LUCERN Králův Dvůr

Jak jsme hráli o víkendu?

Do nové sezóny vstoupily i další naše týmy. B-tým doma porazil rezervu Bohemians, ale nestačil na „céčko“ Vinohrad. Dorost si pohrál s nováčkem své soutěže Černošicemi, když devět gólů vstřelil Martin Eliáš, poté ale nestačil na silné mužstvo z Benešova. Mladším žákům se v nejvyšším výkonnostním koši výsledkově příliš nedařilo, avšak získali velice cenné zkušenosti.

Ilustrační foto našich dorostenců z turnaje v Bratislavě. Na fotce zleva: Martin Eliáš, Adam Lešuk, Michal Mašek.

Muži B

T.B.C. – FbŠ Bohemians C 8:5
Branky T.B.C.: 08:38 Jaroslav Pokorný (Patrik Svoboda), 09:19 Jan Podhorník (Jan Kudela), 17:35 Michal Kubert (Jaroslav Pokorný), 26:08 Martin Kameš (Tomáš Pokorný), 28:00 Martin Kameš (Jaroslav Pokorný), 35:41 Jaroslav Pokorný (Martin Kameš), 36:56 Tomáš Pokorný (Patrik Svoboda), 44:49 Jan Kudela

T.B.C. – TJ Sokol Královské Vinohrady C 1:2
Branka T.B.C.: 26:10 Patrik Svoboda

Komentář vedoucího týmu Dominika Kameše: „Do sezóny jsme vstoupili oproti té loňské s některými změnami. Ještě minimálně půl roku zranění nepustí do zápasu naši oporu Davida Malého, naopak do útoku přibyl junior Pavel Paulát, jenž si tak odbyl svou ligovou premiéru mezi dospělými, a Jan Podhorník, který k nám přestoupil z berounského Edenu.

V prvním utkání proti Bohemians bylo vidět, že po letní pauze ještě nejsou všichni hráči znovu sžiti se svými florbalkami, míčky odskakovali a celkově to nebylo ono. I tak jsme ale šli do vedení 2:0 a vypadalo to, že si postupně dojdeme ke třem bodům, avšak Bohemians bojovali a srovnali hru i stav utkání. Po zbytek zápasu jsme ovšem tahali za delší stranu provazu, a i když se soupeř stále dotahoval na naše vedení, tak jsme si vítězství pohlídali a získali první body do tabulky nejvyšší regionální soutěže.

Do souboje s pražskými SKV jsme nevstoupili dobře, už ve čtvrté minutě jsme po krosové přihrávce a následné přesné střele inkasovali a prohrávali 1:0. Utkání bylo ale velice vyrovnané, kvalitní a podle mnohých nejhezčí z celého dne. Před koncem druhé třetiny přesnou střelou vyrovnal na 1:1 Patos. Bohužel na začátku třetí části si SKV pohráli s naší obranou a dostali se znovu do vedení. I přes náš velký tlak v závěru zápasu, jsme nedokázali vyrovnat. Vinohrady nás tak porazili těsně 2:1 a vedou ligu. Děkuji všem hráčům za odmakané zápasy a divákům za dobrou atmosféru.“

Dorost

T.B.C. – SK Alien Nation 18:3
Branky T.B.C.: 04:48 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 08:58 Michal Mašek, 09:39 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 10:44 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 13:37 Adam Lešuk (Michal Mašek), 14:49 Martin Eliáš (Michal Mašek), 16:59 Michal Mašek, 23:25 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 24:51 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 26:01 Adam Lešuk (Martin Eliáš), 27:10 Tobiáš Uhřík (Martin Eliáš), 30:55 Martin Eliáš, 35:14 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 37:59 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 38:52 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 39:15 Adam Lešuk (Jiří Dolejš), 42:18 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 44:25 Martin Patera

T.B.C. – SK Florbal Benešov 3:6
Branky T.B.C.: 06:09 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 10:44 Michal Mašek (Martin Eliáš), 27:30 Tobiáš Uhřík

Komentář trenéra týmu Jaroslava Pokorného: „První zápas nás čekal nováček z SK Alien Nation, který postoupil do 2.dorostenecké ligy. První zápas a vůbec vstup do sezóny bývá vždy těžký, navíc když jsme našeho soupeře herně vůbec neznali. Ale už po pár minutách hry, jsme všichni viděli obrovský rozdíl v herní kvalitě. Soupeř vzdoroval a držel krok s námi jen pár minut, poté už se na hřišti hrálo podle našich not. Celé utkání jsme měli pevně v rukou a konečné skóre bylo vysoké 18:3 pro naše kluky. Po prvním zápase vládla samozřejmě velmi dobrá nálada a to zasloužená, ale i po takto vysoké výhře bylo v zápase dost nepřesností a zbytečných ztrát balónku, jak v obrané, tak také útočné fázi.

Druhý zápas nás čekal SK Florbal Benešov, který naopak spadnul z 1. dorostencké ligy.
V tomto utkání bylo vidět velice slušné tempo z obou stran, hrál se opravdu svižný florbal a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jako první jsme se radovali z gólu my 1:0. Navíc soupeř nám daroval přesilovou hru, kterou jsme využili a skóre bylo už 2:0. Místo toho, abychom se uklidnili, tak jsme začali dělat chyby v obraném pásmu a soupeř toho dvěma góly dokázal využít a srovnal na 2:2. Ale to nás nepoložilo, a ještě před druhou přestávkou se nám povedla pěkná kombinace která nás ještě jednou v zápase dostala do vedení 3:2. Vstup do 3. třetiny byl z naší strany doslova horor. Benešov nás během cca 2. minut potrestal třemi brankami a otočil skóre na 3:5. Tohle byl zlomový moment v utkání a my už jsme nenašli síly, jak zápas ještě zdramatizovat. Hodně to s námi otřáslo a už jsme si do konce zápasu nevytvořili ani jednu vyloženou šanci. Bohužel ve třetí třetině nám došel dech a soupeř byl mnohem lepší a zaslouženě vyhrál. Benešov svou výhru 3:6 pečetil do prázdné branky.
Poprvé se na turnaji, také představili naši starší žáci, kteří si odbyli svou dorosteneckou premiéru a myslím, že to zvládli docela dobře… “

Mladší žáci

T.B.C. – BLACK ANGELS 2006 1:5
T.B.C. – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:7
T.B.C. – Tatran Střešovice 1:6

Komentář trenéra Luboše Proška: „V neděli16.9.2018 mladší žáci T.B.C. Lucern Králův Dvůr začali sezonu 2018-2019 prvním turnajem v pražských Letňanech. Za soupeře měli kluky z Black Angels, dále z Chodova a posledním soupeřem byl tým Tatranu Střešovice.
Naši mladší žáci prohráli všechny zápasy, krok jsme dokázali držet pouze první poloviny zápasů. Vstřelit 3 branky za celý turnaj je fakt málo… Začínáme a já věřím, že kluci odehrají dobré a vítězné zápasy.“

Autor: Dominik Kameš

17.10.2018

Pohár opouštíme se vztyčenou hlavou

Domácí trenéři konečně mohli pochválit bojovnost týmu. Litovali jen obdržených branek ve druhé části, kdy se nepodařilo více zúročit střeleckou…

16.10.2018

T.B.C. nestačilo na čelákovickou Orku

Trenéři obou týmů v pozápasových vyjádřeních hovořili o prostoru pro zlepšení hry. Lépe se to asi říkalo hostům, kteří si z Králova Dvora…