Králův Dvůr

DOROST: ODMĚNA ZA TVRDOU PRÁCI – VÍTĚZSTVÍ NAD BLACK ANGELS

Další tři zápasy mají za sebou i dorostenci T.B.C. Králův Dvůr. Jako první jim postavil los do cesty poslední listopadovou neděli hráče Benešova. Pro hráče T.B.C. to bylo jediné utkání ten den a pro ně v opravdu nezvyklý čas v 19:45 a i to se možná podepsalo na výsledku.

SK Florbal Slone Park Benešov – T.B.C. Králův Dvůr     2:1 (2:1,0:0,0:0)

Start do utkání mělo T.B.C. totiž opravdu tragický. Hráči snad už v povečerníčkovském čase mysleli na své postele a než se probrali prohrávali po čtyřech minutách 2:0. Na vině byla jedna hrubka v rozehrávce a pak nedůsledné bránění tyčky. Tyto dva góly, ale byly opravdu tím pravým budíčkem ze říše snů a na palubovce se rozehrála opravdová bitva. V deváté minutě snížil Podstavka a přiblížil tak Královák na kontakt.

Ve druhé a třetí části tempo hry nijak neupadalo. Benešovští byli více na míčku a hráči T.B.C. hrozili z brejkových situací, největší šance po průnicích z pravé strany spálil Kodad. K překvapení všech se už ale skóre určené první třetinou do konce zápasu nepohnulo a tak Králův Dvůr ztratil celý zápas v oněch prospaných prvních čtyřech minutách.

branka a asistence: 9. Podstavka (Kodad)

sestava: Sunkovský – Jireš, Haber, Benda, Hrabě – Podstavka, Kodad, Klika, Malý, Krob, Kohout

Poslední turnaj první půlky sezóny se odehrál v Benešově den po patnáctých narozeninách naší opory v brance Cipíse a den před narozeninami coache(kolikáté to byly, už radši ponecháme otevřené) Nakonec do Benešova odjelo sedum hráčů do pole a již zmíněný gólman. Zápasy nás měly čekat naprosto odlišné, beznadějně poslední Unhošť a velice kvalitní celek Black Angels s několika hráči širšího výběru dorostu.

FBC Unhošť – T.B.C. Králův Dvůr     1:14 (1:5,0:5,0:4)

Po počátečních rozpacích začali hráči Králováku plnit roli jasného favorita a od sedmé minuty po té, co začali konečně své střely mířit mezi tyče, otevřeli svůj brankostroj. Načal ho pumelicí skoro od půlky kapitán Malý, který vedl střelbu T.B.C. i po zbytek utkání a nakonec zaznamenal dvojitý hattrick a to ještě neproměnil trestné střílení. Po zadu nechtěl samozřejmě zůstat i obvyklí střelec Podstavka, který k hatricku přidal i čtyři asistence. Využity byly i obě přesilové hry. Ta druhá Bendou z volného úderu tři vteřiny po udělení trestu. Postupně si střelecké sebevědomí zvedli všichni až na Stříteckého, jehož zásah nebyl uznám pro údajné sekání, a na Habera, kterému tam prostě žádná z několika docela povedených střel nespadla. Zamrzí jen zbytečně obdržená branka a i herní projev týmu mohl být rozhodně lepší.

branky a asistence: 7., 12., 20., 23., 24. a 33. Malý (Podstavka 2x, Haber 2x), 9., 10. a 33. Podstavka (Malý, Klika), 12. Kodad (Haber), 23. Benda (Podstavka), 23. a 27. Hrabě (Podstavka) a 29. Klika (Benda)

vyloučení: 14. Haber (2min vysoká hůl)

T.B.C. Králův Dvůr – Black Angels     5:4 (1:1,2:1,2:2)

Již od začátku zápasu bylo jasné, že hráče T.B.C. čeká úplně jiný soupeř než v prvním utkání. Fyzicky i technicky dobře vybavení hráči soupeře ale Královák vybičovali k úžasnému představení, které nepostrádalo náboj a dramatičnost. T.B.C. nastoupilo do utkání na tři beky a čtyři útočníky ze zabezpečené zónové obrany, která dělala soupeři značné problémy a když se ve třetí minutě prosadil svým typickým rychlím protiútokem Podstavka, bylo i Black Angels jasné, že je čeká těžká práce. Ještě do půlky třetiny bylo srovnáno, když soupeř využil mezeru v obraném postavení střelou z pravé strany. „Do kabin“ se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Start to druhého dějství vyšel T.B.C. naprosto dokonale. Po minutě hry se prosadil kapitán Malý po nahrávce od Podstavky a o 13 vteřin později nahrál opět Podstavka zpoza branky do brankoviště, kde úplně volný Klika trefil přesně k tyči svůj zatím nejdůležitější gól své půlroční kariéry. Tentokrát byl soupeř dvojicí branek ve své síti opravdu zaskočen a nové síly mu dodal až jejich kapitán, Ludvík, který dvě minuty před koncem prostřední části prostřelil jinak skvěle chytajícího Sunkovského, který si v ničem nezadal s gólmanem soupeře, jenž patří do širšího výběru dorostu. Po dvou třetinách tak svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro Králův Dvůr.

Do poslední části však vstoupili lépe hráči Blacků a po dvou minutách bylo srovnáno. Nasazení a kvalita hry posledního dějství se blížila, ne-li vyrovnala zápasům nejvyšší ligy dorostenců. Další slovo si vzal Kodad, který v podobném úniku jako v zápase proti Benešovu tentokrát s přehledem zavěsil nad padajícího brankáře a T.B.C. šlo opět do vedení. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a do půl minuty bylo opět srovnáno. Pět minut před koncem se do děje utkání opět vložil Podstavka, když svojí další typickou akci zakončil svojí parádní střelou příklepem a hráči Králováku byli opět krůček blíže od vítězství. Velkou komplikaci ale přineslo vyloučení Bendy za hru hlavou. Čtveřice na oslabení však někde našla poslední zbytečky sil a střely, které nezablokovali, famózně pochytal Sunkovský. I po zbytek utkání fungovala defensiva naprosto ukázkově a když se nechal soupeř půl minuty před koncem vyloučit za vrážení, tři body za výhru si do svých toolbagů na cestu do Králova Dvora mohli zabalit hráči T.B.C..

branky a asistence : 3. a 32. Podstavka (Malý), 14. Malý (Podstavka), 14. Klika (Podstavka) a 29. Kodad (Podstavka)

vyloučení : 8. Malý (2min vysoká hůl) a 32. Benda (2min hra hlavou)

sestava : Sunkovský – Benda, Haber, Hrabě – Podstavka, Malý, Kodad, Klika, Střítecký

Hra dorostu v první polovině sezóny měla stoupající tendenci a prozatimní umístění ve středu tabulky odpovídá našim výkonům. Poslední zápasy však ukázaly, že hráči si již osvojili obraný systém a když k tomu přidají dávku bojovnosti jako proti Black Angels, bude těžké je porážet.

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…