Králův Dvůr

Elévové na Jižním Městě prohráli až ve finále

První zápasy v roce 2020 má za sebou i naše nejmladší kategorie. Elévové sehráli svůj turnaj v sobotu 18.1.2020 na Jižním Městě v hale ZŠ Campanus.

Los nám určil v základní skupině dva mimopražské týmy, z čehož prvním soupeřem byli Tigers TJ Sokol Nehvizdy. Zápas to byl vyrovnaný, my byli ti, kteří několikrát museli dotahovat hubený náskok soupeře. V závěru se nám podařilo dostat do vedení a gól jistoty na 5:3 znamenal klidné poslední vteřiny utkání a naší výhru.

Druhý soupeř, žlutomodrý SK Florbal Benešov, byl o něco těžší oříšek. Oproti nám, měl určitě lepší pohyb a my rychlostně vůbec nestíhali. Naštěstí nás drželi oba golmani, zváště pro Dominika Kašpara to byl křest ohněm, kdy vůbec poprvé okusil zápasovou atmosféru a to hned v brance T.B.C. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a nám se opět zadařilo otočit zápas, tentokrát na konečných 4:3.

Druhá výhra znamenala turnajové finále a boj o postup do 1. koše. Ve druhé skupině vyhráli oba svoje zápasy BLACK ANGELS 2009, kteří nám pak zcela jednoznačně ukázali proč. Naše hra, dáli se to hrou vůbec nazvat, působila odevzdaně, nezaujatě, bez špetky snahy či chtění. V podstatě jsme se postavili do role statistů a jen čekali, kolik nám „Blaci“ nasázejí gólů. Chudáci kluci v bráně. Počítadlo na světelné tabuli se nakonec zastavilo na čísle 15 a nám se, bohužel, nepodařilo vstřelit ani čestný gól, který sice párkrát visel ve vzduchu, ale nakonec to bylo za 0.

Za první dva zápasy pochvala, že to kluci nezabalili a nakonec svojí zarputilostí a snahou urvali 2x vítězství. Finále ale byla jedna velká bída, kde by se snad nenašel nikdo, kdo by si zasloužil nějak vyzdvihnout. Samozřejmě – proti klukům, kteří jsou věkově nastejno a většinou větší, se hraje špatně, ale dobrovolně převzít roli „kuželů“ není naše dobrá vizitka.

Za turnaj děkuji rodičům za spolupráci a klukům za ty první dva zápasy. Finále nám ukázalo co bude potřeba zlepšit a na čem zapracovat na tréninkách.

Autor: Petr Kasal

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…