Dorostenci doma zaváleli!

Dorostenci letos poprvé odehráli svá utkání na domácí půdě v Králově Dvoře. Za podpory skvělého publika se jim velice dařilo, ukázali velkou bojovnost a dokázali dvakrát zvítězit.

První zápas nás čekal Wizards DDM Praha 10. Do utkání jsme vstoupili dobře, drželi jsme se na balónku, naše rozehrávka byla rychlá a přesná, což je základ pro dobrý výsledek. Lepší začátek jsme si ani nemohli přát, dva rychlé góly do sítě soupeře nám dodalo potřebné sebevědomí. Soupeř se, ale nevzdal a pomalu začal vystrkovat růžky a hru herně vyrovnal. První třetina skončila lépe pro naše barvy 1:2.
Druhá třetina už se nám tolik nepovedla, ale utkání bylo stále dost vyrovnané. K vidění bylo dost zajímavých situací na obou stranách. Soupeř se ve druhé třetině dostal do vedení 3:2 ale vzápětí jsme gólem vyrovnali na 3:3 Jenže gólové hody pokračovaly a DDM opět ztrhlo vedení na svoji stranu 4:3 Takže bylo na nás abychom odpověděli a do druhé třetiny srovnali, což se nám také povedlo. Poslední třetina byla opatrnější, oba týmy dobře věděli, že jeden gól může rozhodnout celé utkání. Bohužel po ztrátě balónku jsme inkasovali a soupeř měl blíže k vítězství. Hra plynula a soupeř dobře bránil a těžko jsme se dostávali do koncovky. Po time-autu jsme udělali maximum, poskládali to nejsilnější, co máme po ruce a šli za vyrovnáním. Když ani tohle nepomohlo, tak poslední řešení bylo zkusit hru v 6 bez brankáře, a to se nám v poslední vteřině utkání vyplatilo. Srovnat na 5:5 se nám povedlo takřka se sirénou a kluci měli neskutečnou radost.
O výhře museli tak rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých jsme excelovali a ani jednou nezaváhali.

Wizards DDM Praha 10 – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 5:6pn (1:2, 2:1, 2:2)
branky T.B.C.:
6. Jan Blažej, 8. Štěpán Zavoral, 25. Tobiáš Uhřík, 32. Tobiáš Uhřík, 45. Tobiáš Uhřík, rozhodující nájezd Tobiáš Uhřík
vyloučení: 0:1; využití: 0:0

Druhý zápas nás čekal favorit soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady. Byl to hezký, ale také náročný zápas, který musel bavit přítomné fanoušky ve sportovní hale. Hrál se rychlý a důrazný florbal. V zápase bylo vidět téměř všechno, krásné góly, pěkné kombinace, přesné přihrávky, rychlé brejky a přečíslení. První třetina vyšla lépe hostům, když v závěru jsme si nepohlídali trestný úder. To byla jedna z mála chyb, na kterou se budeme muset více zaměřit na tréninku. Začátek druhé třetiny byl v naší režii, všude jsme byli o krok rychlejší a také nám to tam začalo padat. Myslím, že v této pasáži byly Vinohrady trochu zaskočeni a vůbec si s námi nevěděli rady. Právě tato pasáž druhé třetiny rozhodla o naší důležité výhře. Soustředěnost, maximální nasazení a obranná fáze byla pro našeho soupeře těžkým oříškem. Třetí třetinu jsme odehráli velice zodpovědně a soupeře jsme téměř do ničeho nepustili, což byl klíč k úspěchu. Každopádně kluci předvedli, že umí hrát florbal a dokážou porazit i favorita soutěže. Základem této výhry bylo dodržování všech pokynů, ale také neskutečný týmový výkon od všech hráčů na place. Zasloužená výhra 5:2.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
22. Tobiáš Uhřík, 23. Michal Mašek, 30. Michal Mašek, 31. Tobiáš Uhřík, 38. Tomáš Fodor
vyloučení: 2:1; využití: 1:0

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za dobře odvedenou práci na hřišti ale také fanouškům v hledišti, které nám dávají potřebnou energii do žil. Je skvělé, jak táhneme všichni za jeden provaz, trenéři, hráči, rodiče a fanoušci. Bezva parta.

Autor: Jaroslav Pokorný

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále