Králův Dvůr

Tak dlouhé oslabení jsem ještě nezažil, říká Križko

Zápas králodvorského Lucernu s nováčkem z Děčína nebyl zrovna soustem pro florbalové fajnšmekry. Podávalo se spíše menu z lidové jídelny. To má hlavně zasytit a to se povedlo, body zůstaly doma. Domácí porazili Děčín i podruhé v sezóně a posunuli se na páté místo tabulky.

Foto: Petr Kasal

Úvodní snahy hostí o překvapení utnul v páté minutě Konečný a v polovině třetiny přidal i druhou trefu. Vaculík pak využil přesilovku a účet první třetiny podepsal v poslední minutě Škoula. T.B.C. tak získal rozhodující čtyřbrankový náskok už v úvodní části a udržel jej až do konce zápasu.

V úvodu druhé třetiny přidaly oba týmy po gólu, stejně jako ve třetím dějství. To bylo poznamenáno pětiminutovým trestem za hrubost pro Kováříka, na nějž bezprostředně navázalo vyloučení Sluky. V takových situacích tým potřebuje mít oporu v brance. Tou v neděli Martin Kohout rozhodně byl. Vychytal i trestný nájezd děčínského Pilka, jemuž tak 13. minuta skutečně přinesla smůlu. Zamýšlený závěrečný nápor hostí zmařila vyloučení tentokrát na jejich straně.

Další partii národní ligy sehraje Lucern v sobotu 26. ledna na horké půdě vedoucí Jaroměře.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – DDM SANEXCZ Děčín IV 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Branky T.B.C.: 5. David Konečný, 12. David Konečný, 17. Jonáš Vaculík, 20. Daniel Škoula, 26. Patrik Svoboda, 59. Marek Veselý
vyloučení: 4 + Patrik Kovářík 5 minut : 4; využití: 1:1

Autor: Petr Šikola
Článek byl vytvořen pro Berounský deník

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…