Králův Dvůr

Domácí tvrz padla. T.B.C. prohrálo s Bučis o gól

V devátém kole Národní ligy se střetly dva celky, které sousedily v tabulce na třetím a čtvrtém místě. Domácí Králův Dvůr přivítal nováčka a zatím asi největší překvapení letošní soutěže – FC Bučis Team.

Autor: Anita Lešuková

Již od úvodu utkání bylo jasné, že pokud bude chtít T.B.C. udržet letošní neporazitelnost v domácí hale, bude muset předvést opravdu vysoce nadprůměrný výkon. Mladý tým Bučisu tlačil na žlutomodré mužstvo, avšak florbalisté Lucernu přesně blokovali střely soupeře. Za skvělou obětavost přišla odměna, a to hned dvojitá. V desáté minutě načal gólový účet večera Marek Sluka, aby půl minuty po jeho brance mohl zvýšit na 2:0 srdnatě bojující Daniel Riley. Vypadalo to, že by T.B.C. mohlo udržet nulu na svém kontě až do první přestávky, avšak v sedmnácté minutě schoval svou střelu Matoulek a míček skončil až v domácí brance. O vyrovnání se postaral vteřinu před koncem, pro domácí smolným gólem, Munk.

Do druhé dvacetiminutovky se tak nastupovalo prakticky od nuly. Hosté otočili skóre v pětadvacáté minutě zásluhou Pavlíčka, který po křížné přihrávce střelou z první přidal třetí branku Pražanů. Lucernu se ovšem povedl dostat skóre zpátky do vyrovnaného stavu, svou již pátou brankou v sezóně to dokázal z brankoviště dorážející Adam Lešuk. Florbalisté Bučisu šli ale znovu do vedení a opět to bylo po křížné přihrávce skrz domácí obranu, tím, kdo celou akci zakončoval byl nejproduktivnější hráč ligy a pravděpodobně nejaktivnější střelec zápasu Jakub Černý. Stav utkání se do druhé sirény už nepohnul, a tak na Královák čekala těžká třetí část.

Ta začala pokračující přesilovkou hostí, kteří ji ovšem nedokázali využít a na řadu přišly šance domácích hráčů. Ani králodvorští ovšem nebyli v zakončení úspěšní, a tak se znovu radoval soupeř. Střelu Nykla dorazil Tomáš Matoulek. Čtyři minuty před koncem si vzali trenéři T.B.C. oddechový čas a začali plánovat hru v šesti, prozatím na ní ale nedošlo, jelikož na rozdíl jediného gólu snížil kapitán Horký. Po necelé minutě už to ovšem bylo znovu o dva góly, když si Pavlíček sám v před brankovém prostoru poradil s domácím gólmanem. Naději pro žlutomodré vykřesal při hře v šesti neskutečnou ranou Patrik Kovářík. Bohužel pro králodvorské hráče, trenéry i fanoušky už ve zbývajících sto minutách gól do branky Bučisu nepadl, a tak Pražané mohli slavit tři body za vítězství 6:5 na půdě Králova Dvora.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – FC Bučis Team 5:6 (2:2, 1:2, 2:2)
branky T.B.C.:
10. Marek Sluka (Kovářík), 11. Daniel Riley (Nový), 30. Adam Lešuk (Vlček), 57. Karel Horký (Riley), 59. Patrik Kovářík (Riley)

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále