JAROMĚŘ SI VZALA BODY ZPĚT

V prvním zápase na půdě soupeře se zrodila naše vysoká výhra 15:7. Nebylo pochyb, že Jaroměř přijede s myšlenkami na odvetu. Úvod zápasu ale naznačoval, že její naděje budou plané. Po osmi minutách prohrávala o dva góly a stejný rozdíl byl i při odchodu do šaten.

Ve druhé třetině se obraz hry začal měnit, hosté přitvrdili a začali bránit osobně. Takové pojetí hry ovšem klade i vyšší nároky na výkon rozhodčích. Ve čtvrté minutě neustál jaroměřský Škola při průniku před Sunkovského přetlačovanou s Halberštátem a byl z toho nájezd – proměněný Haškem. Za necelých 11 minut vyrovnal šikovnou střelou Petráček. No a za 40 vteřin poslal hosty do vedení Hrobský. Zápis o utkání říká, že bez asistence, ale „Merhy“ o tom ví své. Když jsme nepotrestali vyloučení Školy, končili jsme druhé dějství s jednogólovým deficitem.

Lze doslova opsat hodnocení našeho onlajnisty: „Domácí zatím doplácejí na profesorskou hru a mizernou úspěšnost střelby. Hosté naopak využili prakticky všechny nabídnuté příležitosti a zvlášť rozdílový gol byl takovým předčasným dárkem k Vánocům“.

Před koncem třetiny byl vyloučen za nedovolené vrážení Vágner, a tak jsme se začátkem třetí části bránili. Úspěšně. Stejně si ale počínal i soupeř při oslabení po vyloučení Laciny za bránění ve hře (Šeborovi). A tak se skóre měnilo až v osmé minutě, bohužel v náš neprospěch po trefě Novotného. Nutně přišel náš oddechový čas a stažení sestavy na dvě formace. Následný tlak přinesl ovoce po ose Svoboda – Kubert. Do konce zbývalo šest a půl minuty. Náš velký tlak přiměl i hosty k čerpání oddechového času.

Naději na zvrat zhatila kombinace několika faktorů. Při naší power play jsme očekávali trest za blokování Križka, ovšem marně. To neunesl Vágner, ventiloval se holí do mantinelu a jemně řečeno nevhodně tým oslabil. Přesto jsme pokračovali ve hře bez Sunkovského v kleci. Přišla ale další chyba, kdy jsme zahráli s jedním borcem v poli navíc a byli potrestáni dalším vyloučením. Opět bez gólmana, ve čtyřech – to už byl velký nepoměr, soupeř zvýšil do prázdné klece a pak ještě jednou (oba tyto góly byly využitím přesilovek).

Závěr utkání, který se (nejen nám) nepovedl, byl ale jen tečkou. Rozhodla sterilní hra ve druhé třetině a tak s trochou hořkosti, ale objektivně musíme sdílet hodnocení kouče Karšňáka, který gratuloval soupeři „k obrovsky bojovnému výkonu, který pro něj dnes znamenal tři body. My jsme doplatili na neproměňování šancí, které jsme si vytvořili“.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Jaroměř 4:7 (3:1, 0:3, 1:3)
branky (asistence) T.B.C.: 03:29 Radek Križko (Marek Sluka), 07:53 Jan Petrmichl (Michal Kubert), 16:26 Radek Križko (Martin Halberštát), 53:39 Michal Kubert (Patrik Svoboda)
střely: 27:21 (9:9, 10:8, 8:4)
vyloučení: 3 (+ Vágner 10) : 2
využití: 0:2
diváků: 85
TOP 5 hráčů bodování zápasu:
1. Jiří Novotný (TJ Sokol Jaroměř) 3 (3 + 0)
2. Radek Križko (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (2 + 0)
3. Jan Hrobský (TJ Sokol Jaroměř) 2 (1 + 1)
4. Michal Kubert (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (1 + 1)
5. Jan Petrmichl (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále