JSME V SEMIFINÁLE

Třetí čtvrtfinálové utkání v sobotu viděly opět dvě stovky fanoušků, hrálo se v parádní atmosféře. Zápas byl plně v režii domácích, kteří se opírali o jistý výkon Sunkovského v brance a produktivní střelbu. Liberec vzdoroval jen v první třetině, po té druhé už bylo rozhodnuto. V pořadí sedmý gól z hole Križkovy vyhnal z liberecké branky Kolomazníka, který přenechal místo Pittnerovi. Ani ten ale brankostroj nezastavil.

Ve třetí části hosté využili uspokojení Králodvorských a třikrát kontrovali. Poslední slovo však patřilo T.B.C., jmenovitě Dvořákovi, který uzavřel účet zápasu. Pochvalu zaslouží využité přesilovky a hattricky Križka a Kračunova. Ten byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Panthers Liberec 11:6 (2:1, 7:2, 2:3)

branky (asistence) T.B.C.: 06:45 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 11:27 Marek Sluka (Tomáš Vlček), 22:03 Nathan Kračunov, 24:46 Nathan Kračunov (Jan Petrmichl), 25:52 Radek Križko (Petr Duchek), 28:32 Marek Sluka (Jáchym Syrovátko), 29:47 Radek Križko, 31:56 Nathan Kračunov (Jan Petrmichl), 36:54 Radek Križko (Pavel Dvořák), 43:39 Michal Kubert (Radek Križko), 53:34 Pavel Dvořák (Petr Duchek)

vyloučení: 1:2

využití: 2:0

střely: 29:28 (11:10, 13:10, 5:8)

V neděli cestovali borci T.B.C. do Liberce se záměrem ukončit čtvrtfinálovou sérii. Domácí to však zdaleka nezabalili a výsledkem bylo divácky vděčné drama. Hned v první minutě předvedl odhodlání T.B.C. Kubert, Pantheři srovnali v polovině třetiny. Do šatny ale šli s deficitem jedné branky. Ve druhé části Liberec přidal a skóre otočil. Za T.B.C. se po samostatné akci trefil aktivní obránce Syrovátko, po zápase vyhlášený nejlepším hráčem hostí.

V úvodu třetího dějství Liberec odskočil na rozdíl dvou branek. Pohledným freestylem snížil kapitán Horký. Poté za stavu 6:4 pomohl Králodvorským domácí Špak, který po ztrátě hole „hokejově“ clonil. Hrát bez hole se ale ve florbale nesmí. Přesilovku využil tři minuty před sirénou Dvořák. Kouč Michálek už spřádal s gólmanem Novákem plány na power-play, když jednu ze střel usměrnil do vlastní sítě domácí Neuman. Herní a střeleckou převahu ve třetí třetině nakonec přetavil ve vítěznou trefu minutu před koncem Kračunov, který měl po uklouznutí libereckého beka volnou cestu ke Kolomazníkově kleci.

Kouč Michálek ocenil aktivní výkon Pantherů a uznal, že celou sérii rozhodl širší hráčský kádr T.B.C. Konstatoval, že „dnes jsme začali hrát, až když jsme opravdu museli a doufám, že jsme si tu obrovskou porci štěstí nevybrali na dlouho dopředu“.

FBC Panthers Liberec – T.B.C. Králův Dvůr – 6:7 (1:2, 3:1, 2:4)

branky (asistence) T.B.C.: 00:46 Michal Kubert (Patrik Svoboda), 14:40 Radek Križko (Michal Kubert), 29:17 Jáchym Syrovátko, 45:52 Karel Horký (Jaroslav Pokorný), 57:03 Pavel Dvořák (Petr Duchek), 57:26 Ondřej Neuman (vlastní branka), 59:00 Nathan Kračunov (Karel Horký)

vyloučení: 1:0