na jedničku.

Ve středu už jsme zase dřeli jako koně. Dopolední trénink byl ve znamení náročného kruhového tréninku. Bylo v něm 7 stanovišť různých posilovacích cviků např. kliky, výdrž na předloktí v kliku a podřepu, kachničky, práce s medicinbalem atd. Cvičení se provádělo ve dvojicích, a to že interval byla jedna minuta, jeden cvičil a druhý odpočíval. Odpolední trénink byl v herním duchu, hra na malém prostoru, cvičení 1na1 nebo 2na1 a posléze hra.

Ve čtvrtek nás čekal jeden halový a pak venkovní trénink, ale také ranní výběh. Na hale jsme se zaměřili na nahrávky v pohybu, bago, ale také různé rotace v útočném pásmu a hru. Venkovní trénink s překvapením, šli jsme lesem do Lučan Nad Nisou, kde je moc hezké venkovní koupaliště, ale ještě před válením a koupáním se jsme si v lese hezky zaběhali na výdrž. Koupání si kluci užili i přesto, že voda byla studená.

V pátek nás čekala už jen dvakrát hala. Dopolední trénink byl ještě v plném nasazení, sprinty a posilování. Odpolední a závěrečný trénink už jsme věnovali jen hře, kterou si děti za přístup zasloužili.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se tohoto náročného soustředění zúčastnili. Myslím, že spousta z Vás si našla nové kamarády a vytvořili si skvělou partu mezi Vámi. Soustředění není jen o dřině, ale také o zábavě, kterou jsme si společně všichni užili na výbornou. Dále poděkuji klukům, kteří zvládli oba turnusy, vím není to lehké, ale moc si toho vážím, že jste to dali. Nemůžu zapomenout ani na jednu statečnou holku, která válčila mezi kluky úplně sama. Doufám, že i příští rok se uvidíme všichni na Smržovce v penzionu Červená Karkulka na dalším soustředěním. Děkuji ještě jednou všem, kteří se podíleli na tomto soustředění, jak hráčům, tak trenérům, ale také hlavně zdravotnicím Aničkám, které o nás celých 14 dní pečovali a také připravovali program.

Díky Jarda…

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…