LUCERN Králův Dvůr

Domácí tvrz padla. T.B.C. prohrálo s Bučis o gól

V devátém kole Národní ligy se střetly dva celky, které sousedily v tabulce na třetím a čtvrtém místě. Domácí Králův Dvůr přivítal nováčka a zatím asi největší překvapení letošní soutěže – FC Bučis Team.

Autor: Anita Lešuková

Již od úvodu utkání bylo jasné, že pokud bude chtít T.B.C. udržet letošní neporazitelnost v domácí hale, bude muset předvést opravdu vysoce nadprůměrný výkon. Mladý tým Bučisu tlačil na žlutomodré mužstvo, avšak florbalisté Lucernu přesně blokovali střely soupeře. Za skvělou obětavost přišla odměna, a to hned dvojitá. V desáté minutě načal gólový účet večera Marek Sluka, aby půl minuty po jeho brance mohl zvýšit na 2:0 srdnatě bojující Daniel Riley. Vypadalo to, že by T.B.C. mohlo udržet nulu na svém kontě až do první přestávky, avšak v sedmnácté minutě schoval svou střelu Matoulek a míček skončil až v domácí brance. O vyrovnání se postaral vteřinu před koncem, pro domácí smolným gólem, Munk.

Autor: Anita Lešuková

Do druhé dvacetiminutovky se tak nastupovalo prakticky od nuly. Hosté otočili skóre v pětadvacáté minutě zásluhou Pavlíčka, který po křížné přihrávce střelou z první přidal třetí branku Pražanů. Lucernu se ovšem povedl dostat skóre zpátky do vyrovnaného stavu, svou již pátou brankou v sezóně to dokázal z brankoviště dorážející Adam Lešuk. Florbalisté Bučisu šli ale znovu do vedení a opět to bylo po křížné přihrávce skrz domácí obranu, tím, kdo celou akci zakončoval byl nejproduktivnější hráč ligy a pravděpodobně nejaktivnější střelec zápasu Jakub Černý. Stav utkání se do druhé sirény už nepohnul, a tak na Královák čekala těžká třetí část.

Autor: Anita Lešuková

Ta začala pokračující přesilovkou hostí, kteří ji ovšem nedokázali využít a na řadu přišly šance domácích hráčů. Ani králodvorští ovšem nebyli v zakončení úspěšní, a tak se znovu radoval soupeř. Střelu Nykla dorazil Tomáš Matoulek. Čtyři minuty před koncem si vzali trenéři T.B.C. oddechový čas a začali plánovat hru v šesti, prozatím na ní ale nedošlo, jelikož na rozdíl jediného gólu snížil kapitán Horký. Po necelé minutě už to ovšem bylo znovu o dva góly, když si Pavlíček sám v před brankovém prostoru poradil s domácím gólmanem. Naději pro žlutomodré vykřesal při hře v šesti neskutečnou ranou Patrik Kovářík. Bohužel pro králodvorské hráče, trenéry i fanoušky už ve zbývajících sto minutách gól do branky Bučisu nepadl, a tak Pražané mohli slavit tři body za vítězství 6:5 na půdě Králova Dvora.

Autor: Anita Lešuková

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – FC Bučis Team 5:6 (2:2, 1:2, 2:2)
branky T.B.C.:
10. Marek Sluka (Kovářík), 11. Daniel Riley (Nový), 30. Adam Lešuk (Vlček), 57. Karel Horký (Riley), 59. Patrik Kovářík (Riley)
střely na bránu: 26:37
vyloučení: 1:2; využití: 0:0
hráč utkání domácí:Tomáš Vlček
hráč utkání hostů: Marek Galajda
diváků: 99

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT