Králův Dvůr

FACKA V PLZNI

FBC Plzeň – T.B.C. Králův Dvůr 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Tak máme za sebou nejhorší utkání sezóny. Záměrně se vyhýbám termínu „zatím“, protože opakovat, natož překonat, to jistě nikdo nechce. Můžeme se vymlouvat na absenci Križka a Kračunova i na fakt, že někteří borci už měli v nohách dopolední zápas za B tým. Na věci to ale nic nemění.
První třetina ještě žádný průšvih nesignalizovala. Ubránili jsme i oslabení po vyloučení Dvořáka za hru rukou. Plzeň byla jalová, ale ani my jsme nikterak nezářili.
Druhé dějství jsme zahájili přesilovkou, jelikož domácí zmeškali začátek třetiny. Po minutě ji využil Sluka, jehož střelu „od modré“ brankář Kohout neviděl. „Pozorný“ onajnista gól připsal Duchkovi. Ten při absenci obvyklých parťáků nastupoval s Votavou a Štěpničkou. Za tři minuty však bylo srovnáno a za dalších deset hotovo, když Plzeňští přidali další tři trefy. Nutno přiznat, že nás přehrávali a oproti první třetině seštelovali mířidla. Kouč Karšňák pak stáhl sestavu na dvě formace, Duchek se přesunul k bratrům Pokorným. Druhou přesilovku po Šůsově faulu na Petrmichla jsme neproměnili, naopak jsme ubránili vyloučení Sluky. Předtím ale sobotní oslavenec Fibiger přestál nepovedený trestný nájezd Calty. Celkově mu ale spoluhráči moc hezké „narozky“ nepřichystali.
Ve třetí části se T.B.C. probudil, ale herní a střelecká převaha zůstávala bez efektu. Trefovali jsme domácího gólmana, který měl navíc svůj lepší den a řadu šancí vychytal. Zdálo se, že poslední třetina zůstane jako ta první bez branek, nakonec ale při naší power play přidal Rybnikár gól (už svůj čtvrtý) do prázdné klece.
Nejlepším hráčem Králodvorských byl vyhlášen Duchek, za domácí Täuber.
Pokud bychom na zápase přece jen hledali pozitiva, tak snad jen to, že „facka“ přišla včas na začátku soutěže.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…