FINÁLE!

TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 3:4p (0:0, 2:0, 1:3, 0:1)

branky (asistence) T.B.C.: 48:11 Radek Križko (Marek Sluka), 49:40 Marek Sluka (Radek Križko), 50:04 Tomáš Pokorný (Jáchym Syrovátko), 68:41 Tomáš Pokorný (Karel Horký)

vyloučení: 1:2

využití: 1:1

střely: 33:21 (7:3, 10:1, 13:11, 3:6)

Rozhodující pátý zápas semifinálového duelu přilákal do turnovské sportovní haly 300 fanoušků. Králův Dvůr jich „dodal“ čtvrtinu, ale byla jich „plná hala“. Jejich mocné povzbuzování se nakonec dočkalo postupové odměny.

Zpočátku to ale tak jasné nebylo. Vyrovnaný herní obraz první třetiny poněkud zamaskoval střeleckou pasivitu Žlutomodrých a na bezbrankovém výsledku při odchodu do šaten má lví podíl králodvorský gólman Sunkovský, který likvidoval „loženky“ Turnova.

Druhá třetina dopadla ještě hůře. T.B.C. nedokázal vyzrát na důslednou obranu domácích a navíc dvakrát inkasoval. Na konci čtvrté minuty Sekyra ideálně našel zpoza brány Měkotu a vzápětí se míček nahozený před Sunkovského branku nešťastně odrazil od Chaloupkovy nohy do sítě. Zkušený tým T.B.C. se nenechal rozhodit a v závěru třetiny ubránil oslabení po vyloučení Sluky za hru vysokou holí.

Trenér domácích Petr Pánek měl jistě na mysli první dvě třetiny, když v hodnocení zápasu uvedl, že „po většinu zápasu jsme byli lepší, ale ani jasné gólové příležitosti jsme nedokázali využít.“ Pak už Králodvorští těžili ze širšího hráčského kádru, zatímco dvě pětky Turnova byly – jako i v předchozích duelech – unavené.

K obratu zápasu přispěl labilní Matěcha, když po souboji se Slukou zase jednou neudržel nervy na uzdě a sudí jej poslali vychladnout na židli pro hříšníky. Přesilovku využil v deváté minutě Križko a uvolnil lavinu: do poloviny třetího dějství trefy Sluky a T. Pokorného otočily skóre. Druhý jmenovaný byl vzápětí přísně vyloučen za hrubost a domácí vyrovnali po ose A. Palatínus – Ekl.

I v prodloužení měli více ze hry hosté a jejich aktivita se zúročila v jejím závěru, kdy rozhodl „králodvorský Jágr“, veterán Tomáš Pokorný. Gólman Sunkovský byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem T.B.C.

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále