Králův Dvůr

JAK SI ZATÍM VEDOU DRUŽSTVA T.B.C. V SEZÓNĚ??

Florbalová sezóna je již v plném proudu a pro T.B.C. Králův Dvůr získávají body jak mládežnické týmy, tak týmy žen a mužů. Nejvíce na očích je mužský A-tým, mezi jehož sezónní cíle patří postup do 1. ligy a zatím je plní podle plánu. Dobré výsledky však zaznamenalo i družstvo starších žáků.


Muži A


Již před sezónou bylo jasné, jaké bude mít A-tým cíle. Příchody extraligových posil Linharta, Havlase, Križka či Sluky vzbudili velký rozruch mezi soupeři, kteří se na Králův Dvůr připravují a vědí, že to nebude lehké. Hned první zápas sezóny nebyl pro Králodvorské vůbec jednoduchý, ti ho však zvládli a zvítězili 5:4. Za nováčka Tago Mago-Sokol Mukařov nastupuje například David Podhráský, v minulé sezóně hráč extraligového Chodova.


Jedinou porážku utrpělo „áčko“ pouze s B-týmem Královských Vinohrad, jinak však všechny zápasy zvládlo. Některé končily dvoucifernými výsledky – béčko Mladé Boleslavi si odvezlo 17 gólů, Wizards Praha zase 11. I díky těmto výsledkům je Králův Dvůr nejproduktivnějším týmem, celkem nastřílel 57 branek. Velký podíl na tom mají právě nové posily. Radek Križko vévodí kanadskému bodování druhé ligy s 18 body (11 gólů + 7 asistencí). Na třetím místě se nachází další posila Václav Linhart, jenž získal o tři body méně. A na pátém místě statistik je Marek Sluka se 14 body.


Příští zápas bude pro Králův Dvůr důležitý, neboť soupeřem je tým Black Angels, jenž je zatím neporažen a na prvním místě má dvoubodový náskok před králodvorským T.B.C.


Muži B


Béčko Králova Dvora není v optimálním rozpoložení na začátku sezóny. Pražská a středočeská liga mužů prošla drobnou změnou, neboť hrací čas byl prodloužen ze dvanáctiminutové třetiny na 15 minut. Jenže zisk čtyř bodů za jednu výhru a jednu remízu je málo. Ačkoliv poslední výsledek může být nadějí do budoucna, nebo rezervě Králova Dvora se podařilo porazit dosud vedoucí Bohemians C 7:3.


Muži C


Druhá rezerva mužů Králova Dvora má zatím povedený start do sezóny. Velmi mladá sestava, která bývá doplněna hráči B-mužstva, někdy i A-mužstva, se zatím drží na 3. místě Přeboru mužů. Céčko však přišlo v posledním zápase o neporazitelnost, když podlehlo Red Dragons Hořovice 1:2. Další turnaj bude ve znamení derby, neboť Králův Dvůr se utká s Sport Eden Beroun.


Junioři


Králodvorští junioři nezažívají vůbec dobrý vstup do sezóny. V předchozích dvou sezónách 3. ligy juniorů obsadili 4. a 5. místo. Jenže letos jsou po šesti zápasech na předposledním místě tabulky. Proměňování šancí je největší slabinou juniorů. Na posledním turnaji však málem získali skalp neporažených Horních Počernic. Jenže slibné vedení Králodvorští neudrželi a nakonec získali bod za remízu 5:5. Jenom jednou získali junioři tři body za výhru, to se jim povedlo v zápase s Vosy Praha po výsledku 8:4.


Dorost


Dorosteneckému týmu se v minulé sezóně podařilo postoupit do 2. ligy dorostenců, avšak soupiska týmu se proměnila po odchodu ročníku 1996 do starší kategorie juniorů. Silnější soupeři ve 2. lize, mezi kterými lze najít rezervy Tatranu Střešovice, Mladé Boleslavi, Kladna či pražské Sparty, jsou zatím nad síly králodvorských. Ti jsou na posledním místě tabulky bez jediného bodu. Pozitivem je, že se v sestavě mnohdy nacházejí hráči starších žáků, kteří si vyzkouší náročnější zápasy, jež jim mohou pomoci v dalším florbalovém růstu.


Starší žáci


Tým starších žáků Králova Dvora je zatím největší kometou mládežnických týmů T.B.C. Ze čtvrtého koše, ve kterém začínali letošní sezónu, se jim během tři turnajů povedlo dostat až do druhého. V něm se na posledním turnaji v Říčanech dokázali udržet. A výkonnost z minulých zápasů jim ukázal, že i při drobném štěstí se jim může povést dostat do nejvyššího koše. Největšími tahouny starších žáků je útočné duo Michal Nový a Daniel Rajtr. Oba mají na svém kontě shodný počet 20 kanadských bodů ze šesti zápasů. Za tyto vynikající výkony jim patří celkové třetí a čtvrté místo.


Další turnaj čeká tým starších žáků 9. listopadu Mladé Boleslavi, kde se utkají s domácími Billy Boy a Tatranem Střešovice.


Mladší žáci


Hráči mladších žáků se tak dobrým výsledkům jako jejich kolegové netěší. V dosavadních dvou turnajích, které odehráli, získali po jednom vítězství a remíze.


Elévové


Nejmenším králodvorským florbalistům se této sezóně příliš nedaří. Ačkoliv jde u malých dětí hlavně o zábavu, chtějí malé naděje zažít i pocit vítězství. To se však zatím elévům Králova Dvora nepodařilo, neboť ze šesti zápasů nevyhráli žádný.


Ženy


Ženské družstvo vstoupilo do své druhé sezóny v Pražské a Středočeské lize žen. V minulé sezóně skončily na 8. místě. Letos má ženské T.B.C. za sebou dva zápasy, ale oba jsou vítězné. Pokud se jim na příštím turnaji povede porazit dosud poslední Panthers B a Sokol Nové Strašecí, mohou se přiblížit k vedoucím Athletics Praha a B-týmu Královských Vinohrad.


Jan Hrušovský

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…