Junioři poprvé v sezóně přišli o body!!

Druhý říjnový víkend se junioři T.B.C. zúčastnili 3. Kola 2. Ligy juniorů, kdy se na domácí půdě utkali nejdříve s týmem Viking TJ Kobylisy a poté s lídrem tabulky XPS Network Tatran Střešovice B. Junioři poprvé nebrali plný počet bodů, více se dozvíte v následující reportáži.

Viking TJ Kobylisy – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 6:7 pn
Zápas začal opatrně na obou stranách. Jak se již ale bohužel stává zvykem, první branku inkasovalo T.B.C., o necelou minutu později to už bylo 2:0 pro Kobylisy. Do konce třetiny se alespoň podařilo snížit na rozdíl jedné branky a tak druhá třetina začínala za stavu 2:1. Ve druhé třetině nejdříve přišla přesilová hra Kobylis, nicméně T.B.C. se dokázalo ubránit. Ve zbytku třetiny se hráči dokázali prosadit jednou, Kobylisy ale ke smůle Králova Dvora dvakrát a tak se šlo do třetího dějství za stavu 4:2. Ve třetí třetině stáhlo T.B.C. hru na dvě „lajny“ a přineslo to své ovoce. T.B.C. pomalu přidávalo jednu branku za druhou, až se podařilo nepříznivý výsledek necelé tři minuty před koncem otočit na 5:6 pro T.B.C.. Poslední slovo si však vzal tým Kobylisy, kdy se soupeři podařilo 22 vteřin před závěrečnou sirénou srovnat na 6:6. Nelze týmu Kobylis odepřít ani gólovou šanci v posledních vteřinách hry, naštěstí pro T.B.C. nebyla tato příležitost využita a tak došlo na nájezdy. Tam se konečně podařilo prolomit neúspěch z předchozích zápasů a kapitán Adam Lešuk, i útočník Martin Eliáš, své nájezdy proměnili. Naopak brankáře Petra Eibla se nepodařilo překonat ani jednou a tak T.B.C. bralo alespoň dva body.

Branky T.B.C.: 13:16 Mašek (Zít), 25:54 Lešuk (Žebra), 30:13 Mašek (Lešuk), 33:45 Lešuk (Mašek), 38:21 Uhřík (Dobeš), 42:15 Zavoral (Zeman) – 45:00 rozhodující nájezd Eliáš

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – XPS Network Tatran Střešovice B 6:8
Druhé utkání bylo zápasem o první příčku tabulky. Do zápasu se podařilo lépe vstoupit domácímu T.B.C., kdy se ve třetí minutě ujalo vedení. V sedmé minutě vedlo T.B.C. dokonce už 2:0. Bohužel poté přišlo vyloučení na straně T.B.C. a toho dokázal Tatran využít ke snížení náskoku. Do konce třetiny se ovšem T.B.C. dokázalo znovu prosadit a tak byl výsledek po první třetině 3:1. Hned na začátku druhé třetiny se podařilo Tatranu snížit na 3:2, T.B.C. ale zabralo a dokázalo si vytvořit náskok 5:2. Poté ale nastal na straně T.B.C. výpadek, kdy Tatran dokázal během tří minut srovnat na 5:5 a do konce třetiny ještě díky přesilové hře otočit skóre na svojí stranu, 5:6. Ve třetí třetině se podařilo Tatranu vstřelit branku ve vlastním oslabení, na to dokázalo ještě T.B.C. odpovědět, ale 6 minut před koncem zápasu si Tatran dokázal udělat znovu dvoubrankový náskok a ani přes veškerou snahu a hru bez brankáře už se T.B.C. nepodařilo vývoj zlomit a tak T.B.C. poprvé v letošní sezóně padlo.

Branky T.B.C.: 02:19 Dobeš (Hasman), 04:11 Pršala (vlastní gól), 14:09 Eliáš (Lešuk), 19:58 Dobeš (Hasman), 21:09 Eliáš (Lešuk), 36:52 Lešuk (Eliáš)

Sestava: Křeček, Eibl – Zít, Zeman, Kračmer, Zuska – Žebra, Lešuk, Eliáš, Mašek, Uhřík, Zavoral, Hasman, Dobeš, Rajniš, Jícha