Dorost získal v Černošicích všech šest bodů

Dorostenci chtěli v neděli odčinit debakl, který utrpěli v posledním utkání s pražskými Vinohrady. Po tvrdé práci na trénincích tak v Černošicích nastoupil nový tým, jenž si šel za úspěchem a také ho docílil. Výhry proti oběma soupeřům a plný bodový zisk zajistil T.B.C. aktuální třetí příčku v druhé lize dorostenců.

V prvním zápase nás čekal Wizards Praha. Do matche jsme vstoupili hodně nervózně, na našich přihrávkách bylo vidět spousty nepřesností a tím pádem mnoho ztrát balónků odevzdaných zdarma soupeři. Začátek zápasu se nám nepovedl podle našich představ, ale postupem času se naše hra zlepšovala. Plovoucí podlaha byla naším nepřítelem číslo jedna a dvě třetiny jsme se s ní doslova prali, než jsme se skamarádili. Poslední třetina, kterou jsme odehráli na dvě lajny byla rozhodující. Zlepšení pohybu v útočném pásmu, napadání a také včasné přistupování k hráčům dělalo Wizardům velké problémy v obraném pásmu. Z napadání a chyb soupeře jsme si vytvořili územní převahu, kterou jsme okořenily góly. Výhra 7:4 která se nerodila lehce.

Wizards DDM Praha 10 – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:7 (2:2, 1:0, 1:5)
branky T.B.C.: 5. Jan Blažej, 10. Tobiáš Uhřík, 31. Oliver Mahr, 33. Oliver Mahr, 39. Jakub Liška, 39. Tobiáš Uhřík, 40. Tobiáš Uhřík
vyloučení: 2:0 využití: 0:0

Druhý zápas nás čekal rival z Rudné. Tento zápas je vždy hodně vyhrocený a také aby ne když se jedná podstatě o regionální derby. V utkání bylo vidět spousty osobních soubojů a také provokování. Hra byla z obou stran velice svižná a agresivní. Rudná v první třetině byla, hladovější po balónku a zaslouženě jí vyhrála 1:3. O přestávce jsem nabádal hráče o větší aktivitu a nabízení se do volného prostoru. Naše hra se tím zlepšila, a ještě více zrychlila a přestala být statická. Druhá třetina nám tím přinesla ovoce, kterou jsme vyhráli 3:1. Do závěrečné periody jsme šli opět na dvě lajny s touhou urvat tři body. Stav před třetí třetinou byl vyrovnaný 4:4 a soupeř dohrával přesilovou hru, která pokračovala ještě minutu a devět vteřin do třetí třetiny. Bohužel jsme v ní inkasovali a ztížili jsme si průběh v závěrečné třetině za výhrou. Ale přísloví zní jasně, co tě nezabije to tě posílí, a také to pak na hřišti vypadalo. Naše touha po vítězství v zápase byla enormní. Bojovnost, nasazení a také přesné gólové střely ve zbytku třetiny rozhodli o naší cenné výhře 7:6 nad rivalem z Rudné

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Sokol Rudná 7:6 (1:3, 3:1, 3:2)
branky T.B.C.: 7. Adam Lešuk, 19. Oliver Mahr, 25. Jiří Uchytil, 29. Oliver Mahr, 34. Oliver Mahr, 38. Adam Lešuk, 43. Oliver Mahr
vyloučení: 1:1 využití: 0:1

Pochvala za odmakaný týmový výkon v turnaji a vybojovaných šesti bodů do tabulky, je to skvělá práce vás všech kluci.

Autor: Jaroslav Pokorný

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále