DOROST: ZBYTEČNÝ DEBAKL A PRVNÍ BOD!

Dnes se dorost vydal na další dvě utkání do haly ve Štěrboholech. V prvním utkání nás čekal tým Pohody Praha, který byl před dnešním turnajem na 4. místě tabulky, a tým FBC United Příbram, který byl stejně jako my bez bodu, ale díky skóre až za námi.

RFK Pohoda Praha – T.B.C. 9:0

Hodnocení trenéra D. Malého:

„Do utkání jsme šli s taktikou pokusit se dát první gól a zaskočit tak soupeře, který byl podle postavení v tabulce favoritem. Jenže po minutě a půl byl vyloučen Vit Stehlík a soupeř nás potrestal, když v čase 2:42 otevřel skóre a ujal se vedení 1:0. Od této chvíle byl soupeř na koni a spíše v tlaku a náš tým se spíše jen bránil. Když už jsme se dostali do nějaké šance ztroskotali jsme buď na obraně nebo brankáři Pohody. V první třetině se soupeř prosadil ještě jednou a tak vyhrál první třetinu 2:0. Po začátku druhé třetiny jsme rychle inkasovali a po minutě a půl prohrávali už 3:0. V čase 4:34 byl vyloučen Tomáš Prošek a soupeř nás opět potrestal, když nám ukázal ukázkový ,,ťukec¨ až do prázdné brány a z našich hráčů se stali jen přihlížející diváci a vedl 4:0. Poté jsme se do šancí dostali i my, ale žádná šance ke gólu nevedla a tak se znovu prosadil soupeř a zvýšil na 5:0. Do třetí třetiny jsme šli s tím, hrát zodpovědně zezadu a vyvarovat se chyb, kterých jsme udělali až až. Jenže v čase 3:22 byl vyloučen na 5 min. znovu Tomáš Prošek a při této dlouhé přesilovce jsme dostali dva góly a prohrávali už 7:0. Soupeř přidal ještě dva, jeden opět v přesilové hře, když byl vyloučen Antonín Najman a druhý po prosazení ve středu hřiště. A tak jsme prohráli hrozivým skore 9:0.“

Střely na branku: 15:18

Branky T.B.C.: 0

T.B.C. – FBC United Příbram 5:5

„V tomto utkání jsme chtěli urvat nějaké body a odlepit se ode dna tabulky. Ale po 50 vteřinách nás zchladil soupeř rychlým gólem a ujal se vedení. Poté jsme se do soupeře zakousli, ale naše šance končili buď vedle brány nebo je brankář pochytal. Pak se ale ujala střela Tomáše Proška a skóre bylo 1:1. Soupeř znovu navýšil skóre po naší chybě a první třetinu vyhrál 1:2. V druhé třetině udělal kouč Pokorný jednu změnu v sestavě, když k sobě do obrany postavil P. Svobodu a J.Jindru,jenž jsou na sebe zvyklý ze žáků. Hrál se rychlý floorball nahoru a dolů a dlouho se nemohl prosadit ani jeden celek. V čase 9:36 vyrovnal dorážkou Michal Novák a skóre bylo 2:2. Za 20 vteřin se po přihrávce J. Jindry znovu prosadil Tomáš Prošek a my tak vedli 3:2. Tento stav jsme i s trochou štěstí úspěšně bránili a stále se tlačili do dalších šancí, ale skóre se neměnilo. Nejaktivnější co se týče střelby byl kapitán Tomáš Prošek. A tak se prosadil soupeř a vyrovnal na 3:3. A jednu vteřinu před koncem druhé třetiny po chybě v obraně zvýšil na 3:4. Do poslední části utkání jsme šli s tím, že utkání otočíme, jelikož jsme byli lepším celkem. Ale v čase 3:39 se znovu prosadila Příbram a vedla 3:5, pak se opět hrála vyrovnaná hra. V čase 6:47 se znovu prosadil Tomáš Prošek, který završil hatrick, a snížil na 4:5. Po tomto gólu jsme vyvinuli na soupeře obrovský tlak. Který skončil brankou Patrika Svobody 5:5. Do konce utkaní chybělo 5 minut. I přes šance na obou stranách se skóre už nezměnilo a tak zápas skončil remízou 5:5.“

Střely na branku: 25:20

Branky T.B.C.: T. Prošek 3, Novák, P.Svoboda

Sestava T.B.C.: Vrána Jakub – Svoboda Patrik, Antonín Najman, Jindra Josef, Krbec Daniel – Stehlík Vit, Prošek Tomáš (c), Vytiska Jan, Lev Jiří, Novák Michal, Jungwirth David

Slovo trenérů na závěr: „Kdyby naši borci dodržovali pokyny a vyvarovali se mnoha chyb, mohli uhrát lepší výsledky. A někteří si musí uvědomit, že už nejsou v žákovské soutěži. Musí tudíž hrát zodpovědněji a plnit taktické pokyny trenéra Pokorného, který dal za úkol hráčům zamyslet senad tím, co udělat proto, aby se takovéto výsledky už neopakovali.“ Kopa, Dejv