DOROST: ÚVOD SEZÓNY, ROZMANITÉ VÝSLEDKY.

První dva turnaje má za sebou ve 2. lize dorost T.B.C. Králův Dvůr. Po loňské záchraně až výhrou v posledním zápase by měl tým Králova Dvora hrát letos klidný střed tabulky, ale až následující měsíce ukážou, jak pravdivá tato prognóza bude. První čtyři zápasy v podání T.B.C. přinesly všechny tři možná rozuzlení utkání na hrací ploše a jeden ze zápasů se nakonec rozhodl až „u zeleného stolu“.

První turnaj – 28.9. ve SH Radlice

T.B.C. Králův Dvůr – Fbc Panthers 2:5 (0:2,0:1,2:2)

T.B.C. vstup do sezóny naprosto prospalo. Hráči Panthers do utkání vlétli v tempu o dvě třídy vyšším a těžili ze své rychlosti, důrazu a individuálních chyb Králova Dvora. Již ve 4.minutě tak soupeř vedl o dvě branky. Hráči Králováku se v prvním dějství nezmohli naprosto na nic.

Druhá třetina se bohužel pro T.B.C. nesla v podobném duchu. Na hru T.B.C. platil systém Panthers 2-2-1, jelikož hráči Králova Dvora předržovali balónky a nechávali se zdvojovat agresivně hrajícím soupeřem. Přesto okénka v systému soupeře rozhodně byla a to hlavně na středu hřiště, kam si po polovině zápasu naběhla posila z berounského Edenu Váňa a až faul soupeře mu znemožnil skórovat. Nařízené trestné střílení však Nový neproměnil, ba co hůře v následné přesilové hře T.B.C. inkasovalo potřetí.

V poslední třetině se hra konečně vyrovnala a šance si začalo vytvářet i T.B.C. Na 1:3 snížil po průniku od pravého mantinelu Rajtr. Panthers však hned měli odpověď a bylo to opět o tři. Druhý zásah T.B.C. připravil Rajtr pro Váňu. I na tento gól však soupeř našel přesnou odpověď a tak zápas skončil v neprospěch T.B.C. tříbrankovým rozdílem.

Branky a asistence: 27. Rajtr (Uhřík) a 32. Váňa (Rajtr)

Vyloučení : 6. Šimon 2min (hra bez hokejky)

Přesilové hry: 1 – 1, bez využití, v oslabení: 0-1

T.B.C. Králův Dvůr – Tatran Střešovice B-by Opencamps 5:0 k

Druhé utkání, ač na hřišti dopadlo pro Králův Dvůr nepříznivě v poměru 4:5, bylo zkontumováno v neprospěch Tatranu, kvůli startu tří hráčů uvedených na soupisce A-týmu.

Zápas začal menší přestřelkou. Již v osmé vteřině se do sítě Tatranu trefil kapitán Pavel Sládeček z volného úderu z poloviny hřiště. V průběhu druhé minuty však již vedl Tatran po dvou laciných brankách. V půlce třetiny bylo vyrovnáno, když se prosadil nejlepší hráč T.B.C. na tomto turnaji Váňa. Ten samý hráč přidal před přestávkou ještě jeden přesný zásah.

Druhá třetina však patřila soupeři. Zbytečné ztráty balónku a nezvládnuté bránění středu hřiště byly příčinnou dalšího obratu v utkání.

Na rozdíl dvou branek odskočil Tatran na začátku závěrečného dějství. Kontaktní gól z hole Rajtra přišel sice vcelku brzo, následný chvilkami až drtivý tlak T.B.C. však kýžené vyrovnání nepřinesl, když největší šancí pohrdl Macík a Váňa trefil pouze tyč. Jak bylo napsáno výše, prohra na hřišti v poměru 4:5 však mrzet nemusí a dorostu doslova spadly do klína důležité tři body do tabulky.

Branky a asistence: 1. Sládeček (Rajtr), 7. a 11. Váňa (Rajtr) a 30. Rajtr (Nový)

Vyloučení: 31. Váňa 2min (blokování hole)

Přesilové hry: 1 – 1, bez využití

Sestava: Pohl (Coufal, Masák) – Sládeček, Sochor, Veselý, Petr – Váňa, Uhřík, Rajtr, Nový, Vavruška, Fajt, Macík(2.zápas)

Druhý turnaj 13.10. SH Zruč nad Sázavou

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Kutná Hora 4:4 (0:2,1:0,3:2)

Vstup do utkání opět T.B.C. prospalo a již v druhé minutě prohrávalo. Následovalo oslabení po vyloučení Hipči, to však Kutná Hora nevyužila. Přesto se hráči soupeře po polovině třetiny prosadili podruhé další brankou typu těch lacinějších. Hra T.B.C. však nevypadala špatně, chybělo ji jediné a to branky.

Ta první přišla na začátku druhé části z hole Nového. To však byl pohříchu jediný přesný zásah, ačkoli brankář Kutné Hory musel v této fázi hry čelit 14 pokusům hráčů Králova Dvora. Pozitivem byla zlepšená obraná činnost T.B.C.

Povedený vstup do poslední třetiny si připravil Královák. V první minutě bylo srovnáno po spolupráci nahrávající Nový a skórující Váňa. Za tři minuty se z volného úderu prosadil Sládeček a v následujícím střídání se podruhé prosadil Váňa. Pak však přišel opět útlum a řada ztrát v útočném pásmu, ze kterých rezultovaly úspěšné protiútoky Kutné Hory, která dokázala brankový účet utkání dorovnat. Obě družstva se nakonec rozešly smírně v poměru 4:4.

Branky a asistence: 14. Nový (Váňa), 25. a 29. Váňa (Nový) a 28. Sládeček (Uhřík)

Vyloučení: 3. Hipča 2 min (hra v leže)

Střely: 32 – 20

T.B.C. Králův Dvůr – Athletics Praha 5:3 (0:1,4:1,1:1)

Začátek utkání opět T.B.C. nevyšel. Hra v samotném úvodu nebyla špatná, ovšem neproduktivní s řadou individuálních chyb a právě po jedné z nich v podání Uhříka se prosadil pražský celek. Od té chvíle se na hole hráčů z Králova Dvora vnesla nepřesnost a zmar. Problémem bylo jen zpracovat přihrávku, natož vymyslet nějakou kombinaci vedoucí k ohrožení branky soupeře. Na konci první části se navíc po nevybíravém zákroku, který rozhodčí přehlédli, zranil Sládeček.

Do prostřední části ale vstoupilo úplně jiné T.B.C. S úpravami v sestavě, když svou první výraznou šanci v dorostu dostal starší žák Paulát, a se změnou v rozestavení do rozehrávky se obraz hry naprosto změnil. Hráči Králova Dvora začali využívat volný střed v obranném systému Athletics a jejich kombinace přinesly pohledné góly. Obrat utkání řídila hlavně první útočná formace a její pravé křídlo Rajtr si připsal čistý hattrick za necelé 4 minuty. Hlavně branka po ose Šimon, Nový a zakončující Rajtr byla ozdobou celého turnaje. Soupeř sice korigoval po nepokrytém volném úderu z rohu, ale čtvrtou branku vsítil tečovanou střelou ze středu hřiště Uhřík. T.B.C. nezastavila ani dvojice velice zvláštních vyloučení Fajta a Váni.

Cílem do poslední třetiny bylo pokračovat v aktivní hře a nepřipustit žádné drama, což se rozhodně povedlo. Dopomohl k tomu i jasně viditelný úbytek sil hráčů Athletics a tak si ve čtvrté minutě Váňa počkal, až se mu gólman posadí doslova na zadek a střelou pod víko si splnil svoji normu alespoň jedné branky v každém zápase od začátku sezóny dorostu. Snížení na rozdíl dvou branek přišlo až 15 vteřin před koncem a tak si T.B.C. připsalo letošní první výhru vybojovanou na hřišti.

Branky a asistence: 16., 18. a 20. Rajtr (Nový2), 22. Uhřík a 28. Váňa (Nový)

Vyloučení: 14. Fajt 2min (blokování hole), 23. Váňa 2min (hrubost)

Přesilové hry: 0 – 2. bez využití

Sestava: Pohl(1.zápas), Coufal(2.zápas) (Masák) – Veselý, Šimon, Sládeček, Sochor – Váňa, Nový, Rajtr, Uhřík, Fajt, Vavruška, Hipča, Paulát.

Obrovským pozitivem je oproti loňské sezóně značný bodový zisk po prvních turnajích. Z mého pohledu však tento zisk mohl a měl být vyšší. Je třeba zapracovat na vstupech do utkání a na osobních soubojích, které naši hráči většinou prohrávají a odevzdávají tak soupeři značné množství míčků. Obrovským pozitivem je snaha o kolektivní kombinační pojetí, které se dorost snaží předvádět. Až se začne dařit v koncovce, neměli bychom mít letos se střílením gólů problém. Jako opravdová posila se ukazuje Tomáš Váňa, který přišel na hostování z Berouna. Naopak někteří hráči se nedokázali srovnat s přechodem ze starších žáků a nepochopili, že pokud chtějí být platnou součástí týmu, musí plnit své povinnosti a držet týmovou partu. Je potřeba pracovat na trénincích, nacvičit a vložit do naší hry pokročilejší systémové prvky, pokud chceme hrát o špičku tabulky. K tomu je však potřeba účast hráčů na trénincích. Obrovským pozitivem je v neposlední řadě i letos zapojení starších žáků, kteří se své šance zhostili na výbornou.