I PO DRUHÉM VÍKENDU NEROZHODNĚ

Po dvou semifinálových zápasech s jednoznačným průběhem přinesl ten třetí opravdovou bitvu. 220 fanoušků, mezi nimiž se ti Králodvorští nenechali zahanbit, si přišlo na své. Úvod sobotního utkání v Turnově patřil domácím, jejich aktivita ale narážela na spolehlivý výkon Sunkovského v králodvorské kleci. Až v polovině 18. minuty prolomili obraný val bratři Palatínové. Pět vteřin před sirénou přidal druhý gól Turnova Matěcha.
Už po minutě druhé části snížil Križko. Trpělivá hra T.B.C. pak přinesla o šest později minut vyrovnání v podání bratří Pokorných. Domácí si ale vzali dvougólový náskok zpět, když nejprve Sunkovský neviděl střelu Sekyry „od modré“ a pak opět před jeho brankou důrazně zaúřadovalo „Duo Palatínus“. Druhou třetinu přesto vyhrál T.B.C., když Sluka v její polovině korigoval na 4:3. Do konce třetiny už gól nepadl, zato se hojně vylučovalo. Svobodúv trest za sekání Turnov nepotrestal, vyloučení domácího Havlína za faul na Duchka po minutě kompenzovalo potrestání Kuberta za hrubost při strkanici u branky T.B.C.
Kubertův trest trval ve třetím dějství a těsně před jeho vypršením jej zúročil Měkota. Sám hříšník se ale po půlminutě revanšoval snížením opět na nejtěsnější rozdíl, Od té chvíle už byla zřetelná převaha Králodvorských. Tlačili unavený domácí tým, který jen občas zahrozil z brejku. V polovině třetiny T. Pokorný dvěma slepenými góly otočil skóre. Domácí odvrátili pohromu při hře bez brankaře pouhé 4 sekundy před sirénou. Škoda, že předtím výhozy Križka a Kuberta těsně minuly prázdnou domácí klec.
V prodloužení byl T.B.C aktivnější, avšak bez gólového efektu. Při nájezdech se pak vice dařilo domácím, proměnili dva. Oproti tomu z pěti králodvorských exekutorů se trefil jen Kubert.

TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 7:6 pn (2:0, 2:3, 2:3, 0:0)
střely: 38:30 (14:8, 15:5, 7:9, 2:8)
vyloučení: 1:2
využití: 1:0
S náročným zápasem v nohách začaly oba týmy nedělní klání v Králově Dvoře opatrněji. Tentokrát to byl Turnov, který musel opakovaně dotahovat vedení domácích. Skóre otevřel až ve 14. minutě T. Pokorný. Do přestávky vyrovnal turnovský Vitásek.
Po čtyřech minutách druhé části se před brankou T.B.C. provinil Kovářík. Sekyrův nájezd však Sunkovský zmařil a i následnou přesilovku se podařilo ubránit. Sluka pak šikovně prostřelil turnovského gólmana Švece a poslal domácí znovu do vedení. Už po minutě ale srovnal Ekl. Králodvorští pak dvakrát nastřelili břevno turnovské branky.
V polovině třetího dějství Križko zajistil povedenou střelou svému týmu definitivní vedení, které už T.B.C. nepustil. Sice nevyužil přesilovku po Havlínově faulu na Duchka, sedm sekund po jejím konci se ale opět prosadil Križko, když tečoval Kubertovu střelu. Turnovským pak začaly poněkud povolovat nervy. Na Kubertovi si vylil frustraci Vitásek. Přesilovku ale domácí nevyužili, naopak V. Palatínus v úniku trefil tyč Sunkovského klece. Chystaný závěrečný nápor Turnova, umocněný odvoláním brankáře, ale zmařil Matěcha, který se v přemíře snahy dopustil hry na zemi a svůj tým oslabil.
T.B.C. Králův Dvůr – TJ Turnov  4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
střely: 26:25 (9:9, 11:9, 6:7)
vyloučení: 1:3