LUCERN Králův Dvůr

Elévům se závěr sezony vydařil, v posledním zápase nadělili „desítku“

Poslední dubnová sobota v roce patřila v domácí hale Králova Dvora turnaji naší nejmladší kategorie.

Foto: Petr Kasal

Rozlosování turnaje slibovalo líté boje a kdo by se na domácí půdě nechtěl předvést. Na druhou stranu, vyprodaný kotel také svazuje a nějaká ta nervozita také mohla hrát svou roli.

V našem prvním zápase jsme změřili síly se soupeřem, jehož dospělé družstvo před časem vystavilo stop našemu Áčku v playoff Národní ligy, tedy Fat Pipe Traverza Mukařov. Zápas to byl ze začátku opatrný, naši měli trochu více ze hry, ale i tak jsme po první půli prohrávali 1:2. V druhé půli jsme předváděli místy až drtivý tlak, Traverzu jsme jednoznačně přestříleli, ale mukařovský golman čaroval a my nebyli schopni nalézt byť jen malou skulinku a rozvlnit síťku za jeho zády. Vzhledem k tomu, že Traverza také gól nepřidala, tak konečné skóre bylo stejné jako na konci prvního poločasu – 1:2.

Foto: Petr Kasal

Ve druhém utkání nás čekal XPS Tatran Střešovice. Zápas to byl podobný prvnímu, ale v opačném gardu. Tatran byl florbalovější a v prvním poločase lepší. „Do kabin“ se odcházelo za povědomého stavu 1:2 a nebyl čas na vytáčky – hrozil zápas o poslední místo. Druhá půlka zápasu byla z naší strany o poznání lepší, Tatranu docházely síly a nám se střelecky dařilo. Za vydatného povzbuzování obecenstva se nám podařilo otočit skóre v náš prospěch a zuby nehty držet vedení až do konce zápasu. Výhra 3:2 nás pak poslala do boje o třetí místo v turnaji.

Před závěrečným utkáním sezony se většina hráčů i diváků věnovala zkrášlováním svých tváří a přiznáním se ke klubovým barvám. Žlutá a modrá a atmosféra jak v playoff 🙂

Foto: Petr Kasal

O bronz jsme si zahráli s družstvem SK Dvojka Praha. Kluci, zdravě nabuzení a vyhecovaní, vlétli na Pražáky jak uragán a zasypávali nebohého golmana soupeře střelami, z nichž hned šest si v prvním poločase našlo ten správný směr a brankář Dvojky musel lovit balonek zpoza svých zad. Do naší branky padl jen jeden gól a to ještě k tomu vlastní, takže po prvním poločase svítil na tabuli optimistický stav 6:1. Dvojka Praha na začátku druhé půle ožila, podařilo se jí vsřelit dva slepené góly, pro nás trochu nešťastné a začala nenápadně dotahovat. Naštěstí naši nejmladší ukázali všem přítomným, kdo že je v Králově Dvoře doma. Hala se dala do povzbuzování a TéBéCé přidalo čtyři góly aby tak zaokrouhlilo počet vstřelených branek na kulatých deset.
Úkol splněn… Myslím si, že po minulém turnaji v Říčanech, který se výsledkově i herně úplně nepovedl, byl tento někde jinde. Bojovnost, srdíčko a touha jít za vítězstvím byla vidět na každém hráči. Né že by tam nebyly chyby, ale celkový dojem jednoznačně pozitivní. Takhle se má hrát za T.B.C. Králův Dvůr!

Foto: Míša Šlégrová

Závěrem bychom s Dušanem rádi poděkovali jak našim hráčům, tak hlavně rodičům, že to s námi celou sezonu odjezdili a odmakali. Děkujeme.

Autor: Petr Kasal

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT