Králův Dvůr

JÁCHYM SYROVÁTKO VĚŘÍ V POSTUP DO 1. LIGY

Rozhovor se rodil po přípravném utkání králodvorských florbalistů na Kladně:

Jáchyme, předminulou sezónu jsi odehrál právě za kladenský FBC. Vracely se nějaké vzpomínky?

Včera jsem poznal téměř jen halu, Dušana Přívaru a pár mladých kluků, kteří s námi předtím trénovali. Ten tým se hodně změnil.

Ta sezóna nebyla úplně ideální…

Vzpomínám na to jako na svou první větší šanci v extralize, bohužel s hořkým koncem. Tak hladký sestup byl asi zapříčiněn tím, že tým byl strašně krátkou dobu spolu, nebyla tam vůle ani to důležité táhnutí za jeden provaz.

Pak ses vrátil do Tatranu?

Ano, tam jsem v roce 2002 i začínal. Kromě hostování na Kladně jsem jinde nepůsobil. A lecos jsme uhráli: 1.místo na Gothia Innebandy Cup 2010 v kategorii B16, zlato na Prague Games 2011 v kategorii B18, bronz na Czech Open 2013 mezi mužskou elitou v letech 2013 a 2014 a zlato na letošním Czech Open v kategorii muži open. Jako dorostenec jsem s výběrem Prahy vyhrál soutěž regionů.

Inspiroval ses někým na své florbalové cestě?

Vyložené vzory jsem neměl… ale florbalově mě ovlivnil každý z trenérů, které jsem kdy měl – a znich lidsky nejvíce Daniel Fišer.

No a co Tě přivedlo do Králova Dvora?

Královák se mi ozval po Czech Open, jestli bych měl zájem. Po absolvování několika tréninků jsem se rozhodl pro hostování, protože myslím, že mě zde florbal začne znovu bavit. Vypadá to na super partu a doufám v postup do 1.ligy, protože kvalita tu na to je.

Znal jsi tu už někoho?

Znal jsem Filipa Šebora, se kterým jsem hrál za mládež Tatranu a pak vrůzných mládežnických výběrech a na European Floorball Tour v juniorské reprezentaci. Náťa Kračunov s námi hrál jednu sezonu v juniorech Tatranu. Některé kluky znám od vidění, proti spoustě z nich jsem hrál.

Co mimoflorbalové cíle? Studuješ VŠE…

Doufám v rychlé dostudování a pak uvidíme. Už teď pracuji v jedné investiční společnosti a celkem mě to baví. Ale rád se nechám životem překvapit, co přinese za příležitosti a výzvy.

Díky, ať se daří!

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…