LUCERN Králův Dvůr

Elévové prohráli až ve finále

Počasí venku spíše lákalo k výletování, ale program Ligy elévů velel strávit první polovinu dne v hale na pražském Chodově.

Naše nejmladší čekal v prvním zápase soupeř z Jesenice. V prvním poločase byl náš výkon trochu „vyjukaný“ a tak nějak kostrbatý a zbrklý. Také jsme ho prohráli 0:1. Ve druhé půli jsme zlepšili nasazení, přidali na aktivitě a začali tahat za delší konec provazu. Dařilo se i střelecky a nakonec jsme se radovali z vítězství 6:4.

Ve druhém utkání jsme změřili síly se zelenobílou Bohemkou. Ta se zdála o něco florbalovější, ale my jsme přidali do hry srdíčko a zarputilost. Zápas byl v první půli vyrovnaný 2:2. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit vedoucí branku a držet zuby nehty příznivý stav až do posledních minut. Bohemka zkusila power play, což jsme však potrestali dvěma góly a výhrou 5:2 si tak zajistili místo v pomyslném finále.

O postup do vyššího výkonnostního koše jsme se poprali s Orkou z Čelákovic. První polovina byla z naší strany hodně odevzdaná, kdy jsme nebyli schopni kloudné rozehrávky a Orka nás vyučovala z florbalové hry. Na začátku druhého poločasu už bylo skóre hrozivé 1:5. Kluci to ale nezabalili a vytvořením speciální formace jsme donutili soupeře k chybám a začali pomalu dotahovat. 4:5 a do konce chyběly asi dvě minuty. I přes závěrečný tlak se nám ale vyrovnat nepodařilo, i když to bylo hodně blízko.

Děkuji rodičům za spolupráci, klukům za bojovnost a týmového ducha. Snad to příště vyjde.

Autor: Petr Kasal