Králův Dvůr

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou využili někteří hráči k zimním radovánkám a také k z důvodu rozsáhlé marodky našeho týmu, se dostalo i na nováčky, kteří vůbec poprvé v kariéře stanuli v záři reflektorů na palubovce s florbalkou. Nakonec se podařilo poskládat dvě plné „lajny“, takže ideální počet.

Prvním soupeřem nám byla Traverza Mukařov. Po prvních několika minutách vypadala Traverza dost vyměkle, protože se podařilo našim borcům vstřelit dva góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl být problém se třemi bodíky. Chlapci se ale asi zalekli a v podstatě vyklidili pole. Nechali se přehrávat, bojovnost utekla kamsi na tribunu, takže jsme nakonec zaslouženě podlehli 2:5.
Ve druhém utkání, s čelákovickou Orkou, to bylo o poznání lepší, byť to byl poměrně vyrovnaný zápas. Role největšího „snajpra“ se ujal Teodor Hrdina a i díky jeho třígólovému přispění jsme dokázali Orku porazit 6:3.

V posledním zápase, o konečné třetí místo, jsme vyzvali pražský Tatran. Zápas jsme opět rozehráli slibně, první polovina se nesla v duchu předchozího boje s Orkou a po prvním poločase jsme vedli 2:0. Bohužel v druhé půli viditelně docházely síly a Tatran trestal. Dva góly s florbalek červených značily jediné – o konečném výsledku rozhodnou nájezdy. V nich se, nutno podotknout že po delší době, usmálo štěstí i na náš tým. Kluci v nich dali dva góly, kdežto Tatran skóroval pouze jednou. Konečný výsledek tedy 3:2 pro T.B.C.

Pochvala patří klukům za bojovnost, rodičům za trpělivost a obětavost. Vojtovi Raušovi a Kryštofovi Bučkovi gratulujeme k úspěšné premiéře v dresu T.B.C. Jen tak dál, kluci.

Autor: Petr Kasal

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…