Králův Dvůr

Jan Křemen: „Táhli jsme za jeden provaz a bylo to vidět i ve hře.“

Autor: Dominik Kameš

Brankář Jan Křemen tuto sezónu nakoukl do Národní ligy. V nedělním domácím utkání s vedoucím týmem tabulky, pražskými Wizards, vychytal vítězství 3:2 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V našem rozhovoru popsal toto utkání ze svého pohledu a odpověděl i na otázky ohledně blížícího se play-off.

Křemen v zákroku proti plzeňskému hráči.

Včera jsi vychytal vítězství nad lídrem tabulky, jaké byly tvé první pocity?

Byl jsem nadšený a měl jsem velkou radost. Táhli jsme za jeden provaz a bylo to vidět i ve hře. Nebyl to pro nás lehký zápas, protože jsme měli Wizardům co vracet z podzimního utkání.

V tom prvním utkání s Wizardy, které zmiňuješ, jste obdrželi hned tři branky při vlastní přesilové hře. Připravovali jste se nějak na tuhle herní činnost?

Ovšem, že jsme se na to připravovali. Na trénincích jsme to trénovali několikrát a zápas od zápasu se to docela zlepšilo. Především nám pomohlo určení hráčských pozic na hřišti při ztrátě míčku ve vlastní přesilovce, které určil sám kouč.

Co myslíš, že bylo rozhodujícím momentem toho nedělního zápasu?

Sám osobně si myslím, že nás zvedl gól na 2:2, který dal náš kapitán Karlos. Taky jsme se povzbuzovali, hecovali a já si při druhé obdržené brance od Wizards řekl, že žádný další gól nepustím.

Hned v první minutě si musel čelit trestnému střílení, byl to těžký start do zápasu?

Takovýhle začátek zápasu jsem nečekal. Byl jsem hodně nervózní, ale jakmile jsem uspěl proti bývalému spoluhráči z Tatranu (Daniel Kronďák), tak se mi ulevilo a povzbudilo.

Čeká vás poslední kolo v Turnově, jaké myslíš že utkání bude vzhledem k tomu, že oba týmy už mají své pozici do další části sezóny rozdány?

S Turnovem jsem ještě nehrál, abych se přiznal. My půjdeme do zápasu na plno, abychom byli připraveni na play off.

Když už jsme narazili na play-off, co od něj čekáš a kdo myslíš že si vás vybere?

Chtěli bychom se dostat do finále, samozřejmě. Osobně si myslím, že by si nás mohli vybrat Wizardi, anebo někdo jiný z vedoucí čtyřky. Pro mě to nic nemění, v zápasech se budu snažit podat nejlepší výkon a držet tým svými zákroky.

Momentálně s A-týmem trénují tři brankáři. Ty, Jan Barna a Roman Pohl. Na jaké úrovni je vaše spolupráce, jak moc spolu komunikujete?

Snažíme se povzbuzovat, jak jen to jde. Na trénincích i na zápasech. Kluci jsou strašně fajn, v šatně panuje pohodová atmosféra a co se týče brankářského umu, tak každý máme svůj styl, což se mi líbí. Každý se může něco přiučit od toho druhého. Kečup (Jan Barna) mi přijde nejvíc v pohodě za jakékoliv situace. Nevím, jak jsou na tom kluci, ale já se teprve zaučuju v chlapské lize a snažím se makat i individuálně. To víš dvouletá pauza je znát, zvlášť, když jsem musel jít pod kudlu chirurgů (smích).

Co je u Tebe při florbale to nejdůležitější?

Florbal mě hodně baví a snažím se v něm být lepší den co den. Snažím se vždy podržet a povzbudit tým svým výkonem. A když se nedaří mě, tak tu jsou právě kluci z týmu, kteří dokážou podržet a povzbudit zase mě samotného.

Díky za rozhovor a ať se daří v dalších zápasech.

Také díky a ať se daří i tobě.

Podobné články

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále