DOROST: PROHRA S PRVNÍM A POVINNÁ VÝHRA

Do své druhé půlky sezóny a zároveň i do nového kalendářního roku vstoupilo i poslední družstvo T.B.C. a to dorost. Na turnaji přeloženém do „stodoly“ na Ruzyni jim byl soupeřem vedoucí celek Vosy Modřany a „Céčko“ Bohemky.

Vosy Modřany – T.B.C. Králův Dvůr     7:2   (2:1,2:1,3:0)

Utkání se již od prvních minut vyvíjelo pro početně, ale bohužel i technicky lepší celek Modřan. První míček do sítě T.B.C. se nešťastně odrazil od jejich vlastního obránce Hraběte. Po dvou minutách sice Královo-Dvorský „sniper“ Podstavka srovnal, ale bylo to naposled, kdy nebyli hráči T.B.C. ve skóre pozadu. Do konce třetiny se totiž Vosy prosadili znovu.

Druhá třetina byla herně docela vyrovnaná, jenže na straně Králováku zůstaly šance po hříchu většinou neproměněny. Ujala se až utěšená střela Kohouta od pravého mantinelu při přesilovce, bohužel již za stavu 4:1 pro Modřany.

Vstup do poslední části, ale patřil naprosto Vosám. Pohlednou individuální akcí ihned po úvodním vhazování zvýšily svůj náskok, který se postupně rozrost do konce třetí části na pěti brankový. S pohledu výsledku to byla docela krutá prohra pro T.B.C., na druhou stranu alespoň k bodu bylo opravdu daleko.

Branky a asistence : 4. Podstavka (Malý) a 21. Kohout (Podstavka)

Vyloučení : 36. Jireš 2min (opakované menší přestupky)

T.B.C. Králův Dvůr – FBŠ Bohemians C     6:2   (2:1,0:0,4:1)

Do tohoto utkání nastupovali hráči T.B.C. jako favorité ať už díky tabulkovému postavení, nebo díky pohledu na gólmana soupeře a jeho ne zrovna ideálního vykrývání střeleckých úhlů. Po hříchu naprostá většina střel končila mimo jeho tyče. Brankový účet zápasu sice otevřel již v první minutě kapitán Králova Dvora Malý, jenže další přesný zásah na tož přesná střela na bránu ne a ne přijít a zákonitě přišel trest v podobě vyrovnání. Naštěstí trval nerozhodný stav pouze minutu a opět Malý využil Sunkovského přesný výhoz.

Druhá třetina to byla opravdu hrůza. Hráči T.B.C. nadále pokračovali v zastřelování se a hlavně v posledních dvou třech minutách této části naprosto hořeli v obraně. Nebýt mnoha skvělých zákroků Sunkovského a několika tyček a břeven mohlo být vyrovnáno ba i hůř.

Po přestávce naštěstí došlo ke změně herního projevu T.B.C. a klid na jejich hole přinesl Klika, který se dvakrát prosadil z levého křídla. Po něm se konečně trefil i Podstavka a necelé tři minuty před koncem využil opět Klika špatného přesunu soupeřova brankáře a završil tak svůj první florbalový hattrick. Tou dobou už si svou premiéru v brance obýval i Vršecký, který by měl dokonce sezóny krýt záda jedničce Sunkovskému. Bohužel ani on neodešel ze zápasu s čistým štítem, jelikož v poslední minutě po křižné nahrávce dali hráči Bohemky výsledku jeho konečnou tvář 6:2 pro T.B.C.

Branky a asistence : 1. a 10. Malý(Podstavka, Sunkovský), 26., 29. a 34. Klika(Podstavka 2x, Krob) a 31. Podstavka(Haber)

Sestava : Sunkovský (Vršecký)-Hrabě, Haber, Jireš-Malý, Podstavka, Kodad, Klika, Kohout, Krob

I přes prohru s Modřany podal tým lepší výkon právě v tomto utkání a výše porážky je s ohledem na průběh asi až příliš krutá. V druhém utkání byl zisk tří bodů povinností, který náš celek nakonec po zlepšeném výkonu v poslední části zvládl. Potěšitelné je, že tentokrát nestála palebná síla jen na dvojici Podstavka Malý.