Králův Dvůr

DOROST OKUSIL TEMPO NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE

V neděli 27.9. se rozeběhla sezóna i dorost T.B.C., který si v loňském roce vybojoval prvoligovou příslušnost. Což je jeden znejvětších úspěchů historie klubu T.B.C. Králův Dvůr. Hned pro první zápas jim však los přisoudil jeden z těch nejsilnějších týmu, Spartu Praha. Naopak druhý zápas měl napovědět, jestli ambice na udržení mohou být reálné, jelikož Orka Horní Počernice by podle papírových předpokladů měla patřit mezi ty slabší soupeře.

T.B.C. Králův Dvůr – ACEMA Sparta Praha 4:6 (0:2,3:3,1:1)

První zápas, velká očekávání a částečně velká neznámá, co hráče vtéto soutěži čeká. Proč částečně? Jelikož většina hráčů už si podobné zápasy s takto kvalitními soupeři zkusila v předešlých sezónách v kategorii starších žáků. Možná i proto se T.B.C. jako první ocitlo  v gólové šanci, jenže jak Váňa, tak Vyhnanovský se v brankovišti soupeře nakonec neprosadili. Naopak Sparta hned svou první příležitost využila i díky vyloučení Šimona. Po křižné nahrávce na pravé křídlo se mohli její hráči radovat zprvní trefy v ročníku. Od tohoto gólu Sparta přejala otěže tohoto utkání, jak se dalo očekávat, i přesto Královák dřel a občas hráče soupeře i zatlačil. Branky ale přidávala Sparta, ta druhá přišla ještě před koncem první části.

Úvod prostřední třetiny byl z pohledu T.B.C. jasně nejhorší částí zápasu. Během dvou minut narostl rozdíl ve skóre a další dvě trefy ve prospěch Sparty. Šance svitla pro Králův Dvůr minutu potom, kdy rozhodčí poprvé vyloučil i jednoho zhráčů Sparty. Zmar vstupu do druhé části se však prohloubil a nejlepší hráč soupeře v tomto zápase Kavan se prosadil v oslabení po individuální akci. Ke cti hráčům T.B.C. se musí nechat, že zápas rozhodně nezabalili a i díky uspokojení Sparty s průběžným výsledkem, se vrátili zpět do zápasu. První zásah Králováku si připsal Fajt z levého křídla, poté co Matějka vybojoval balónek na mantinelu na druhé straně hřiště a křižným pasem uvolnil svého spoluhráče. Ani ne minutu na to přišla podobná situace. Tentokrát vystihl Paulát ve středu hřiště špatnou rozehrávku Sparty a opět našel na levé straně Fajta a ten se nezmýlil ani na podruhé. Do rozehrávky soupeře se tímto gólem vkradla značná nervozita, kterou skvěle využil individuální akcí jak jinak než po levé straně hřiště Váňa. Tyto tři zásahy se vešly do méně než dvou minut a připravily drama třetí třetiny.

Ta začala pro T.B.C. nejlépe jak mohla. Svou druhou trefu přidal Váňa po nejhezčí akci T.B.C. vcelém utkání. Vyhnanovský našel křižnou přihrávkou na pravém mantinelu rozběhlého Veselého a ten dalším krosem zpět na levém hrazení Váňu, který pověsil míček za brankáře Sparty, který měl minimální šanci se přesunout. Až tento moment Spartu probral. Přesto hra byla stále vyrovnaná a hráči T.B.C. rozhodně nebyli k vyrovnání dále než Sparta k pojištění vedení. Té ale dal velkou šanci faulující Paulát, který při návratu do obrany zablokoval florbalku soupeře. Druhé oslabení ale T.B.C. přežilo bez úhony, bohužel Sparta opět získala na jistotě a nakonec to byla ona, kdo se prosadil. Šťastný, pojišťující a pro něho hattrickový gól přidal Kavan. T.B.C. ale opět nic nezabalilo, bohužel pro jeho hráče žádnou další ze svých šancí už nevyužilo a první zápas sezóny ztratilo v poměru 4:6, kdy o tomto výsledku rozhodl hlavně vstup do druhé třetiny.

Branky a asistence: 23. a 24. Fajt (Matějka, Paulát) a 25. a 31. Váňa (Veselý)

Vyloučení: 1:1, využití: 0:1, voslabení: 0:1

3. Šimon 2min. (bránění ve hře) a 37. Paulát 2min. (blokování hole)

T.B.C. Králův Dvůr – DDM Horní Počernice ORKA 7:3 (3:0,1:2,3:1)

Ve druhém utkání dne proti Orce očekával trenér T.B.C. více důrazný fyzický florbal, ale zároveň upozorňoval své svěřence na značné chyby v obranném systému Orky a na problém s přebíráním hráčů, kteří její hráči měli v předešlém utkání. Přesně toho dokázal využít kapitán T.B.C. Sládeček hned v prvních vteřinách utkání. U vlastní branky obešel napadajícího hráče soupeře a pak běžel středem hřiště takřka až do branky, bohužel tu svoji střelou minul. Přesto to byl Králův Dvůr, kdo od začátku udával tempo a brankový efekt na sebe nenechal dlouho čekat. Obrovskou chybu v rozehrávce Počernic využil Váňa, který předložil Tůmovi doslova dárek před úplně prázdnou svatyni soupeře. Hned po buly přišla pojistka vedení. Sládeček našel dlouhým pasem středem hřiště Fajta, ten se otočil na forhend a prostřelil nepříliš jistého brankáře. Další trefu přidal právě Sládeček výběhem ze standartní situace. Hráči soupeře si v první části nepřipravili v podstatě žádnou větší střeleckou příležitost, a když nějaká střela přeci jen prošla, jistý Křeček v brance si s ní poradil.

Začátek prostředního dějství oddálila potopa, která se vytvořila v levém rohu hřiště vedle střídačky T.B.C.. Stejně jako se vylila voda ze stroje na úklid hrací plochy zaparkovaného v rohu haly, odplula někam chuť do hry ze strany Králova Dvora. Proto když se opět začalo hrát, obraz dění na hřišti se naprosto změnil. Orka vytáhla forčekink a hráči Králováku nebyli schopni podržet balónek, už vůbec se nedostávali do zakončení a opět rezignovali na kombinační hru. Jen díky Křečkovi v brance a štěstí svítila nula na straně soupeře až do 13. minuty druhé třetiny, pak ale střela soupeře trefila nešťastně do nohy Veselého a míček se odrazil do sítě. V následujícím střídání předvedl obrovskou chybu Paulát, který trefil při rozehrávce konstrukci branky a balónek se od ní odrazil k naprosto volnému hráči Orky před brankou, pro kterého už nebyl žádný problém překonat gólmana. Po tomto gólu už trenér T.B.C. na střídačce poněkud zvýšil hlas. Naštěstí odpověď jeho hráčů na sebe nenechala čekat a hned v dalším útoku našel Vyhnanovský Matějku a ten střelou po zemi na bližší tyč zase přidal klidu na střídačku Králova Dvora.

Branka na 4:2 opravdu hráče uklidnila do závěrečné části a i díky zlepšenému pohybu a větší míře kombinace ve hře T.B.C., převzali jeho hráči zpět otěže hry do svých rukou. To umocnil i zásah na 5:2 z hole Veselého, který z pozice obránce ze středu hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Svou druhou asistenci v tomto utkání si připsal Váňa, který v rohu hřiště perfektně viděl náběh svého spoluhráče. Orka sice opět po individuální akci hráče středem hřiště snížila, ale T.B.C. mělo připravenou odpověď a to hned dvojitou. Nejdříve přidal svou druhou trefu Tůma střelou k levé tyči po standardce a definitivu dal výsledku Vyhnanovský, který si za své výkony v obou utkáních přesný zásah opravdu zasloužil. Pátý bod na turnaji si připsal Fajt, který našel Vyhnanovského zcela volného na středu hřiště nad velkým brankovištěm. Králův Dvůr si tak připsal první velmi důležité vítězství.

Branky a asistence: 6. a 41. Tůma (Váňa, Sládeček), 7. Fajt (Sládeček), 10. Sládeček (Fajt), 29. Matějka (Vyhnanovský), 34. Veselý (Váňa) a 43. Vyhnanovský (Fajt)

Vyloučení: 0:1, bez využití

Sestava: Masák(1.zápas), Křeček(2.zápas) – Sládeček, Herejt, Veselý, Šimon – Fajt, Paulát, Tůma, Váňa, Vyhnanovský, Matějka, Balej a Lešuk

Dorost vstoupil do nejvyšší soutěže pravou nohou,  v prvním zápase bojoval i za nepříznivého stavu a ve druhém utkání si připsal velmi důležitou první výhru. Hráči předvedli, že si tuto soutěž vybojovali po právu a věřím, že budou odvádět stoprocentní výkony i  vdalších zápasech a že jsou schopni splnit cíl pro tuto sezónu a tím je udržení této soutěže.

MAREK MICHÁLEK

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…