Králův Dvůr

Dorost doma přehrál Black Angels, ale těsně nestačil na Spartu

Dorostenecký tým T.B.C. LUCERN Králův Dvůr se podruhé v této sezóně vstoupil do zápasů své soutěže. Tentokrát v domácí hale, kde na naše kluky čekaly dva týmy z Prahy. Zatímco v prvním duelu proti Black Angels si domácí borci v klidu došli za vítězstvím, v tom druhém museli sklonit hlavy před Sparťany.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – BLACK ANGELS B 8:2 (1:0, 3:2, 4:0)
branky T.B.C.: 13:59 Michal Mašek (Oliver Mahr), 20:57 Michal Mašek (Oliver Mahr), 24:16 Tobiáš Uhřík (Oliver Mahr), 28:37 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 34:49 Martin Patera, 39:56 Tobiáš Uhřík (Oliver Mahr), 41:44 Oliver Mahr (Petr Eibl), 42:46 Adam Lešuk (Jiří Dolejš)
vyloučení: 4:1, využití: 0:0

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „V prvním zápase nás čekal soupeř Black Angeles B, který po dvou odehraných zápasech ještě nebodoval, a tak jsme byli mírnými favority.

V úvodu zápasu to bylo takové oťukávání z obou stran a čekání kdo udělá první chybu. V první třetině jsme měli mírnou herní převahu a v čase 13:59 nás dostal do vedení Michal Mašek a byla to jediná trefa v první třetině. V druhé třetině se hrál poměrně rychlý florbal nahoru a dolu a často chyběla přesnost z obou stran, ale opět se druhou brankou v zápase se prezentoval Michal Mašek stav 2:0. Soupeř, ale svoje zbraně nesložil a po dvou minutách hry, to bylo pouze o jednu branku a to 2:1. V této pasáži padla spousta slepených branek v rozmezí pár minut po sobě. Po snížení přidal třetí branku za T.B.C. Tobiáš Uhřík – 3:1, a zdálo se, že soupeře už zlomíme, ale ten ještě jednou snížil na 3:2 po naší zbytečné chybě v obraně. Klíč k úspěchu byl další rychlý gól v síti soupeře, o který se opět postaral Tobiáš Uhřík 4:2. Do třetí třetiny nám tento gól obrovsky pomohl a soupeře doslova zmrazil. Po brance Martina Patery, který svou dalekonosnou střelou na 5:2 zlomil zápas definitivně v náš prospěch. Poté už jsme hráli pěkný kombinační florbal a doslova jsme si užívali hru před domácími fanoušky. Tobiáš Uhřík svým hattrickem navýšil na 6:2 a po pár minutách, už to bylo 7:2, když se trefil Oliver Mahr. O poslední branku a definitivní tečku v zápase se postaral náš kapitán Adam Lešuk – 8:2. V zápase musím pochválit naše mladíky, kteří odehráli výborné utkání, a to jmenovitě duo Michal Mašek a Tobiáš Uhřík, kterým se zápas bodově hodně vydařil. Vyzvednout musím také naši hru v oslabení, kde se nám podařilo ubránit všechny čtyři přesilové hry soupeře. Výhra byla zasloužená a odmakána od všech hráčů na place.“

ACEMA Sparta Praha B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 8:7 (2:2, 3:1, 3:4)
branky T.B.C.: 04:09 Jiří Dolejš (Martin Eliáš), 10:46 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 26:30 Adam Lešuk, 32:30 David Zeman (Tomáš Zuska), 35:25 Martin Eliáš (David Zeman), 37:18 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 44:09 David Zeman
vyloučení: 1:2, využití: 2:1

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „V tomto vyrovnaném utkání bylo vidět spousty obratů a pěkných akcí, ale také mnoho zbytečných chyb.

Vstup do zápasu se nám povedl, když nás poslal do vedení po výběhu od mantinelu Jiří Dolejš – 1:0 Po pěti minutách hry, už bylo skóre vyrovnané 1:1. V čase 10:46 Martin Eliáš nás opět dostal do vedení, ale Sparta ještě do první třetiny dokázala vyrovnat na 2:2. Druhá třetina nezačala pro nás dobře, když soupeř využil nabídnutou přesilovou hru a dostal se poprvé do vedení 2:3. Po pěti minutách Adam Lešuk z trestného nájezdu znovu srovnal skóre na 3:3 ale Spartě stačilo pouhých 17 sekund, aby šla opět do vedení 3:4. Navíc jsme soupeři darovali přesilovou hru a bohužel v ní 5 vteřin před druhou třetinou Sparta dala na 3:5.

Vstup do třetí třetiny se nám povedl, když svou první brankou v zápase snížil na 4:5 David Zeman. V tu chvíli jsme byli na koni. Navíc soupeř nám nabídl přesilovku, kterou jsme po pěkné akci využili a srovnali na 5:5 autorem gólu byl Martin Eliáš. Jenže místo toho abychom Spartu dorazili, tak hned po 10 vteřinách jsme udělali hrubou chybu v obraném pásmu a doslova jsme darovali Spartě gól na 5:6 a to byla pořádná facka pro nás. Vzápětí soupeř přidal po pěkné individuální akci branku na 5:7 a to už nevypadalo vůbec dobře. V letošní sezóně máme ale snajpra a tím je Martin Eliáš, který dokázal ještě vykřesat malou naději a snížil na 6:7. Bohužel nám v tomto zápase nepřálo štěstí a vždy po vyrovnání nebo kontaktní brance, nám vždy Sparta zase odskočila, branka na 6:8 byla zlomová. V čase 43:15 jsme si vyžádali oddechový čas a poslední šanci, jak zápas ještě zdramatizovat.

Minutu před koncem se nám to povedlo, když se prosadil náš uzdravený obránce David Zeman a snížil na 7:8 vzápětí jsme si ještě vytvořili jednu velkou šanci, kterou ale zlikvidoval brankář Sparty skvělým zákrokem. Prohra 7:8 sice hodně mrzí, ale určitě se není za co stydět, protože to byl zápas, který musel bavit. Obsahoval emoce, krásné akce, mnoho gólů a skvělé publikum.
Je na čem stavět, máme skvělý tým, který chce na sobě pracovat, a to je skvělá zpráva.“

Autor: Dominik Kameš

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…