Králův Dvůr

Elévové drtili své soupeře na Jižním městě

Sobotní krásné podzimní počasí sice nabádalo k nějakému tomu výletu, ale ti, kdo si vybrali místo sluníčka florbal, tak snad až tolik nelitovali.

Naše nejmladší kategorie vyrazila na své zápasy ve druhém výkonnostním koši na pražské Jižní město. Vzhledem k problémům na dálnici to sice chvíli vypadalo, že budeme hrát na jednu pětku a power play bez brankáře, ale nakonec se vše stihlo a mohlo se hrát v regulérní sestavě.

V prvním utkání nás čekal nezvučnější soupeř z celého dne – Tatran Střešovice. Naši kluci se ale nezalekli a precizní hrou, založenou na výborné obranné práci si šli celý zápas trpělivě za vítězstvím. Klid v zadních řadách přinesli hlavně Lukášové – Votava s Kafkou, kteří již pravidelně nastupují ve starší kategorii a bylo to na jejich vyzrálém výkonu hodně znát. Tatran jsme tak v klidu porazili 7:2.

O postup do finále turnaje jsme sehráli zápas s SK Dvojkou Praha. První poločas – to byly doslova gólové hody – podařilo se nám hned devětkrát překonat bezmocného golmana zelenožlutých. Zejména Theo Hrdina snad už ani góly ze své hole nepočítal. Druhý poločas byl opak prvního. Místo toho, abychom se v klidu dostali až na „dvacítku“ 🙂 , tak jsme začali řešit věci zbrkle a dali soupeři „čuchnout“. Několika slepenými góly vycítil naději a začal se snažit. Naštěstí jsme se vzpamatovali a nenechali si utkání proklouznout mezi prsty, byť se nám podařilo přidat už jen dva góly. Výsledek byl ale i tak lichotivých 11:5 pro T.B.C.

V posledním zápase, který znamenal vidinu postupu do prvního výkonnostního koše, nás čekali sokolíci z Rudné. Zápas v mnohém připomínal duel s Dvojkou. Naši „mrňousové“ dávali hned od prvních vteřin jasně najevo, kdo že je pánem na hřišti a kdo že chce turnaj vyhrát. Obě pětky šlapaly poctivě a musím uznat, že to byla radost pohledět na naši hru. Rudná působila bezradně, byť ve druhé půli vstřelila alespoň čestný gól, tak našemu výkonu prostě nestačila. Když králodvorští hráči začali sborově odpočítávat poslední vteřiny zápasu, tak bylo jasné, že vítězství 9:1 a tedy celková výhra v turnaji, nám už nemůže utéct.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedený výkon, rodičům za spolupráci a povzbuzování. Na druhou stranu je třeba připomenout, že v dalším turnaji budeme zase o patro výš, takže neusnout na vavřínech a makat tak, abychom se v tom prvním koši ohřáli trochu déle než jen jeden turnaj jako v minulém případě.

Autor: Petr Kasal

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…