LUCERN Králův Dvůr

Dorost doma přehrál Black Angels, ale těsně nestačil na Spartu

Dorostenecký tým T.B.C. LUCERN Králův Dvůr se podruhé v této sezóně vstoupil do zápasů své soutěže. Tentokrát v domácí hale, kde na naše kluky čekaly dva týmy z Prahy. Zatímco v prvním duelu proti Black Angels si domácí borci v klidu došli za vítězstvím, v tom druhém museli sklonit hlavy před Sparťany.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – BLACK ANGELS B 8:2 (1:0, 3:2, 4:0)
branky T.B.C.: 13:59 Michal Mašek (Oliver Mahr), 20:57 Michal Mašek (Oliver Mahr), 24:16 Tobiáš Uhřík (Oliver Mahr), 28:37 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 34:49 Martin Patera, 39:56 Tobiáš Uhřík (Oliver Mahr), 41:44 Oliver Mahr (Petr Eibl), 42:46 Adam Lešuk (Jiří Dolejš)
vyloučení: 4:1, využití: 0:0

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „V prvním zápase nás čekal soupeř Black Angeles B, který po dvou odehraných zápasech ještě nebodoval, a tak jsme byli mírnými favority.

V úvodu zápasu to bylo takové oťukávání z obou stran a čekání kdo udělá první chybu. V první třetině jsme měli mírnou herní převahu a v čase 13:59 nás dostal do vedení Michal Mašek a byla to jediná trefa v první třetině. V druhé třetině se hrál poměrně rychlý florbal nahoru a dolu a často chyběla přesnost z obou stran, ale opět se druhou brankou v zápase se prezentoval Michal Mašek stav 2:0. Soupeř, ale svoje zbraně nesložil a po dvou minutách hry, to bylo pouze o jednu branku a to 2:1. V této pasáži padla spousta slepených branek v rozmezí pár minut po sobě. Po snížení přidal třetí branku za T.B.C. Tobiáš Uhřík – 3:1, a zdálo se, že soupeře už zlomíme, ale ten ještě jednou snížil na 3:2 po naší zbytečné chybě v obraně. Klíč k úspěchu byl další rychlý gól v síti soupeře, o který se opět postaral Tobiáš Uhřík 4:2. Do třetí třetiny nám tento gól obrovsky pomohl a soupeře doslova zmrazil. Po brance Martina Patery, který svou dalekonosnou střelou na 5:2 zlomil zápas definitivně v náš prospěch. Poté už jsme hráli pěkný kombinační florbal a doslova jsme si užívali hru před domácími fanoušky. Tobiáš Uhřík svým hattrickem navýšil na 6:2 a po pár minutách, už to bylo 7:2, když se trefil Oliver Mahr. O poslední branku a definitivní tečku v zápase se postaral náš kapitán Adam Lešuk – 8:2. V zápase musím pochválit naše mladíky, kteří odehráli výborné utkání, a to jmenovitě duo Michal Mašek a Tobiáš Uhřík, kterým se zápas bodově hodně vydařil. Vyzvednout musím také naši hru v oslabení, kde se nám podařilo ubránit všechny čtyři přesilové hry soupeře. Výhra byla zasloužená a odmakána od všech hráčů na place.“

ACEMA Sparta Praha B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 8:7 (2:2, 3:1, 3:4)
branky T.B.C.: 04:09 Jiří Dolejš (Martin Eliáš), 10:46 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 26:30 Adam Lešuk, 32:30 David Zeman (Tomáš Zuska), 35:25 Martin Eliáš (David Zeman), 37:18 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 44:09 David Zeman
vyloučení: 1:2, využití: 2:1

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „V tomto vyrovnaném utkání bylo vidět spousty obratů a pěkných akcí, ale také mnoho zbytečných chyb.

Vstup do zápasu se nám povedl, když nás poslal do vedení po výběhu od mantinelu Jiří Dolejš – 1:0 Po pěti minutách hry, už bylo skóre vyrovnané 1:1. V čase 10:46 Martin Eliáš nás opět dostal do vedení, ale Sparta ještě do první třetiny dokázala vyrovnat na 2:2. Druhá třetina nezačala pro nás dobře, když soupeř využil nabídnutou přesilovou hru a dostal se poprvé do vedení 2:3. Po pěti minutách Adam Lešuk z trestného nájezdu znovu srovnal skóre na 3:3 ale Spartě stačilo pouhých 17 sekund, aby šla opět do vedení 3:4. Navíc jsme soupeři darovali přesilovou hru a bohužel v ní 5 vteřin před druhou třetinou Sparta dala na 3:5.

Vstup do třetí třetiny se nám povedl, když svou první brankou v zápase snížil na 4:5 David Zeman. V tu chvíli jsme byli na koni. Navíc soupeř nám nabídl přesilovku, kterou jsme po pěkné akci využili a srovnali na 5:5 autorem gólu byl Martin Eliáš. Jenže místo toho abychom Spartu dorazili, tak hned po 10 vteřinách jsme udělali hrubou chybu v obraném pásmu a doslova jsme darovali Spartě gól na 5:6 a to byla pořádná facka pro nás. Vzápětí soupeř přidal po pěkné individuální akci branku na 5:7 a to už nevypadalo vůbec dobře. V letošní sezóně máme ale snajpra a tím je Martin Eliáš, který dokázal ještě vykřesat malou naději a snížil na 6:7. Bohužel nám v tomto zápase nepřálo štěstí a vždy po vyrovnání nebo kontaktní brance, nám vždy Sparta zase odskočila, branka na 6:8 byla zlomová. V čase 43:15 jsme si vyžádali oddechový čas a poslední šanci, jak zápas ještě zdramatizovat.

Minutu před koncem se nám to povedlo, když se prosadil náš uzdravený obránce David Zeman a snížil na 7:8 vzápětí jsme si ještě vytvořili jednu velkou šanci, kterou ale zlikvidoval brankář Sparty skvělým zákrokem. Prohra 7:8 sice hodně mrzí, ale určitě se není za co stydět, protože to byl zápas, který musel bavit. Obsahoval emoce, krásné akce, mnoho gólů a skvělé publikum.
Je na čem stavět, máme skvělý tým, který chce na sobě pracovat, a to je skvělá zpráva.“

Autor: Dominik Kameš

17.10.2018

Pohár opouštíme se vztyčenou hlavou

Domácí trenéři konečně mohli pochválit bojovnost týmu. Litovali jen obdržených branek ve druhé části, kdy se nepodařilo více zúročit střeleckou…

16.10.2018

T.B.C. nestačilo na čelákovickou Orku

Trenéři obou týmů v pozápasových vyjádřeních hovořili o prostoru pro zlepšení hry. Lépe se to asi říkalo hostům, kteří si z Králova Dvora…