Jak jsme hráli o víkendu?

Do nové sezóny vstoupily i další naše týmy. B-tým doma porazil rezervu Bohemians, ale nestačil na „céčko“ Vinohrad. Dorost si pohrál s nováčkem své soutěže Černošicemi, když devět gólů vstřelil Martin Eliáš, poté ale nestačil na silné mužstvo z Benešova. Mladším žákům se v nejvyšším výkonnostním koši výsledkově příliš nedařilo, avšak získali velice cenné zkušenosti.

Ilustrační foto našich dorostenců z turnaje v Bratislavě. Na fotce zleva: Martin Eliáš, Adam Lešuk, Michal Mašek.

Muži B

T.B.C. – FbŠ Bohemians C 8:5
Branky T.B.C.: 08:38 Jaroslav Pokorný (Patrik Svoboda), 09:19 Jan Podhorník (Jan Kudela), 17:35 Michal Kubert (Jaroslav Pokorný), 26:08 Martin Kameš (Tomáš Pokorný), 28:00 Martin Kameš (Jaroslav Pokorný), 35:41 Jaroslav Pokorný (Martin Kameš), 36:56 Tomáš Pokorný (Patrik Svoboda), 44:49 Jan Kudela

T.B.C. – TJ Sokol Královské Vinohrady C 1:2
Branka T.B.C.: 26:10 Patrik Svoboda

Komentář vedoucího týmu Dominika Kameše: „Do sezóny jsme vstoupili oproti té loňské s některými změnami. Ještě minimálně půl roku zranění nepustí do zápasu naši oporu Davida Malého, naopak do útoku přibyl junior Pavel Paulát, jenž si tak odbyl svou ligovou premiéru mezi dospělými, a Jan Podhorník, který k nám přestoupil z berounského Edenu.

V prvním utkání proti Bohemians bylo vidět, že po letní pauze ještě nejsou všichni hráči znovu sžiti se svými florbalkami, míčky odskakovali a celkově to nebylo ono. I tak jsme ale šli do vedení 2:0 a vypadalo to, že si postupně dojdeme ke třem bodům, avšak Bohemians bojovali a srovnali hru i stav utkání. Po zbytek zápasu jsme ovšem tahali za delší stranu provazu, a i když se soupeř stále dotahoval na naše vedení, tak jsme si vítězství pohlídali a získali první body do tabulky nejvyšší regionální soutěže.

Do souboje s pražskými SKV jsme nevstoupili dobře, už ve čtvrté minutě jsme po krosové přihrávce a následné přesné střele inkasovali a prohrávali 1:0. Utkání bylo ale velice vyrovnané, kvalitní a podle mnohých nejhezčí z celého dne. Před koncem druhé třetiny přesnou střelou vyrovnal na 1:1 Patos. Bohužel na začátku třetí části si SKV pohráli s naší obranou a dostali se znovu do vedení. I přes náš velký tlak v závěru zápasu, jsme nedokázali vyrovnat. Vinohrady nás tak porazili těsně 2:1 a vedou ligu. Děkuji všem hráčům za odmakané zápasy a divákům za dobrou atmosféru.“

Dorost

T.B.C. – SK Alien Nation 18:3
Branky T.B.C.: 04:48 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 08:58 Michal Mašek, 09:39 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 10:44 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 13:37 Adam Lešuk (Michal Mašek), 14:49 Martin Eliáš (Michal Mašek), 16:59 Michal Mašek, 23:25 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 24:51 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 26:01 Adam Lešuk (Martin Eliáš), 27:10 Tobiáš Uhřík (Martin Eliáš), 30:55 Martin Eliáš, 35:14 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 37:59 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 38:52 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 39:15 Adam Lešuk (Jiří Dolejš), 42:18 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 44:25 Martin Patera

T.B.C. – SK Florbal Benešov 3:6
Branky T.B.C.: 06:09 Martin Eliáš (Jiří Dolejš), 10:44 Michal Mašek (Martin Eliáš), 27:30 Tobiáš Uhřík

Komentář trenéra týmu Jaroslava Pokorného: „První zápas nás čekal nováček z SK Alien Nation, který postoupil do 2.dorostenecké ligy. První zápas a vůbec vstup do sezóny bývá vždy těžký, navíc když jsme našeho soupeře herně vůbec neznali. Ale už po pár minutách hry, jsme všichni viděli obrovský rozdíl v herní kvalitě. Soupeř vzdoroval a držel krok s námi jen pár minut, poté už se na hřišti hrálo podle našich not. Celé utkání jsme měli pevně v rukou a konečné skóre bylo vysoké 18:3 pro naše kluky. Po prvním zápase vládla samozřejmě velmi dobrá nálada a to zasloužená, ale i po takto vysoké výhře bylo v zápase dost nepřesností a zbytečných ztrát balónku, jak v obrané, tak také útočné fázi.

Druhý zápas nás čekal SK Florbal Benešov, který naopak spadnul z 1. dorostencké ligy.
V tomto utkání bylo vidět velice slušné tempo z obou stran, hrál se opravdu svižný florbal a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jako první jsme se radovali z gólu my 1:0. Navíc soupeř nám daroval přesilovou hru, kterou jsme využili a skóre bylo už 2:0. Místo toho, abychom se uklidnili, tak jsme začali dělat chyby v obraném pásmu a soupeř toho dvěma góly dokázal využít a srovnal na 2:2. Ale to nás nepoložilo, a ještě před druhou přestávkou se nám povedla pěkná kombinace která nás ještě jednou v zápase dostala do vedení 3:2. Vstup do 3. třetiny byl z naší strany doslova horor. Benešov nás během cca 2. minut potrestal třemi brankami a otočil skóre na 3:5. Tohle byl zlomový moment v utkání a my už jsme nenašli síly, jak zápas ještě zdramatizovat. Hodně to s námi otřáslo a už jsme si do konce zápasu nevytvořili ani jednu vyloženou šanci. Bohužel ve třetí třetině nám došel dech a soupeř byl mnohem lepší a zaslouženě vyhrál. Benešov svou výhru 3:6 pečetil do prázdné branky.
Poprvé se na turnaji, také představili naši starší žáci, kteří si odbyli svou dorosteneckou premiéru a myslím, že to zvládli docela dobře… “

Mladší žáci

T.B.C. – BLACK ANGELS 2006 1:5
T.B.C. – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:7
T.B.C. – Tatran Střešovice 1:6

Komentář trenéra Luboše Proška: „V neděli16.9.2018 mladší žáci T.B.C. Lucern Králův Dvůr začali sezonu 2018-2019 prvním turnajem v pražských Letňanech. Za soupeře měli kluky z Black Angels, dále z Chodova a posledním soupeřem byl tým Tatranu Střešovice.
Naši mladší žáci prohráli všechny zápasy, krok jsme dokázali držet pouze první poloviny zápasů. Vstřelit 3 branky za celý turnaj je fakt málo… Začínáme a já věřím, že kluci odehrají dobré a vítězné zápasy.“

Autor: Dominik Kameš