DOROST: NOVÁČKOVSKÁ DAŇ!

V sobotu 21.9. si svou premiéru v druhé lize dorostu odbyl tým T.B.C. Králův Dvůr. Soupeřem mu byly dva sestoupivší celky z první ligy a to Vinohrady a Wizards.

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady – T.B.C. Králův Dvůr     7:1   (2:0,2:0,3:1)

To, že čeká T.B.C. úplně jiné tempo utkání než loni ve třetí lize, očekávali asi všichni jeho hráči, ale tempo, které nasadili hráči Vinohrad, bylo opravdu pekelné.  Králův Dvůr se mu však dovedl slušně přizpůsobit a až do šesté minuty odolávat tlaku Vinohradských. Ti se prosadili až v přesilově hře tečovanou střelou. Do přestávky se prosadili ještě jednou. Nikdo z Králova Dvora na to nedokázal odpovědět i přesto, že šancí si jeho hráči několik také vytvořili.

Druhá třetina byla obrazem té první, vysoké tempo, velice důrazné Vinohrady, kterým dávala výhodu jejich kvalitní kontrola balónku a to že hráči T.B.C. se s podobným důrazem teprve seznamovali. I gólově dopadla tato třetina stejně 2:0 pro tým z Prahy.

Ve třetím dějství přidali hráči Vinohrad o jeden gól více, ale jeden i obdrželi. Čestný úspěch v barvách T.B.C. zaznamenal Kulhavý. I přesto že Královák zaostával v rychlosti a hlavně důrazu, neudělali jeho hráči rozhodně ostudu, a kdyby proměňovali své šance, mohl být výsledek i přijatelnější, ale hlavně takovéto zápasy, jsou pro jeho hráče opravdovou školou, kde by měli sbírat zkušenosti do dalších bojů.

Gól a asistence: 33. Kulhavý (Lamprecht)

Vyloučení: 6. Vlček 2min (opakované přestupky), 7. Nový 2min (sekání)

T.B.C. Králův Dvůr – Wizards DDM Praha 10     3:4   (0:1,0:0,3:3)

Od druhého utkání se dala očekávat úplně jiná hra. Wizards ačkoli rovněž sestoupili z první ligy, hráli spíše vyčkávací florbal a čekali na chyby soupeře. Hráči T.B.C. se bohužel tomuto stylu do značné míry přizpůsobili. První třetina přinesla vyrovnaný obraz hry, ale Wizards dokázali potrestat jednu ze ztrát míčku v rozehrávce Králova Dvora.

Ve druhé třetině začínalo mít více ze hry T.B.C., ale kamenem úrazu se stalo zakončení. Neproměněno zůstalo opravdu značné množství příležitostí a to i těch opravdu jasných jako sólový únik.

To vše se hráčům Králova Dvora vymstilo ve vstupu do třetiny tření. Gól na 0:2 padl v přesilovce Wizards po naprostém nedůrazu v brankovišti. Dalším hřebíčkem do rakve T.B.C. byla zkažená nahrávka zpoza brány v útočném pásmu, která zapříčinila brejk soupeře a skóre 0:3. Tou dobou už byl tlak Králováku opravdu drtivý a jen tyto chyby a neschopnost v zakončení, dovolila Wizardům ujmout se takového vedení. Hned po buly to tam konečně spadlo a prosadil se kapitán, Lamprecht, střelou ze střední vzdálenosti. Jenže minutu na to přišla další ztráta na středu hřiště, která byla opět potrestána, a znovu to bylo o tři. Odpověď přišla opět hned po buly a tentokrát jen za pět vteřin, kdy se parádně trefil Hrubeš. Dvě minuty na to dorazil Rajtr střelu Lamprechta a bylo to už jen o jeden, ale tak to bohužel pro T.B.C. i zůstalo, i přes přesilovou hru zvýhodněnou odvoláním gólmana.

Branky a asistence: 30. Lamprecht (Sládeček), 31. Hrubeš a 33. Rajtr (Lamprecht)

Vyloučení: 24. Rajtr 2min (sekání)

Sestava: Hirschbrich, Pohl – Lamprecht, Vlček, Sládeček, Zach – Štěpnička, Nový, Rajtr, Hrubeš, Hipča, Kulhavý