Dorostenci porazili Kladno, ale nestačili na domácí Kobylisy

K prvnímu turnaji sezóny 19/20 vycestoval dorost do Kobylis, kde se kromě domácího týmu měl utkat i s Kladnem. Králův Dvůr byl na turnaji úspěšný z padesáti procent, a tak si žlutomodří přivezli tři body.

Na začátek sezóny nás čekalo Kladno. První kolo nebývá lehké, ale myslím že tentokrát jsme ho zvládli velmi dobře. Rozehranost, kterou jsme si přivezli ze Slovenska byla znát. Úvod zápasu nám vyšel a ujali jsme se hned vedení, což bylo velmi důležité pro naši psychiku. Po góle z nás spadla počáteční nervozita a kluci si užívali zápas. Navíc bylo důležité, že jsme soupeře ani jednou nepustili do vedení. Konec druhé a začátek třetí třetiny se nám nepovedl podle našich představ a Kladno jsme zbytečně nechali vyrovnat na 4:4 po naší lehkovážnosti. Jenže kluci ukázali, jakou máme sílu a hned po vyrovnání jsme zařadili na vyšší stupeň a gól nám opět vrátil vedení, které už jsme dokonce zápasu nepustili. Naopak s Kladnem to pořádně otřáslo a zasadili jsme jim ještě tři góly na konečných 8:4. Kluci v tomto zápase hráli dobře a bylo vidět, že chtějí vyhrát.

Kanonýři Kladno bílí – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:8 (1:2, 1:2, 2:4)
branky T.B.C.: 4. Tobiáš Uhřík, 15. Michal Mašek (Uhřík), 23. Michal Mašek (Zavoral), 23. David Hasman, 33. Tobiáš Uhřík (Mašek), 40. David Zeman, 41. Štěpán Zavoral (Mašek), 45. Tobiáš Uhřík (Zeman)
vyloučení: 1:1; využití: 0:0

Druhý zápas nás čekal domácí tým z Kobylis. Kluky jsem upozorňoval, že nás čeká velice těžký zápas, plných osobních soubojů a střetů. Kobylisy mají založenou hru na důrazu a rychlosti, ale postrádají techniku a kombinaci.

Mezi zápasy jsme měli pouhých 45 minut odpočinku a šli jsme na věc. Opět úvod zápasu nám vyšel skvěle a po chvilce jsme vedli 2:0. Kobylisy byly naším úvodem zaskočeni. Zápas, který jsme skvěle rozehráli a mohli přidat další branky z vyložených šancí, tak se bohužel nestalo. Kdyby se v úvodu vyložené šance proměnili, tak si troufnu říct, že i tento zápas bychom dovedli do vítězného konce. Jenže kdyby neplatí, a to se potvrdilo, Kobylisy snížili na 2:1 Bohužel tento moment byl zlomový a našeho soupeře to neskutečně nakoplo, začal hrát svoji hru s napadáním a důrazem. Což jak je známo nám tvrdá hra vůbec nesedí. Neříkám to rád, ale Kobylisy od druhé třetiny byly v tomto zápase lepší, rychlejší a důraznější. Proto koncovka zápasu patřila jednoznačně jim a zaslouženě otočili zápas na konečných 2:5.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Viking TJ Kobylisy 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
branky T.B.C.:
1. Michal Mašek (Zavoral), 2. Michal Mašek
vyloučení: 0:2; využití: 0:0

Co musíme zlepšit, je důraz před naší brankou, přesilovky, komunikaci mezi sebou, finální přihrávku do střelby z první a samozřejmě proměňovat vyložené šance které rozhodují zápasy. Na první turnaj to nebylo vůbec špatné, když zapracujeme na všech nedostatkách, tak budeme ještě silnější a já tomu věřím. Tým do sezóny máme kvalitní a parta je skvělá.

Autor: Jaroslav Pokorný