LUCERN Králův Dvůr

Dorostenci doma zaváleli!

Dorostenci letos poprvé odehráli svá utkání na domácí půdě v Králově Dvoře. Za podpory skvělého publika se jim velice dařilo, ukázali velkou bojovnost a dokázali dvakrát zvítězit.

Foto: Anita Lešuková

První zápas nás čekal Wizards DDM Praha 10. Do utkání jsme vstoupili dobře, drželi jsme se na balónku, naše rozehrávka byla rychlá a přesná, což je základ pro dobrý výsledek. Lepší začátek jsme si ani nemohli přát, dva rychlé góly do sítě soupeře nám dodalo potřebné sebevědomí. Soupeř se, ale nevzdal a pomalu začal vystrkovat růžky a hru herně vyrovnal. První třetina skončila lépe pro naše barvy 1:2.
Druhá třetina už se nám tolik nepovedla, ale utkání bylo stále dost vyrovnané. K vidění bylo dost zajímavých situací na obou stranách. Soupeř se ve druhé třetině dostal do vedení 3:2 ale vzápětí jsme gólem vyrovnali na 3:3 Jenže gólové hody pokračovaly a DDM opět ztrhlo vedení na svoji stranu 4:3 Takže bylo na nás abychom odpověděli a do druhé třetiny srovnali, což se nám také povedlo. Poslední třetina byla opatrnější, oba týmy dobře věděli, že jeden gól může rozhodnout celé utkání. Bohužel po ztrátě balónku jsme inkasovali a soupeř měl blíže k vítězství. Hra plynula a soupeř dobře bránil a těžko jsme se dostávali do koncovky. Po time-autu jsme udělali maximum, poskládali to nejsilnější, co máme po ruce a šli za vyrovnáním. Když ani tohle nepomohlo, tak poslední řešení bylo zkusit hru v 6 bez brankáře, a to se nám v poslední vteřině utkání vyplatilo. Srovnat na 5:5 se nám povedlo takřka se sirénou a kluci měli neskutečnou radost.
O výhře museli tak rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých jsme excelovali a ani jednou nezaváhali.

Foto: Anita Lešuková

Wizards DDM Praha 10 – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 5:6pn (1:2, 2:1, 2:2)
branky T.B.C.:
6. Jan Blažej, 8. Štěpán Zavoral, 25. Tobiáš Uhřík, 32. Tobiáš Uhřík, 45. Tobiáš Uhřík, rozhodující nájezd Tobiáš Uhřík
vyloučení: 0:1; využití: 0:0

Druhý zápas nás čekal favorit soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady. Byl to hezký, ale také náročný zápas, který musel bavit přítomné fanoušky ve sportovní hale. Hrál se rychlý a důrazný florbal. V zápase bylo vidět téměř všechno, krásné góly, pěkné kombinace, přesné přihrávky, rychlé brejky a přečíslení. První třetina vyšla lépe hostům, když v závěru jsme si nepohlídali trestný úder. To byla jedna z mála chyb, na kterou se budeme muset více zaměřit na tréninku. Začátek druhé třetiny byl v naší režii, všude jsme byli o krok rychlejší a také nám to tam začalo padat. Myslím, že v této pasáži byly Vinohrady trochu zaskočeni a vůbec si s námi nevěděli rady. Právě tato pasáž druhé třetiny rozhodla o naší důležité výhře. Soustředěnost, maximální nasazení a obranná fáze byla pro našeho soupeře těžkým oříškem. Třetí třetinu jsme odehráli velice zodpovědně a soupeře jsme téměř do ničeho nepustili, což byl klíč k úspěchu. Každopádně kluci předvedli, že umí hrát florbal a dokážou porazit i favorita soutěže. Základem této výhry bylo dodržování všech pokynů, ale také neskutečný týmový výkon od všech hráčů na place. Zasloužená výhra 5:2.

Foto: Anita Lešuková

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
branky T.B.C.:
22. Tobiáš Uhřík, 23. Michal Mašek, 30. Michal Mašek, 31. Tobiáš Uhřík, 38. Tomáš Fodor
vyloučení: 2:1; využití: 1:0

Foto: Anita Lešuková

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za dobře odvedenou práci na hřišti ale také fanouškům v hledišti, které nám dávají potřebnou energii do žil. Je skvělé, jak táhneme všichni za jeden provaz, trenéři, hráči, rodiče a fanoušci. Bezva parta.

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT