DOBRÝ VSTUP DO SEMIFINÁLE

Přes půldruhé stovky fanouškú se přišlo podívat na první utkání semifinále západní skupiny Národní ligy mezi domácím T.B.C. a budějovickými Štíry. Papírové předpoklady nehovořily jasnou řečí: Jihočeši postoupili přes Plzeň nejkratší cestou po třech výhrách, zatímco Králodvorští si proti Jaroměři museli zahrát pětkrát. Na druhou stranu vyhráli oba vzájemné zápasy v základní části.
V taktickém duelu se ujali vedení hosté v necelé polovině první třetiny, když poprvé zaúřadovalo duo Malý – Měřička. Vzápětí domácí Horký orazítkoval tyč Košovy klece. Vyrovnat se podařilo až dvě a půl minuty před sirénou po ose T. Novotný – Dvořák.
Ve druhém dějství vice tvořili hru Králodvorští a rezultovaly z toho gólové šance. Slepenými góly ve 4. minutě je zúročili T. Pokorný a Horký. Vzápětí byl vyloučen Kovářík za hrubost, když mstil předchozí sekání do gólmana Nováka. Ten se činil v přesilovce i v dalších minutách, kdy se hosté snažili zvrátit nepříznivý stav. A tak se zadařilo opět na domácí straně, když ve 33. minutě zvýšil už na třígólový rozdíl J. Pokorný. Jenže do přestávky ještě dvakrát zaúřadovala zmíněná budějovická dvojice a korigovala na nejtěsnější rozdíl.
Třetí část začala opatrně. T.B.C. dostal šanci na zvýšení při vyloučení Hanzlíka za nedovolené vrážení do Kováříka, ale nevyužil. Více klidu do řad domácích tak vnesla až pohotová trefa Votavy, který využil fatál štíří obrany. V závěru utkání si Jihočeši vybrali oddechový čas a pustili se do power play. Ztratili ale míček a Merhout jej poslal do prázdné klece. Jejich další snahu pokazil Froněk, když zezadu za Novákovou brankou postrčil Halberštáta a ten nechal zemské gravitaci zcela volný průchod. Hříšník tak sledoval závěr zápasu z trestné židle.
T.B.C. Králův Dvůr – FBC Štíři Č. Budějovice 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
branky (asistence) T.B.C.: 17:25 Pavel Dvořák (Tomáš Pokorný), 23:01 Tomáš Pokorný (Pavel Dvořák), 23:25 Karel Horký (Roman Merhout), 32:45 Jaroslav Pokorný (Filip Šebor), 56:35 Jakub Votava, 59:06 Roman Merhout
střely: 28:27 (8:8, 11:12, 9:7)
vyloučení: 1:2
využití: 0:0
diváků: 159
Kanadské bodování zápasu (Štíry táhlo duo Malý – Měřička, zatímco my jsme měli vice „diversikované portfolio“):
1. Michal Měřička (FBC Štíři Č. Budějovice) 3 (2 + 1)
2. Lukáš Malý (FBC Štíři Č. Budějovice) 3 (1 + 2)